Úvod > Aktuality > Setmělým skleníkem Fata Morgana se projdete i v březnu

Setmělým skleníkem Fata Morgana se projdete i v březnu

Vydáno 28. února 2017 Zážitky
Poznejte unikátní skleník Fata Morgana za tmy, kdy vykvétají druhy rostlin, které jsou opylovány nočními motýly. Během března si tento jedinečný zážitek můžete vychutnat v pátek i v sobotu vždy od 19 hodin.
Noční skelníkBotanická zahrada v pražské Troji přidává od března další možnost návštěvy tropického skleníku Fata Morgana, a to nejen každý pátek a sobotu večer. Prohlídky se konají vždy od 19 hodin. Večerní provázení skleníkem Fata Morgana je potřeba rezervovat dopředu.

Noční prohlídka má nenapodobitelnou atmosféru. Některé květiny rozkvétají jen v noci a intenzivněji voní. V tuto dobu se probouzejí také drobné tropické žáby, které prohlídku doprovázejí svým kvákáním.

Projdete tak prostory skleníku, v němž jsou osvětlena jen některá místa, o kterých průvodce poutavě hovoří. Dozvíte se tak spoustu zajímavostí. Během prohlídky zazní i bouře a spustí se liják, i když záleží hodně na tom, jací lidé ve skupince jsou. Pokud jsou zde malé děti, snaží se je organizátoři příliš neděsit.

OrchidejProhlídky trvají asi hodinu a čtvrt až hodinu a půl, je však třeba se na ně předem objednat. Prohlédnout si skleník můžete až do soboty 18. března. Vstupné stojí 200 korun pro dospělé, snížené vstupné vyjde na 100 Kč.

Fata Morgana je jedinečný, jak svým originálním architektonickým řešením, tak výsadbami. Interiér skleníku je rozdělen do tří samostatných částí s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu, v nichž se návštěvník postupně seznamuje s rostlinstvem tropického a částečně subtropického klimatického pásma. Od 3. do 19. března si zde prohlédnete také nádhernou výstavu orchidejí.
Geologická stezka v Praze

Geologická stezka v Praze

Vydejte se na cestu, při které můžete obdivovat tropickou přírodu ve skleníku Fata Morgana, prozkoumejte Asijskou zahradu a nechte se uchvátit Mexickou pouští, v jejíž expozici naleznete Zkamenělý les.

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Do Botanické zahrady v Troji v zimním období zdarma

Do Botanické zahrady v Troji v zimním období zdarma

Až do konce února máte příležitost navštívit zdarma venkovní expozice Botanické zahrady hl. města Prahy.

Džungle, která nespí - večerní provázení skleníkem Fata Morgana

Džungle, která nespí - večerní provázení skleníkem Fata Morgana

Navštívit tropický deštný prales v noci, to se podaří opravdu jen málokomu. Ve skleníku Fata Morgana tuto možnost máte. Přijďte se projít džunglí, která nespí.