Úvod > Aktuality > Praha je plavců ráj – tipy na místa, kde si skvěle zaplavete

Praha je plavců ráj – tipy na místa, kde si skvěle zaplavete

Vydáno 3. ledna 2018 Životní styl
Praha by se dala označit jako plavecký ráj – plavci si mohou vybrat z řady klasických krytých bazénů, ale také intimních hotelových wellness center či aquaparků, které nabízejí zábavu i bohaté sportovní vyžití. Užijte si chvíle strávené v bazénu s mořskou vodou, nevšední návštěvu největšího aquaparku ve střední Evropě nebo nezapomenutelné výhledy na hlavní město.

Za mořskou vodou i dalekými rozhledy

Plavecký bazén PodolíMezi nejoblíbenější pražská sportoviště patří plavecký bazén v Podolí. Vnitřní krytý bazén o velikosti 50 m patří k největším v Praze. Venkovní bazén, obklopený nádhernou scenérií skal, je přístupný i v zimní sezoně, voda v nich je vyhřívaná na 26-27°C. Využít zde můžete také páru, saunu a fitness centrum. Cena dvouhodinové vstupenky se pohybuje kolem 120 Kč. Bazén v Podolí je otevřen veřejnosti až do 21:45 hod., takže stihnout si zaplavat zvládne opravdu každý.
 
Pokud hledáte spojení teplá voda a krásný výhled, pak navštivte plavecký bazén Pražačka. V krytém bazéně s nejteplejší vodou v Praze, která se pohybuje okolo 28°C, můžete plavat na prostoru 16,6 x 8,5 metrů a zároveň si užívat nádherného výhledu na hlavní město. Pražačka má velice dlouhou otevírací dobu (od 6 do 22 hod.), a proto není problém užívat si plavání ihned po ránu před tím, než půjdete do práce, nebo až večer jako příjemné zakončení dne. Pokud vás pouhé plavání nebaví, můžete zkusit některý ze sportů, které se cvičí ve vodě, jako aquaerobic nebo aquagymnastika.
 
Plavecký areál Jedenáctka na Jižním Městě nabízí v bazénové hale je 25 metrů dlouhý plavecký bazén s pěti plaveckými drahami. Maximální hloubka bazénu dosahuje 1,8 metru. Součástí je také zábavní sektor s 24metrovým tobogánem s převýšením 4,5 metru. Zábavu i odpočinek nabízí také vířivka, 1,2 metru hluboký bazének s hydraulickým zvedákem pro handicapované, proudovým kanálem a dětským brouzdalištěm ve tvaru nepravidelného mnohostranu o maximálním půdorysu 9,5 x 6,2 metru. V bazénové hale se dále nachází wellness centrum, kde najdete finskou a aroma saunu, jejíž součástí je ochlazovací bazének a ledovač.
 
Užijte si plavání v PrazePlavecký areál v Hloubětíně láká návštěvníky především na mořskou vodu, která zaručuje absolutně čisté vodní prostředí. Pocit svěžesti a úplného uvolnění ve vás vyvolá i návštěva parních komor. V Hloubětíně jsou k dispozici dva kryté bazény - sportovní (25 x 15 metrů) a dětský (15 x 7,5 m). V areálu se pro milovníky sportu nachází i tělocvična a posilovna. Pro ty, kteří dávají přednost relaxaci je zde sauna. Teplota vody v bazénu se pohybuje okolo 27°C. 
 
Dalším pražským oblíbeným bazénem je Slavia ve Vršovicích. V areálu najdete krytý 25 metrů dlouhý bazén, venkovní i dětský bazén. Zkrátka nepřijdou ani milovníci skoků do vody, neboť k dispozici je několik skokanských můstků různých výšek. Kromě bazénů pro děti i dospělé naleznete v komplexu plaveckou školu, saunu, restauraci a fitness. Také je možno využít nabídky pohybových kurzů, včetně vodní gymnastiky a kurzů plavání nejen pro děti. Jestliže si na Slavii chystáte zaplavat, doporučujeme prostudovat otevírací dobu, která v dopoledních hodinách pro veřejnost omezena z důvodu nejrůznějších tréninků a sportovních akcí.
 
InechebaV Radlicích je možné využít areál SK Motorlet Praha s 25 m dlouhým bazénem, saunou a v letní sezoně také venkovní bazének s masážním roštem a chrličem. Součástí areálu je také sportovní hala pro badminton, tenis, volejbal, basketbal, stolní tenis, malou kopanou a nohejbal, posilovna, spinning centrum a wellness centrum. Veřejnosti přístupný je bazén až do pozdních večerních hodin.
 
Zrekonstruovaný plavecký areál Incheba na Výstavišti nabízí bezbariérový vstup do 25 m dlouhého bazénu, jehož součástí je také pára. Teplota vody se zde pohybuje okolo 26°C. V letním období (do 31. 8. 2018 je bazén uzavřen).
 

Intimní atmosféra v pražských hotelech

Rodinné plaváníJestliže dáváte přednost intimnější atmosféře, využijte nabídky některého z pražských hotelů, které nabízejí možnost plavání široké veřejnosti. K takovým zařízením patří například veřejný plavecký bazén v hotelu Olšanka. Využít můžete 25 m dlouhý plavecký bazén, fitness, aerobic, zumbu, tělocvičnu, badminton, spinning, HEAT, stolní tenis, saunu nebo masáže.
 
Krytý bazén v hotelu Axa nabízí krytý vyhřívaný 25m dlouhý bazén, 3 sauny, parní lázeň, 2 solária a masáže. V saunové části je k dispozici sprcha s ochlazovacím bazénkem. Následnou relaxaci v odpočívárně s vyhřívanými lavicemi si můžete zpříjemnit četbou, poslechem hudby. Čas pobytu v Axe si určíte sami, za každou minutu zaplatíte 1 Kč.
 
Minutový systém platí také ve Sportcentru YMCA, které svoji nabídkou uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Využít můžete bazén, lekce aqua aerobicu i plaveckou školu.
 

Relaxace i zábava v aquaparku

Aquapark ČestliceZa pořádnou porcí zábavy i sportovního vyžití, zejména s dětmi, vyrazte do aquaparku. Tím největším ve střední Evropě je Aquapark Čestlice, jehož Vodní svět se rozkládá na ploše větší než 9 150 m2 a tvoří ho celkem tři paláce, a to Coca Cola Palác relaxu, Palác pokladů, SPG Palác dobrodružství a venkovní zóna. Užijete si zde několik tobogánů, skluzavky, spacebowl, dravou divokou řeku, bazén s umělým vlnobitím, akvária s mořskou faunou, plavecký bazén, vířivky, masážní lavice, relaxační terasy s lehátky, brouzdaliště, dětský bazén, 450 metrů pomalé a rychlé řeky, potápěčský tubus a mnoho dalšího.
 
Aquacentrum Letňany Lagoon vedle 25metrového bazénu nabízí několik malých bazénků určených čistě pro zábavu a relaxaci, speciálních masážních lůžek, vířivky a mnoho dalšího. Pro děti jsou vyhrazena dětská brouzdaliště, pro větší je připraven 86 metrů dlouhý tobogán. Součástí centra je i relaxační část Nirvana, ve které naleznete finskou saunu, páru a whirpool se slanou vodou. Aquapark naleznete přímo v areálu nákupního centra.

Aquadream BarrandovMnoho způsobů jak se sportovně vyžít najdete v Aquaparku Aquadream Barrandov. Odvážní průzkumníci se mohou spustit po 115 metrů dlouhém červeném tobogánu nebo využít modrý 62metrový tobogán. K dispozici je i whirpool (vodní, perličková masáž), masážní trysky a vodní chrliče. Pro zdatnější plavce je připravena divoká řeka s umělým protiproudem. V aquaparku Barrandov nejsou připraveny pouze vodní atrakce, můžete využít například i vodní bar, kde si můžete nechat namíchat koktejl, aniž byste se museli svlékat z plavek, a pak také restaurace, kde servírují vybrané speciality včetně pokrmů z čerstvých mořských ryb.

Aquapark Šutka v Kobylisích nabízí kromě 50metrového plaveckého bazénu také aquapark se skluzavkami a tobogány. V areálu nechybí občerstvení, posilovna, wellness, bowling a venku brouzdaliště. Součástí areálu jsou dvě finské sauny s venkovními ochlazovacími bazénky a dvě parní lázně. Bazénová technologie je zde namontována v tom nejnovějším a nejmodernějším provedení. Voda je čištěna nejen chlorem, ale i UV lampami, které radikálně snižují riziko kontaminace.
Plavecký stadion Podolí ČSTV

Plavecký stadion Podolí ČSTV

Plavecký stadion Podolí patří mezi neoblíbenější pražská sportoviště. Nabízí dva venkovní a jeden krytý bazén, venkovní tobogán, rozlehlou travnatou plochu pro letní slunění, stejně tak celou řadu doplňkových služeb jako například pára či sauna, rehabilitační služby i solárium.

Plavecký bazén Pražačka

Plavecký bazén Pražačka

Bazén s nejteplejší vodou a s krásným výhledem na Prahu. Jedná se o bazén velikosti 16,6 x 8,5 m a hloubky od 1 do 1,60 m. Sportovní a rekreační areál Pražačka je kompletní sportovní a relaxační centrum velmi dobře dostupné z téměř všech koutů Prahy.

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě - aquapark Čestlice - s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Bazén Hloubětín - jedinný bazén v Praze s mořskou vodou

Bazén Hloubětín - jedinný bazén v Praze s mořskou vodou

Bazén Hloubětín je jediný pražský bazén s přisolovanou vodou. Vodu čistí australská technologie která přidává do vody mořskou sůl (slanost vody je 0,5%). V Hloubětíně jsou k dispozici dva kryté bazény - sportovní (25 x 15 metrů) a dětský (15 x 7,5 m).

Veřejný plavecký bazén v hotelu Olšanka

Veřejný plavecký bazén v hotelu Olšanka

Ve Sportovním centru hotelu Olšanka naleznete kromě plaveckého bazénu i mnoho dalších možností pro sportovní vyžití - badminton, aqua aerobic, zumbu atd.

Sportcentrum YMCA Praha

Sportcentrum YMCA Praha

Multifunkční sportovní zařízení nabízí širokou škálu služeb. Cvičitelky jsou velmi zkušené a cvičit spolu s nimi je radostí. Vyberte si dle nabízených hodin či osobní sympatie. Nabízíme široké spektrum sportovních, regeneračních a relaxačních služeb.

Sportovně relaxační areál Jedenáctka VS

Sportovně relaxační areál Jedenáctka VS

Plavecký areál Jedenáctka nabízí tři haly. V první je 25 m dlouhý bazén s pěti drahami, tobogán s převýšením 4,5 metru a brouzdaliště pro děti s dětskou skluzavkou. Součástí haly je i restaurace. V druhé jsou bazény pro děti a pro kojence. Třetí hala pak slouží pro míčové sporty.

Fitness a bazén Slavia - sportovní vyžití i relaxace na Praze 10

Fitness a bazén Slavia - sportovní vyžití i relaxace na Praze 10

Fitness Slavia najdete ve známém sportovním komplexu Slavia Praha se vstupem přes vestibul krytého bazénu. Na našem centru je ceněna úroveň služeb, pestrost a vybavenost. V létě je možnost venkovního koupání a beach volleyballu.

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Aquapark Aquadream Barrandov ve znamení zábavy

Přijďte se i vy podívat a zabavit do moderně vybaveného vodního centra! Mezi vířivkami, tobogány, brouzdališti, obyčejným 25m bazénem a dalšími atrakcemi si určitě přijde každý člen rodiny na své.

Aquacentrum Šutka

Aquacentrum Šutka

Plavecký areál Šutka byl pro veřejnost otevřen v prosinci roku 2012 a dnes může svým návštěvníkům nabídnout nejen padesátimetrový krytý bazén, ale též vířivku, divokou řeku, 2 tobogány, vodopád, relaxační bazén, dětské brouzdaliště i vodní bar s občerstvením a wellness. Areál je plně bezbariérový...

Krytý bazén Axa

Krytý bazén Axa

Plavecký bazén v hotelu Axa slouží k relaxaci a uvolnění nejen hotelovým hostům, ale i široké veřejnosti. Nabízí krytý vyhřívaný 25m dlouhý bazén, 3 sauny, parní lázeň, 2 solária a masáže.

Aquacentrum Letňany Lagoon

Aquacentrum Letňany Lagoon

Plavecký bazén Letňany Lagoon patří k nejoblíbenějším zařízením tohoto zaměření v Praze. Vedle 25metrového bazénu zde naleznete celou řadu atrakcí, například 86 m dlouhý tobogán, zábavný bazének s masážními chrliči a tzv. divokým kanálem, bazének se vzduchovými i vodními masážemi a další atrakce.

SK Motorlet Praha - plavecký bazén, posilovna a wellnes centrum

SK Motorlet Praha - plavecký bazén, posilovna a wellnes centrum

V areálu Motorlet je kromě plaveckého bazénu a sportovní haly sídlo společnosti Fitness Station, která provozuje posilovnu, aerobic a cycling, a Wellness Centrum Radlice, které provozuje vacustudio, kryosaunu, solární studio a cvičení pilates. Přiďte si zacvičit a zaplavat!