Úvod > Aktuality > Předposlední říjnový víkend patří na Šiklově mlýně motokrosařům

Předposlední říjnový víkend patří na Šiklově mlýně motokrosařům

Vydáno 20. října 2017 Letní sporty
Až 170 motokrosařů dorazí v sobotu 21. října na Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem. Letos se zde totiž pojede poslední závod sezóny "Enduro Open Šiklův mlýn 2017". Závodníci zde mají šanci ještě zabojovat o pár posledních bodů a tak rozhodně nebude nouze o odvážné kousky. Krom závodů o mistrovské a pohárové body se hobby jezdci utkají o Pohár Šiklova mlýna ve 3 kategoriích - OPEN, Veterán 40 a Veterán 50 a to jak v sobotu tak i v neděli.

Enduro sprintNa novou náročnější trať přijede od 21. do 22. října 2017 na Šiklův mlýn více než 170 motokrosových jezdců všech věkových kategorií mužů a žen v kategorii profi i hobby jezdec.

Enduro Open Šiklův mlýn 2017, poslední podnik letošního roku, láká všechny příznivce a diváky cross country na zajímavou, adrenalinovou podívanou. Závodí se na přírodní trati s hlinitým nebo hlinitopísčitým povrchem na speciálním motocyklu. Jezdci budou v obou dnech absolvovat jeden závod o délce 4 až 6 okruhů podle třídy a kategorie.

Délka jednoho okruhu je cca 20 km. V každém kole čeká závodníky jeden cross test, enduro test a jedna časová kontrola se servisem. Na trati číhá na jezdce spousta záludností, jako je například populární lávka přes říčku Bobrůvku.

Jízda v terénuTrať je vedena celým areálem Šiklova mlýna jak na samotné offroadové dráze, tak i okolními lesy. Z rozhledny přímo v centru offroadové dráhy perfektně uvidíte většinu celého závodu. Samozřejmě se můžete vydat i po stopách celé tratě a budete tak svědky umění odvážných sjezdů, kde občas není nouze ani o krkolomné pády. Závod v kategorii hobby je přístupný všem amatérským jezdcům. Stále se tedy ještě můžete přihlásit na webových stránkách Šiklova mlýna.

Sobotní závod bude končit kolem 17. hodiny, aby jezdci načerpali dost sil na poslední nedělní jízdy. V sobotu večer opět odvážlivci usednou na hřbet býka a budou soupeřit o čest, slávu a obdiv obecenstva a lahvinku sektu.

Nedělní jízdy startují opět v 9 hodin s plánovaným koncem po 16. hodině. Závody se jedou 21. a 22. října od 9 hodin. Vstupné je 80 Kč pro dospělé a 40 Kč pro děti do 12 let.

Šiklův mlýn - Off-road areál

Šiklův mlýn - Off-road areál

Příznivci military stylu se vyřádí při jízdě v bojovém vozidle pěchoty, na čtyřkolkách nebo ve vlastním voze či motorce. Pravidelně se na offroadové dráze konají mistrovské závody nebo srazy a můžete uspořádat i svoji vlastní akci. K dalším službám patří také paintball nebo discgolf.

Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.