Úvod > Aktuality > Prohlídka zámku Hořovice bude vonět a chutnat

Prohlídka zámku Hořovice bude vonět a chutnat

Vydáno 5. září 2017 Zážitky
Hořovický zámek připravil na víkend nejen klasické prohlídky stálých expozic, ale zpřístupní návštěvníků i jinak běžně nepřístupné prostory, jako dárek k EHD 2017 (Dny evropského dědictví). Tradiční a mezi návštěvníky oblíbené Dny zámecké kuchyně, kdy zámecká kuchařka paní Nora připraví pokrmy podle dochovaných zámeckých jídelních lístků, proběhnou ve dnech 9. 9. 2017–10. 9. 2017 a 16. 9. 2017–17. 9. 2017. kuchyni pak zavoní speciální pivní polévka pro šestinedělky nebo oblíbená knížecí paštika.
Speciální prohlídka zaměřená na gastronomii na zámku Hořovice v době počátku 20. století vás seznámí s chodem panského sídla od ranních hodin při snídani po odpolední čaj a společnou večeři.

V zámecké kuchyni pak zavoní speciální pivní polévka pro šestinedělky nebo oblíbená knížecí paštika.

Prohlídka povede kolem jídelního výtahu, malé jídelny se snídaní, knihovny s odpoledním čajem, ložnice se snídaní pro šestinedělky, salónu s ukázkou nápojového skla, velké jídelny s bohatou slavnostní tabulí, oválné knihovny s ukázkou stolování v přírodě, herny a dále modrým salónkem s ukázkou teplých nápojů do ložnice s prostřeným postním stolem. Prohlídka s odborným výkladem o stolničení potrvá cca 90 minut.

Navštívit zámeckou kuchyni, kde to bude vonět pokrmy připravovanými podle starých zámeckých jídelníčků, můžete v Hořovicích dva víkendy za sebou, ve dnech  9. 9. 2017–10. 9. 2017 a 16. 9. 2017–17. 9. 2017.
Zámek Hořovice - půvabný zámek za Sluneční branou

Zámek Hořovice - půvabný zámek za Sluneční branou

Raně barokní nový zámek v Hořovicích vybudoval zřejmě Ignác Bořita z Martinic jako náhradu starého zámku v r. 1652. Postupně byl klasicistně rozšiřován. Pilíře plotu dělící čestný dvůr od parku a Sluneční bránu zdobí sochy z dílny Matyáše Brauna.

Hořovice - zámecký park se sochami M. B. Brauna

Hořovice - zámecký park se sochami M. B. Brauna

Prohlídku zámku Hořovice zcela jistě obohatí procházka parkem se sochami z dílny M. B. Brauna a pozoruhodnou sochařsky vyzdobenou Sluneční bránou. Park v přírodně krajinářském stylu má bohatou kolekci domácích i zahraničních dřevin.

Muzeum Hořovicka Starý zámek v Hořovicích

Muzeum Hořovicka Starý zámek v Hořovicích

Na západním okraji Středních Čech v městečku Hořovice se nacházejí hned dva zámky, starý a nový. Vzhledem k pestrosti historie, kdy se zde střídaly vlivné rody a významné osobnosti, se není čemu divit.

Další aktuality