Úvod > Aktuality > Ponocný přeje dobrou noc ve Znojmě již desátou sezónu

Ponocný přeje dobrou noc ve Znojmě již desátou sezónu

Vydáno 15. července 2017 Zážitky
Během letních měsíců můžete ve Znojmě opět potkat ponocného. V současnosti ponocný přispívá atraktivitě města, ale v minulosti měla nočního hlídače každá větší obec. Noční hlídač, pan Miroslav Kubák, je připomínkou dnes již zaniklého povolání a již desátou sezónu nedílnou součástí letních večerů ve Znojmě.
Ponocný ve ZnojměPotkat ho je možné na trase Masarykovo náměstí (morový sloup), Mikulášská ulice, Mikulášské náměstí, ulice Přemyslovců, Václavské náměstí a Obroková ulice. Ponocný ohlašuje 21.00 a 22.00 hodinu vždy v pátek a v sobotu, a to od června až do září.

Denně uslyší znojemští ponocného v době konání Hudebního festivalu Znojmo, od 6. do 23. července, a také od 17. do 21. srpna, tedy během festivalu Znojmo žije divadlem. Neobyčejný zážitek se naskytne 4. srpna a 18. srpna, kdy při veřejných večerních prohlídkách radniční věže zahraje ponocný přímo z jejího ochozu.

V roli ponocného potkáte v ulicích Znojma muzikanta – trumpetistu Miroslava Kubáka. Před deseti lety se Znojmo nechalo inspirovat ve svém partnerském městě v Německu, v Torgau, a od té doby pan Kubák v renesančním kostýmu vítá místní i turisty. Obchází trasu v centru města, troubením na roh ohlašuje noční klid, a také mluví s turisty o historii Znojma nebo vinařství.
Radniční věž ve Znojmě

Radniční věž ve Znojmě

Radniční věž ve Znojmě je považována za symbol tohoto města. Byla postavena v letech 1447 - 1448 stavitelem Mikulášem ze Sedlešovic. Její výška činí 79,5 m a z ochozu lze dohlédnout na město i okolí.

Ponocný a živé sochy ve Znojmě

Ponocný a živé sochy ve Znojmě

V sezoně zahlédnete v ulicích města Znojma ponocného i živé sochy. Noční hlídač, pan Miroslav Kubák, je připomínkou dnes již zaniklého povolání a zároveň i nedílnou součástí letních večerů ve Znojmě.

Hudební festival Znojmo 2018

Hudební festival Znojmo 2018

Kvalitní hudební program, rozmanité, avšak kompaktní žánrové rozpětí, hvězdy hudebního nebe i začínající umělci – to vše pod taktovkou unikátní festivalové dramaturgie! Hudební festival Znojmo 2018.