Úvod > Aktuality > Podzimní Floria vás uvítá barvami a vůněmi v Kroměříži

Podzimní Floria vás uvítá barvami a vůněmi v Kroměříži

Vydáno 28. září 2017 Příroda
Od 28. září do 1. října můžete v Kroměříži navštívit prodejní výstavu Floria Podzim 2017. Jde o 9. ročník podzimní celostátní prodejní zahradní výstavy, která se koná tradičně na Výstavišti Floria v Kroměříži. Součástí akce bude i expozice bonsají a kamenů suiseki. Návštěvníky čtyřdenní akce čeká také bohatý doprovodný program a navíc možnost pořídit si potřeby pro dům a zahradu. Během celé výstavy budou probíhat komentované prohlídky, poradenská služba a prodej všeho potřebného pro pěstování bonsají.
Výstava na výstavišti v Kroměříži ve dnech od 28. 9. do 1. 10. nabízí nejen širokou škálu podzimích květin, ale především okrasné a ovocné stromky a jarní cibuloviny. Příznivce květin potěší expozice okrasných dýní a chryzantém, které budou moci příchozí obdivovat v mnoha podobách. Nejmladší návštěvníky zároveň potěší možnost navštívit venkovní část Dětského světa nebo výstava drobného zvířectva a okrasného ptactva. Po oba víkendové dny se na volné ploše výstaviště uskuteční drakiáda, v sobotu tam navíc bude pro děti závod králičí hop. Přihlásit se  můžete také do soutěže o nejlepší štrúdl. Upečený sladký štrúdl přineste na výstaviště Floria 1. 10. 2017 do 12 hodin. Tři nejlepší budou odměněni poukázkami na nákup.

Celé výstaviště je díky koridoru a zastřešení možné projít suchou nohou. Chloubou výstaviště je 6 okrasných zahrad – japonská mokrá a suchá, sortimentová, provensálská,
stepní a divoká, které do výstaviště vnesly krásu, pohodu a vtiskly mu neopakovatelnou atmosféru.
Návštěvníci mohou na výstavišti čerpat inspiraci a obdivovat květinové plochy, vodopády i vzácné
stromy
, některé starší než tři lidské generace.
Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž

Výstaviště Floria Kroměříž pořádá v průběhu roku výstavy a akce pro celé rodiny. Areál výstaviště se nachází na území bývalých Rybalkových kasáren v okrajové části Kroměříže.

Dětský svět na výstavišti Floria Kroměříž

Dětský svět na výstavišti Floria Kroměříž

Unikátní zábavní park Dětský svět Floria nabízí vyžití pro celou rodinu za jakéhokoli počasí.

Podzimní pěstitelská výstava Floria 2018 v Kroměříži

Podzimní pěstitelská výstava Floria 2018 v Kroměříži

Podzimní etapa výstavy pro zahradníky a zahrádkáře se chystá na výstavišti Floria Kroměříž. Návštěvníky čtyřdenní akce čeká také bohatý doprovodný program a navíc možnost pořídit si potřeby pro dům a zahradu.

Další aktuality

4.7.
2018
Buchlovický zámek ozdobí tisíce růží

Buchlovický zámek ozdobí tisíce růží

Východní Morava | Příroda
16.6.
2018
Zlínská zoo otevřela novou amazonskou expozici Guayanas

Zlínská zoo otevřela novou amazonskou expozici Guayanas

Východní Morava | Příroda