Úvod > Aktuality > Podzimní výlovy rybníků 2018

Podzimní výlovy rybníků 2018

Vydáno 13. září 2018 Gurmánská turistika
Tak jako slunce a voda patří k létu, sníh a mráz k zimě, tak vypouštění a výlovy rybníků patří k podzimu. Vůně bahna, grogu či svařeného vína, rybářské sítě plné ryb a praktické ukázky rybářského řemesla dělají z výlovů vděčný divácký zážitek. Zažijte atmosféru výlovu na vlastní kůži - portál Kudy z nudy vám přináší přehled těch nejzajímavějších míst po celé České republice, které se letos výlovy odehrají.
Výlov rybVýlovy probíhají časně zrána, zpravidla okolo sedmé hodiny. Desítky postav v gumových pláštích a vysokých botách za ranních mlh roztáhnou sítě a vydají se do studeného bahna, aby později naplnili kádě na břehu tunami ryb. Zájemci z řad diváků si potom rybu mohou odnést domů již vykuchanou nebo i živou.
 
Hlavním centrem výlovů jsou tradičně jižní Čechy, zejména Třeboňsko, kde před půl tisíciletím Jakub Krčín přetvořil rozlehlé bažiny na stovky rybníků, ve kterých se od té doby chovají ryby. Každý rok jich rybáři vyloví stovky tun.

Výlov na TřeboňskuV roce 2018 opět vydá své bohatství největší český rybník Rožmberk. Slavnostní výlov Rybářství Třeboň s doprovodným programem se zde uskuteční od 12. do 14. října. Kapři z podzimních výlovů jsou určeni především pro vánoční prodej. Můžete zde nejen sledovat vlastní výlov, ale také ochutnat kapří speciality v některém ze stánků s občerstvením, případně si zakoupit živého kapra.

Ačkoli je rybníkářství nejproslulejší na jihu Čech, množství výlovů bude samozřejmě probíhat i v dalších koutech České republiky. Jednou z tradičních akcí je výlov rybníka Olšovec u Jedovnic v Moravském krasu, který se letos koná o víkendu 20. až 21. října. Součástí výlovu je i oblíbený jarmark. A o týden později proběhne také slavnostní výlov Bohdanečského rybníka.

Podzimní výlovy rybníků na Třeboňsku

Podzimní výlovy rybníků na Třeboňsku

K největším podzimním událostem na Třeboňsku patří tradičně výlovy rybníků. Přijďte sledovat slavné rybářské řemeslo při výlovu v praxi. Na veřejných výlovech je zajištěno parkování, občerstvení a prodej živých ryb za akční cenu přímo na hrázi.

Slavnostní výlov Hradeckého rybníka v Tovačově

Slavnostní výlov Hradeckého rybníka v Tovačově

Rybářství Tovačov vás srdečně zve na Slavnostní výlov Hradeckého rybníka ve dnech od 20. - 21. října 2018 od 8.30 - 16.00 hod.

Výlov rybníka Velký Tisý

Výlov rybníka Velký Tisý

Rybníkáři z Třeboně vás zvou na výlov pátého největšího rybníku jižních Čech.

Výlov rybníka Záblatský

Výlov rybníka Záblatský

Na podzim roku 2018 bude společnost Rybářství Třeboň a.s. lovit i rybník Záblatský. Všechny srdečně zveme na ochutnávku čerstvých rybích specialit přímo u hráze rybníka.

Výlov rybníka Krčín

Výlov rybníka Krčín

Podzimní výlovy rybníků na Třeboňsku jsou tradičním vyvrcholením rybářské práce. Přijďte se podívat na výlov rybníka Krčín u obce Mazelov nedaleko Lomnice nad Lužnicí.

Výlov rybníka Svět 2018

Výlov rybníka Svět 2018

Nenechte si ujít neopakovatelnou atmosféru výlovu jednoho z největších jihočeských rybníků a přijeďte se podívat. Kromě pozorování rybářů při práci vás na hrázi rybníků bude čekat občerstvení.

Výlov rybníka Betlém 2018

Výlov rybníka Betlém 2018

Výlov rybníka Betlém v blízkosti obce Teplá v západních Čechách se uskuteční dne 27. října od 8:30. Těšit se můžete nejen na neopakovatelný zážitek, ale také na rybí speciality, prodej živých i uzených ryb a další lahodné občerstvení.

Výlov rybníka Regent 2018

Výlov rybníka Regent 2018

Výlov rybníka Regent u Chodové Plané se uskuteční ve dnech 18. října od 8.30 do 16 hodin a 19. října od 8.30 do 14 hodin. Akce je určena pro širokou veřejnost. Těšit se můžete na prodej živých či uzených ryb a lahodné rybí občerstvení.

Výlov rybníka Amerika u Františkových Lázní 2018

Výlov rybníka Amerika u Františkových Lázní 2018

Podzim je typickým období pro výlov rybníků. Tradiční výlov se uskuteční na rybníku Amerika u Františkových Lázních ve dnech 28. - 29. října 2018. Těšit se můžete na nevšední podívanou, na které můžete obdivovat um desítky rybářů, živé kapříky, amury, štiky, ale také rybí specialitky.

Výlovy ašských rybníků

Výlovy ašských rybníků

Mikroregion Ašsko se rozprostírá v nejzápadnějším výběžku naší republiky. V oblasti se rozkládá několik významných vodních ploch, z nichž nejvýznamnější je přehrada na Bílém Halštrově a Nový rybník ve Studánce. Na podzim láká krajina k tradičním výlovům.

Výlovy rybníků v okolí Kroměříže

Výlovy rybníků v okolí Kroměříže

Moravský rybářský svaz zve všechny příznivce tradičních podzimních výlovů ke svým rybníkům.

Výlov Štěpnického rybníka v Telči

Výlov Štěpnického rybníka v Telči

Na tradičním výlovu Štěpnického rybníka se můžete těšit na prodej živých ryb a rybích specialit, hudbu, občerstvení.

Výlov rybníka Olšovec

Výlov rybníka Olšovec

Ve dnech 20. a 21. října 2018 se uskuteční tradiční výlov rybníka Olšovce. Jako každý rok si zde budete moci koupit Jedovnického kapra (nese označení Moravský kras regionální produkt) a další druhy ryb: amur, tolstolobik, plotice, štika, candát.

Výlov rybníka Olšina v Horní Plané

Výlov rybníka Olšina v Horní Plané

Nenechte si ujít výlov rybníka Olšina, který je naplánován na 27. - 28. října v Horní Plané. Pro návštěvníky výlovu je připraven prodej živých ryb a široká možnost občerstvení. Těšte se na rybí speciality i možnost stravování v nedaleké restauraci.

Výlov Bohdanečského rybníka 2018

Výlov Bohdanečského rybníka 2018

Tradiční výlov Bohdanečského rybníka se koná v neděli 28. října od časných ranních hodin. Podívejte se na rybáře při práci a zároveň ochutnejte rybí speciality!

Expozice Rybářství v Národním zemědělském muzeu

Expozice Rybářství v Národním zemědělském muzeu

Expozice rybářství je velmi moderní, interaktivní, s využitím množství audio-vizuální techniky a animačních technologií, 3D prezentace a rozšířené reality. Expozici oživují velká akvária s živými sladkovodními rybami. Návštěvníci tak uvidí např. sumce, štiku, kapra nebo krmné plotice.

Rybník Olšina

Rybník Olšina

Rybník Olšina vybudovaný na počátku 15. století je nejvýše položený chovný rybník v Čechách (731 m n. m.) a v současné době je pod správou Vojenských lesů a statků (VLS).

Rybník Svět - sedmý největší rybník Třeboňska

Rybník Svět - sedmý největší rybník Třeboňska

Oblíbeným střediskem rekreace a vodních sportů, ale i místem vhodným pro turistiku, cykloturistiku a odpočinek je jihočeský rybník Svět. Na jednom konci hráze láká k návštěvě lázeňské město Třeboň, na druhém novogotická Schwarzenberská hrobka.

Třeboňská rybniční soustava

Třeboňská rybniční soustava

Základ třeboňské rybniční soustavy tvoří rybníky propojené stokami, vybudované podél řeky Lužnice severojižním směrem mezi městy Třeboň a Veselí nad Lužnicí. Tvoří ji Zlatá stoka, Stará řeka, Nová řeka, rybník Rožmberk, Rožmberská bašta a rybník Svět.

Rybník Rožmberk - největší český rybník

Rybník Rožmberk - největší český rybník

Rybník Rožmberk je největší český rybník, který je někdy také nazýván Jihočeským mořem. V letech 1584–90 jej vybudoval proslulý rybníkář Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan. Rybník Rožmberk leží 2 km severně od města Třeboně.

Zlatá stoka - umělý kanál na Třeboňsku

Zlatá stoka - umělý kanál na Třeboňsku

Umělý kanál Zlatá stoka, vystavěný v letech 1505–1520, je mistrovským dílem Štěpánka Netolického. Dnešní funkcí je zabezpečení cirkulace vody z řeky Lužnice k jednotlivým rybníkům.

Naučná stezka Cesta kolem Světa

Naučná stezka Cesta kolem Světa

Vydejte se na Cestu kolem Světa… Nemusíte ale jezdit daleko! Navštivte krajinu Třeboňska a naučnou stezku kolem rybníka Svět v jižních Čechách.

Jedovnické rybníky

Jedovnické rybníky

Jedovnice jsou ve svém blízkém i dalekém okolí známé svými rybníky. Současný rybník Olšovec je vyhledávaným místem pro odpočinek a rekreaci s kempem. V jeho okolí vyrostla řada chat a táborů.

Podzimní výlovy v okolí Blatné

Podzimní výlovy v okolí Blatné

Majitelé a zaměstnanci firmy Blatenská ryba, spol. s r. o. vás srdečně zvou k návštěvě podzimních výlovů rybníků. Na větších rybnících bude zajištěn prodej ryb za výhodné ceny, někde bude vyhrávat dechovka a proběhne starodávné pasování na rybáře.

Slavnostní výlov rybníku v Bartošovicích

Slavnostní výlov rybníku v Bartošovicích

Výlov rybníka v Bartošovicích spojený s prodejem živých ryb (kapr, amur, štika, sumec atd.).

Výlov Jaroslavického Dolního rybníku

Výlov Jaroslavického Dolního rybníku

Tradiční výlov rybníku v Jaroslavicích u Znojma, kde lze spatřit klasický výlov rybníku bez širšího doprovodného programu.

Výlov rybníka Blatec

Výlov rybníka Blatec

Výlov rybníka Blatec s výměrou 98 ha proběhne v blízkosti obce Dívčice, zhruba 20 km západně od Českých Budějovic. V rybníku jsou vysazeny především kapři.

Výlov rybníka Munický v Hluboké nad Vltavou a rybářské slavnosti

Výlov rybníka Munický v Hluboké nad Vltavou a rybářské slavnosti

Mezi tradiční podzimní události patří zajisté výlovy rybníků. Rybník Munický v Hluboké nad Vltavou vydá svoje poklady v období od 26. až do 28. října 2018. Dne 27. 10. 2018 se budou na hrázi Munického rybníka konat tradiční rybářské slavnosti.

Výlov rybníka Vrkoče

Výlov rybníka Vrkoče

Pro návštěvníky výlovu je připraven prodej živých ryb, rybích výrobků (čerstvých, mrazených, uzených a marinovaných), rybích specialit a široká možnost občerstvení, jakož i bohatý doprovodný program až do večerních hodin.

Výlov rybníku Broumar v Opočně (1)

Výlov rybníku Broumar v Opočně

Nenechte si o posledním říjnovém víkendu ujít výlov rybníka Bromar v Opočně.

Výlov rybníku Dehtář

Výlov rybníku Dehtář

Mezi tradiční podzimní události patří zajisté výlovy rybníků. Rybník Dechtář spadající pod Rybářství Hluboká vydá svoje poklady 20. -24. října 2018.

Výlov rybníku Špinka

Výlov rybníku Špinka

Výlov rybníku Špinka u Červeného Kostelce.

Výlov rybníku Volešek

Výlov rybníku Volešek

Rybářství Hluboká pořádá tradiční podzimní výlov rybníka Volešek, který se nachází nedaleko obce Plástvovice.

Výlov Velký rybník u Černé Vody

Výlov Velký rybník u Černé Vody

Výlov Velkého rybníka u obce Černá Voda proběhne v sobotu 27. října 2018 od 9 do 15 hodin.

Výlovy rybníků rybářství Hluboká

Výlovy rybníků rybářství Hluboká

Mezi tradiční podzimní události patří zajisté výlovy rybníků. Mezi nejzajímavější okamžik patří ráno, v tuto dobu je pohled z hráze na práci rybářů nejatraktivnější.

Výlov Jevanského rybníka v Jevanech u Prahy - prodej živých ryb

Výlov Jevanského rybníka v Jevanech u Prahy - prodej živých ryb

Výlov Jevanského rybníku. Přijďte si pro čerstvou rybu z druhého největšího rybníku na zdejší kaskádě. Budou se prodávat čerstvé ryby průběžně po provedených zátazích. Přijdte se třeba jen podívat, nebo si zakoupit dobrou rybu za rozumnou cenu.

Další aktuality

9.10.
2018
Čokoládové šílenství zachvátí jihočeský Tábor

Čokoládové šílenství zachvátí jihočeský Tábor

Jižní Čechy | Gurmánská turistika
15.8.
2018
V Třeboni vypuknou tradiční Rybářské slavnosti

V Třeboni vypuknou tradiční Rybářské slavnosti

Jižní Čechy | Gurmánská turistika