Úvod > Aktuality > Užijte si krásné novoroční ohňostroje

Užijte si krásné novoroční ohňostroje

Vydáno 31. prosince 2017 Životní styl
Na Nový rok je nachystáno na mnoho místech překvapení v podobě slavnostních ohňostrojů. Můžete se na ně podívat z různých netradičních míst anebo přijít do samého centra dění a dát si například tradiční čočkovou polévku. Tradiční veselí i bengálské ohně se blíží. Nový rok budeme vyhlížet s nadějemi...
Ohňostroj PrahaJaké by to byly oslavy Silvestra bez ohňostrojů? Letošní pražský ohňostroj připomene klíčové okamžiky naší historie, jako oslavu ke 100. výroční od založení Československa. Nevídané pyrotechnické efekty vytvoří nad Prahou vlajky v národních barvách i ohnivé hřiby simulující nálet na Prahu či červené sloupy o výšce 18 metrů. Vše začne 1. 1. 2018 v 18 hodin na Letné.

Jako magnet přitahuje poslední den v roce také všechny návštěvníky hlavního města Staroměstské náměstí. Oslavy Silvestra pro děti začnou 1. 1. 2018 v půl třetí odpoledne, od půl sedmé pak budou slavit dospělí, a to až po hromadný novoroční přípitek.

V Hradci Králové chystají speciální novoroční akci, dějištěm událostí bude Velké náměstí. Sváteční program započne na Nový rok v pondělí 1. ledna 2018 v 16 hodin promítáním Kinožurnálu Hradec Králové 2016. Projekce na velkoplošnou obrazovku se odehraje na Velkém náměstí, kde bude současně podávána čočková polévka a pro zahřátí teplý punč a čaj (od 16 do 18 hodin). Filmová produkce bude probíhat nonstop a návštěvníci na ni tudíž mohou přicházet průběžně. Vyvrcholením celého programového konceptu oslav prvního dne roku 2018 bude v 18:03 hodin ohňostroj.

V Novém roce se po celém Česku na nebi rozzáří ohňostroje. Nejinak tomu bude i v Plzni. Konkurence silvestrovských ohňostrojů je obrovská. I to je jedním z důvodů, proč se v Plzni již několik let koná novoroční ohňostroj1. ledna v podvečer. Ne jinak tomu bude i letos. Samotný ohňostroj začne v 17 hodin. Už od 16 hodin si můžete s dětmi přijít na náměstí Republiky zatancovat na dětskou diskotéku.

olomouc ohňostrojNová tradice už počtvrté přinese Olomoučanům Novoroční ohňostroj 1. ledna v 18 hodin odpoledne a to opět na Horním náměstí. Patnáctiminutová show bude tematicky zaměřena na stoleté výročí republiky. Ohňostroj bude doprovázet hudba českých mistrů v kombinaci se zvukovými klipy ze stoleté historie republiky. Hlavní část show dokreslí symfonická báseň Vltava, která stejně jako naše země prochází fázemi zrodu, poklidného toku i bouřlivými peřejemi. Samotné pyroshow předchází novoroční vycházka s primátorem po olomouckých parcích a okolí. Sraz je u pavilonu A Výstaviště Flora v 15 hodin. Občerstvení pro účastníky je zajištěno.

Ohňostroj OstravaTaké město Ostrava se může těšit 1. ledna 2018 na novoroční ohňostroj na kruhovém objezdu v Ostravě Hrabůvce. Od 18 hodin na všechny diváky čeká patnáctiminutová světelná a hudební show, která nemá na území Ostravy obdoby. Od 17:00 hodin bude probíhat doprovodný program, v 17:20 bubenická show a v 18:00 hodin začne samotný ohňostroj. Dočasné dopravní značení a odklon osobních automobilů bude zabezpečen od 16:30 hodin. Proslov a státní hymna začne v 17:55, zhasnutí veřejného osvětlení je plánováno v 17:58 hodin. Novoroční ohňostroj si budete moci užít i na Hlučínském jezeře, kde světelná show odstartuje v 18:00. Ohňostroj na jezeře je jedinečný díky odrazu světelných efektů na vodní hladině, nebude-li hladina zamrzlá doporučujeme ohňostroj sledovat z břehu u vchodu do areálu štěrkovny.
Pražský novoroční ohňostroj 2019

Pražský novoroční ohňostroj 2019

Novoroční ohňostroj v hlavním městě proběhne již tradičně na Nový rok 1. ledna v 18 hodin.

Novoroční ohňostroj v Plzni

Novoroční ohňostroj v Plzni

V Novém roce se po celém Česku na nebi rozzáří ohňostroje. Nejinak tomu bude i v Plzni.