Úvod > Aktuality > Přijďte se v sobotu bát do děčínské zoo!

Přijďte se v sobotu bát do děčínské zoo!

Vydáno 30. října 2017 Příroda
Zoo Děčín bude první listopadovou sobotu, 4. listopadu 2017, opět patřit strašidlům. Návštěvníky čeká již tradiční akce spojená s dlabáním dýní a strašidelnými soutěžemi. I letos se mají návštěvníci na co těšit! Kromě dlabání dýní a soutěže o nejhezčí dýňové strašidlo je čeká cesta za strašidly, na které bude nutné splnit mnoho zapeklitých strašidelných úkolů.
Dlabání dýní DěčínZoo Děčín je rájem pro děti. K vydovádění zde mají velký dětský areál s průlezovým hradem a opičí lanovou dráhou a horolezeckou stěnou. Velkou zábavu si užijí také v dětské kontaktní zoo ale i při samotné prohlídce. Areál zoo zdobí spousta interaktivních zařízení, díky nimž mohou zoo vnímat všemi smysly. K dispozici je i několik naučných stezek.

Jste mistři ve dlabání halloweenských dýní a rádi se bojíte? Nenechte si ujít zoo plnou strašidel, prapodivných zvuků i kouzelného soutěžení 4. listopadu 2017. Halloweenské odpoledne začne soutěží o "nej" dýni, bude pokračovat strašidelnou stezkou plnou úkolů,letos na motivy filmu: Ať žijí duchové. Děti dostanou v děčínské zoo šanci se setkat čarodějnicemi, čaroději, ježibabkami i kouzelníky.

Zoo upozorňuje návštěvníky, že má k dispozici pouze omezené množství dýní na vydlabání (cca 100 kusů). Pokud tedy nechcete riskovat, že právě na vás nezbude, přineste si do zoo vlastní. Akce Strašidelná zoo začíná v sobotu 4. listopadu dlabáním dýní v 15:00 hodin. Kdo se bude chtít zapojit do soutěže o NEj dýni, bude ji muset zvládnout vyřezat do 16:45 hodin, o čtvrt hodiny později se pak bude konat losování vítězů. Strašidelná stezka s úkoly bude otevřena v 16:00 hodin a poslední soutěžící bude puštěn na start v 17:30. Lampionový průvod s ohňovou show vyjde od orientačního plánu zoo v 18:00 hodin.

A na koho se v Zoo Děčín můžete těšit? Na první pohled si vás jistě získají mohutní medvědi grizzly v dokonalém přírodním výběhu a svou impozantností určitě zapůsobí i pár takinů indických. U křehké vikuni byste asi neuhádli, že se díváte na zvíře s nejjemnější srstí na světě. A obří kapybary? Věřte nebo ne, jsou to vlastně příbuzné vašich domácích morčat.
Zoo Děčín - jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín - jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Další aktuality

17.8.
2018
Zoopark Chomutov v létě nabízí večerní Safari expres

Zoopark Chomutov v létě nabízí večerní Safari expres

Severozápadní Čechy | Příroda
18.7.
2018
Expozice Rajské ostrovy v Děčíně láká na nová zvířata

Expozice Rajské ostrovy v Děčíně láká na nová zvířata

Severozápadní Čechy | Příroda
12.7.
2018
Večerní prohlídky v zoo Děčín začínají už zítra!

Večerní prohlídky v zoo Děčín začínají už zítra!

Severozápadní Čechy | Příroda