Úvod > Aktuality > Poláčkovo léto si užijete v Rychnově nad Kněžnou

Poláčkovo léto si užijete v Rychnově nad Kněžnou

Vydáno 27. června 2016 Kultura
Do středy 6. července 2016 se v Rychnově nad Kněžnou koná již 23. ročník akce Poláčkovo léto. Jedná se o divadelní festival v netradičních prostorách města, pořádaný na počest rychnovského rodáka, spisovatele, novináře a humoristy Karla Poláčka.
Poláčkovo létoPoláčkovo léto je největším kulturním svátkem města Rychnov nad Kněžnou. Nese jméno slavného rychnovského rodáka, spisovatele, humoristy a scénáristy Karla Poláčka.

V historicky atraktivních památkových objektech uvidíte to nejatraktivnější, co bylo nastudováno špičkovými domácími divadelními a hudebními soubory. Neopakovatelná atmosféra zámecké jízdárny, pivovaru, letoviska Studánka, nádvoří Kolowratského zámku, zámku v Kvasinách a dalších lokalit dopomohly k mimořádné popularitě tohoto festivalu, který každoročně přiláká na divadelní představení více než 10 000 návštěvníků.

HousleLetos se můžete těšit na představení Postřižiny, dramatizaci kultovní knihy Bohumila Hrabala v podání Městského divadla v Mostě (28. června); Limonádového Joe, slavnou parodii na rodokapsové příběhy z Divokého Západu v podání Divadelního spolku Tyl Rychnov nad Kněžnou (1. července); představení Mezi nebem a zemí - romantickou komedii o soužití dvou světů, po které začnete
vnímat vlídné duchy a strážné anděly kolem sebe v nastudování souboru Východočeského divadla Pardubice (4. čevrence) nebo životní pouť Jakuba Jana Ryby s názvem Hej, mistře! 5. července ve výborném nastudování souboru Východočeského divadla Pardubice.

Z koncertů byste si neměli nechat ujít Guitar Arte Trio v Loveckém sále zámku v Kvasinách (1. července), koncert klavírní improvizace Géniové světové hudby v podání klavíristy Jiřího Pazoura v Kolowratském zámku (2. července) nebo 1. Východočeskou stabilní dechovku na nádvoří pivovaru 3. července.
Památník Karla Poláčka v Rychnově nad Kněžnou

Památník Karla Poláčka v Rychnově nad Kněžnou

Regionální židovské muzeum Podorlicka - Památník Karla Poláčka v synagoze Rychnov nad Kněžnou dokumentuje historii židovství v Podorlicku a zároveň přibližuje život rychnovského rodáka, spisovatele a humoristy Karla Poláčka.

Zámek Rychnov nad Kněžnou - dílo Jana Blažeje Santiniho

Zámek Rychnov nad Kněžnou - dílo Jana Blažeje Santiniho

Spolu s průčelím kostela Nejsvětější Trojice patří zámek v Rychnově nad Kněžnou k největším a nejkrásnějším barokním celkům v Čechách. Autorem této ojedinělé architektonické kompozice je slavný architekt Jan Blažej Santini-Aichel.