Úvod > Aktuality > Prohlídky s vánoční atmosférou si na Sychrově užijete po celé adventní období

Prohlídky s vánoční atmosférou si na Sychrově užijete po celé adventní období

Vydáno 1. prosince 2017 Památky
V průběhu vánočních prohlídek se návštěvníci zámku Sychrov mohou těšit na dobové betlémy a řadu vánočních stromečků s originálními ozdobami vyvzorovanými dle původních vzorů (např. v zámecké kapli, schodišťové hale, salonu i ložnici královského apartmá, přijímacím salonu a velké jídelně). O víkendu 2. a 3. prosince se koná tradiční adventní trh.
Velkoryse se budou Vánoce slavit u Rohanů na zámku Sychrov. Začne to Adventními trhy o víkendu 2. a 3. prosince, kdy budou prohlídky vánočně vyzdobeného zámku a parku možné pouze pro návštěvníky trhů.

Zimní prohlídkový okruh je ale otevřený denně, takže se sem můžete vypravit kdykoliv – pokud si tedy nechcete nechat ujít speciální Vánoční prohlídky na přelomu prosince a ledna, které se letos konají od 27. do 31. prosince. Na adventní trhy se dostane každý, ale na vánoční prohlídky si rezervujte vstupenky. Pro skupiny nad 10 osob je rezervace nutná na telefonu 482 416 011 (10:00 – 14:00).
Adventní trhy na Sychrově

Adventní trhy na Sychrově

Tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem pro děti i dospělé.

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Zámecký park Sychrov - unikátní sbírka dřevin

Zámecký park Sychrov - unikátní sbírka dřevin

U romantického novogotického zámku Sychrov se rozprostírá rozlehlý anglický park, který po roce 1820 založil první z rodu Rohanů, kníže Charles Alain de Rohan, pro kterého bylo sbírat rostliny vášní. V letech 1840 až 1850 zde vysázel nejvíce dřevin, podle dokladů 398 jehličnanů a 1495 listnáčů.