Úvod > Aktuality > Setmělým skleníkem Fata Morgana se v březnu projdete i v sobotu

Setmělým skleníkem Fata Morgana se v březnu projdete i v sobotu

Vydáno 29. února 2016 Zážitky
Poznejte unikátní skleník Fata Morgana za tmy, kdy vykvétají druhy rostlin, které jsou opylovány nočními motýly. Během března si tento jedinečný zážitek můžete vychutnat nejen v pátek, ale i v sobotu.
Noční skelníkBotanická zahrada v pražské Troji přidává od března další možnost návštěvy tropického skleníku Fata Morgana, a to nejen každý pátek, ale také vždy v sobotu večer. Prohlídky se konají vždy v pátek a v sobotu od 19 hodin. Večerní provázení skleníkem Fata Morgana je potřeba rezervovat dopředu.

Noční prohlídka má nenapodobitelnou atmosféru. Některé květiny rozkvétají jen v noci a intenzivněji voní. V tuto dobu se probouzejí také drobné tropické žáby, které prohlídku doprovázejí svým kvákáním.

Projdete tak prostory skleníku, v němž jsou osvětlena jen některá místa, o kterých průvodce poutavě hovoří. Dozvíte se tak spoustu zajímavostí. Během prohlídky zazní i bouře a spustí se liják, i když záleží hodně na tom, jací lidé ve skupince jsou. Pokud jsou zde malé děti, snaží se je organizátoři příliš neděsit.

OrchidejProhlídky trvají asi hodinu a čtvrt až hodinu a půl, je však třeba se na ně předem objednat na  eva.novozamska@botanicka.cz. Prohlédnout si skleník můžete až do soboty 20. března. Vstupné stojí 200 korun pro dospělé, snížené vstupné vyjde na 100 Kč.

Fata Morgana je jedinečný, jak svým originálním architektonickým řešením, tak výsadbami. Interiér skleníku je rozdělen do tří samostatných částí s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu, v nichž se návštěvník postupně seznamuje s rostlinstvem tropického a částečně subtropického klimatického pásma. Od 4. do 20. března si zde prohlédnete také nádhernou výstavu orchidejí. Výstava nese jméno Orchideje - královny opylovacích triků. Aby přilákaly své opylovače, vytvořily si orchideje pozoruhodné adaptace, jak dosáhnout svého.
Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Garden Pass 2017 - navštivte jedinečné zahrady za zvýhodněnou cenu

Garden Pass 2017 - navštivte jedinečné zahrady za zvýhodněnou cenu

Pro milovníky procházek v zeleni Prahy a okolí bychom chtěli upozornit na novinku – Garden Pass, zvýhodněnou vstupenku do Průhonického parku, Botanické zahrady hl.m. Prahy a Dendrologické zahrady v Průhonicích.