Úvod > Aktuality > Letní Flora Olomouc nabízí voňavé růže i terakotovou armádu

Letní Flora Olomouc nabízí voňavé růže i terakotovou armádu

Vydáno 17. srpna 2017 Příroda
Opět po roce nabídne mimořádné zážitky letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc, která se na stejnojmenném olomouckém výstavišti uskuteční od 17. do 20. srpna 2017. Hlavní květinová expozice ponese motta Setkání v Rajské zahradě a Léčivá síla stromů. V době konání Flory Olomouc je k vidění také výstava Terakotová armáda. Určitě vás potěší, že vstupné na tuto výstavu je již zahrnuto ve vstupném na výstavu Flora Olomouc. Každodenní doprovodný program letní Flory přinese zábavu a rozmanité zážitky dětem i dospělým.

RůžeLetní Flora nabídne letní květy, voňavé růže, chutná růžová vína, ohromující terakotovou armádu i pestré zahradnické trhy a relax zóny v kulisách bohaté zeleně.

Můžete se těšit i na bohatý odborný doprovodný program s přednáškami a poradnou zaměřenou na léčivé bylinky (např. léčivé rostliny na zahradě, gemoterapie, škůdci a nemoci léčivých rostlin, aquaponie nebo přednáška o sběru a skladování bylinek). 

Na galerii největšího pavilonu olomouckého výstaviště bude mít své místo s úspěchem obnovená přehlídka Vyznání růžím věnovaná této nekorunované královně květin, která představí zhruba 3300 růží různých odrůd a druhů původem z Holandska - to vše doplněno bohatým doprovodným programem. K návštěvě lákají také bohaté a exotické sbírkové skleníky se vzácnou florou i faunou a botanické zahrady s rozáriem. Letní Floru doplní vyhledávané letní zahradnické trhy s pestrou nabídkou květin, rostlinného materiálu, zahradnických pomůcek a hobby potřeb.


Terakotová armáda, guláše i Svatokopecký okruh

Terakotová armádaVyužít můžete i lákavou nabídku na prohlídku výstavy Terakotová armáda - Odkaz prvního císaře, která je v ceně vstupného na letní Floru Olomouc. Uvidíte detailně propracované repliky hliněných soch vojáků a koní v životní velikosti, zhlédnete zajímavý dokument o terakotové armádě a zjistěte vše o životě prvního čínského císaře. K vidění budou i zbraně, šperky, předměty každodenního použití, rituální objekty, především však, jak již sám název výstavy napovídá, terakotoví bojovníci - figury různých hodností, od úředníků přes důstojníky, generály, lučištníky či vozataje

GulášTřetí ročník Mistrovstí Moravy a Slezska ve vaření kotlíkových gulášů se nově uskuteční na travnaté ploše u Letní scény v sobotu 19.8. od 10 do zhruba 16 hodin. Soutěž dvou až pětičlenných týmů jak amatérů, tak profesionálních kuchařů, o nejchutnější guláš, uvařený v kotlíku na ohni. Porota bude přihlížet k originalitě ingrediencí, aranžmá a úpravě stolu, jednotnému úboru a image týmu.

V rámci Flory Olomouc proběhne i čtvrtý ročník vzpomínkového setkání historických automobilů a motocyklů Svatokopecký okruh. Historické vozidla projedou v sobotu 19. srpna od 10:15 do 12 hodin Rudolfovou alejí; při odjezdu se u hudebního altánku uskuteční představení každého vozidla i s posádkou divákům.


Vlakem ČD na Floru

VlakNa květinovou Floru se opět vyplatí cestovat vlakem Českých drah. Na výstavu se totiž lze svézt na zvýhodněnou jízdenku VLAK+ Flora. Sleva činí 50 % na zpáteční jízdné z kterékoliv místa v ČR. Aby byla jízdenka se slevou VLAK+ uznána i pro zpáteční cestu, je nutné si ji nechat označit razítkem ve stánku Českých drah, který bude umístěn ve foyer pavilonu A.

Jízdenku se slevou VLAK+ lze přitom zakoupit do všech stanic začínajících jménem města Olomouc - tedy i na zastávky Smetanovy Sady nebo Nová Ulice, které leží na dohled od výstaviště.

Výstaviště Flora Olomouc

Výstaviště Flora Olomouc

Výstaviště Flora Olomouc se stává pravidelně dějištěm patnácti výstav a veletrhů, jejichž základ tvoří tradiční květinové výstavy, expozice okrasných dřevin, výpěstků, ovoce a zeleniny.

Olomoucké historické parky a sbírkové skleníky Flora Olomouc

Olomoucké historické parky a sbírkové skleníky Flora Olomouc

Obdivovatelé cizokrajné flóry a fauny v palmovém, kaktusovém, tropickém a subtropickém skleníku najdou kvetoucí orchideje, palmy, liány, zrající papáje i citrusy už tento víkend. Prstenec městských parků tvoří ideální spojovací článek mezi historickým jádrem a moderní zástavbou.

Flora Olomouc 2018 - letní etapa

Flora Olomouc 2018 - letní etapa

Letní etapa nejznámější výstavy květin - prodejní trhy květin, okrasných dřevin, zahradnického sortimentu, pomůcek a potřeb pro zahradníky a zahrádkáře.

Další aktuality

29.5.
2018
U nejhlubší propasti na světě se otevírá nové infocentrum

U nejhlubší propasti na světě se otevírá nové infocentrum

Střední Morava a Jeseníky | Příroda
17.5.
2018
Fascinujte se rostlinami v olomoucké botanické zahradě

Fascinujte se rostlinami v olomoucké botanické zahradě

Střední Morava a Jeseníky | Příroda
24.4.
2018
Africkému safari v Zoo Olomouc opět dominují Oryxi

Africkému safari v Zoo Olomouc opět dominují Oryxi

Střední Morava a Jeseníky | Příroda
22.4.
2018
V Olomouci vypukne tradiční jarní výstava Flora Olomouc

V Olomouci vypukne tradiční jarní výstava Flora Olomouc

Střední Morava a Jeseníky | Příroda