Úvod > Aktuality > Pravou exotiku zažijete na jihočeském statku ve Dvorci u Borovan

Pravou exotiku zažijete na jihočeském statku ve Dvorci u Borovan

Vydáno 25. dubna 2015 Příroda
Asi největší počet lvů na jednom místě v České republice najdete na statku ve Dvorci u Borovan na Českobudějovicku. Statek chová na 110 druhů exotických zvířat, od kočkovitých šelem, přes plazy, primáty i různé kopytníky. Před nedávnem otevřela velké terárium, kde chová téměř sedmdesát kober. Co do počtu druhů je tato sbírka největší v Evropě. Od loňského roku zoo chová i páreček bílých tygrů indických.
Zoologická zahrada Dvorec vznikla před osmi lety. Narodilo se zde již více než 40 mláďat lvů pustinných. Některá jsou již ozdobou v tak vzdálených místech jako třeba v Johor ZOO v Malajsii. Největším lákadlem pro návštěvníky jsou bílí tygři. Zahrada se specializuje na velké šelmy, k vidění je tu také levhart či rys, ale expozici doplňují kopytníci, plazi či primáti.
Zdroj: http://pisecky.denik.cz/z-regionu/ve-dvorci-uvidite-lvy-bile-tygry-simpanze-i-kolekci-kober-20150105-r80y.html

Park exotických zvířat ve Dvorci, který založili v roce 2007 manželé Ambrožovi, si můžete prohlédnout od dubna do listopadu. Každým rokem zde najdete nějakou novinku. V letošním roce si návštěvníci prohlédnou nově otevřené terárium s největší kolekcí kober rodu Naja. V pavilonu naleznete 43 terárií převážně s kobrami, ale také se zmijemi a chřestýši. V teráriu byl vybudován také nový prostor pro krokodýla čelnatého. 
Park exotických zvířat Dvorec u Borovan

Park exotických zvířat Dvorec u Borovan

Zoopark ve Dvorci u Borovan byl založený v roce 2007 jako obecně prospěšná společnost specializující se na chov vzácných druhů exotických zvířat (kočkovité šelmy, primáti, plazi, afričtí a asijští kopytníci).

Další aktuality

3.11.
2017
Přijďte se bát do zoo Ohrada

Přijďte se bát do zoo Ohrada

Jižní Čechy | Příroda
27.9.
2017
Říjen bude měsícem věží a rozhleden

Říjen bude měsícem věží a rozhleden

Jižní Čechy | Příroda