Úvod > Aktuality > Poláčkovo léto si užijete v Rychnově nad Kněžnou

Poláčkovo léto si užijete v Rychnově nad Kněžnou

Vydáno 21. června 2017 Kultura
Až do úterý 4. července 2017 se v Rychnově nad Kněžnou koná již 24. ročník akce s mázvem Poláčkovo léto. Jedná se o divadelní festival v netradičních prostorách města, pořádaný na počest rychnovského rodáka, spisovatele, novináře a humoristy Karla Poláčka.
Poláčkovo létoPoláčkovo léto je největším kulturním svátkem města Rychnov nad Kněžnou. Nese jméno slavného rychnovského rodáka, spisovatele, humoristy a scénáristy Karla Poláčka.

V historicky atraktivních památkových objektech uvidíte to nejatraktivnější, co bylo nastudováno špičkovými domácími divadelními a hudebními soubory. Neopakovatelná atmosféra zámecké jízdárny, pivovaru, letoviska Studánka, nádvoří Kolowratského zámku, zámku v Kvasinách a dalších lokalit dopomohly k mimořádné popularitě tohoto festivalu, který každoročně přiláká na divadelní představení více než 10 000 návštěvníků.
 

Tři veteráni, Švejk nebo král Ubu

Král UbuLetos se můžete těšit například na představení ze života Charlese Chaplina v nastudování Městského divadla Mladá Boleslav. V titulní roli se 26. června v zámecké jízdárně představí Matouš Ruml.

Pohádku Tři veteráni zhlédnou diváci 30. června na nádvoří Kolowratského zámku od 15:00. Jedná se o hudební pohádku s písněmi Zdeňka Svěráka a Jarloslava Uhlíře v provedení divadelní společnosti Indigo Praha.

Ten samý den, v pátek 30. června od 21:00, rozezní  amfiteátr na Studánce komedie Vono to pude aneb Král Ubu. Odvážná inscenace s vtipným scénářem a skvělými hereckými výkony v provedení DS Symposion Třebechovice pod Orebem vyhrála 1. místo v Krajské postupové přehlídce Orlická maska 2017.

Na nádvoří pivovaru se v sobotu 1. července od 21 hodin pobavíte na hře Osudy dobrého vojáka Švejka v podání městského divadla Most.

JeptiškyVaše bránice nenechá napokoji ani muzikálová komedie Jeptišky plná svěží energie, písní, tance a humoru, která nabízí nevšední pohled na život za branami kláštera. Uvádí Východočeské divadlo Pardubice v zámecké jízdárně v úterý 4. července v 19.30 hod.

Koncertní část se uskuteční v zámecké jízdárně, kde vystoupí skupina Čechomor (středa 28. června v 19:30), dále v Kolowratském zámku, kde uslyšíte klavírní recitál Oleny Ivaněnko, synagogu rozezní 27. června v 16:30 tradiční židovské písně v podání známé klezmerské skupiny Trombenik. Příznivci dechovky by si neměli nechat ujít 2. července Choceňačku na nádvoří pivovaru (v 16:30) a milovníci klasické muziky zase ocení 1. července Halíř trio na zámku (také v 16:30).
Památník Karla Poláčka v Rychnově nad Kněžnou

Památník Karla Poláčka v Rychnově nad Kněžnou

Regionální židovské muzeum Podorlicka - Památník Karla Poláčka v synagoze Rychnov nad Kněžnou dokumentuje historii židovství v Podorlicku a zároveň přibližuje život rychnovského rodáka, spisovatele a humoristy Karla Poláčka.

Zámek Rychnov nad Kněžnou - dílo Jana Blažeje Santiniho

Zámek Rychnov nad Kněžnou - dílo Jana Blažeje Santiniho

Spolu s průčelím kostela Nejsvětější Trojice patří zámek v Rychnově nad Kněžnou k největším a nejkrásnějším barokním celkům v Čechách. Autorem této ojedinělé architektonické kompozice je slavný architekt Jan Blažej Santini-Aichel.