Úvod > Aktuality > Plzeňským vánočním stromem letos bude smrk, poprvé se rozsvítí 3. prosince

Plzeňským vánočním stromem letos bude smrk, poprvé se rozsvítí 3. prosince

Vydáno 26. listopadu 2017 Zážitky
Třináct metrů vysoký smrk ztepilý, který si letos vybrala Plzeň za svůj vánoční strom, zazáří poprvé na náměstí Republiky první adventní neděli, tedy 3. prosince. Smrk vyrostl na městském pozemku ve Skvrňanech, jeho instalace se uskutečnila 12. listopadu v pozdních večerních hodinách. Již od pátku 24. listopadu se otevřely oblíbené vánočních trhy na náměstí Republiky, které zde budou až do 23. prosince. Přijďte si vychutnat poslední letošní trhy a nakoupit originální vánoční dárky pro své blízké
plzeň vánoční trhyPlzeňské Vánoční trhy na náměstí Republiky jsou nejdelší trhy, které se během roku v Plzni konají, trvají až do 23. prosince. Na trzích najdete kromě vánočního zboží také řadu zajímavých kulturních akcí. Nejlépe je vypravit se na ně až k večeru, kdy se rozsvítí slavnostní výzdoba a historické domy na náměstí vytvoří trhům tak trochu pohádkovou kulisu.

Vánoční trhy nabízejí letos desítky stánků s řemeslnými výrobky i ukázku řemesel a samozřejmě na trzích nechybí i dobře zásobené stánky s občerstvením a chutnými krajovými specialitami. Stánky jsou otevřeny denně od 8 do 18 hodin. Děti jistě potěší oslík s ovečkami v živém betlémě nebo program plný vánočních koled.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskuteční 3. prosince na náměstí Republiky. Součástí bude kulturní program, kdy od 16:00 vystoupí dětský pěvecký sbor Jiřičky, poté od 16:15 Consortium musicum, od 16:35 pak Divadlo Dialog s vánočním představením. V 16:55 se představí Plzeňský MLS – malý lidový soubor a v 17:30 Ambito Orchestr – ZUŠ Sokolovská Plzeň. V 17:50 pronesou sváteční přání Plzeňanům primátor města Martin Zrzavecký a plzeňský biskup Tomáš Holub. Po společném rozsvícení stromu v 18 hodin vystoupí Spirituál kvintet.
Vánoční trhy Plzeň

Vánoční trhy Plzeň

Působivou atmosféru vánočních trhů si můžete užít na náměstí Republiky v Plzni. Nezaměnitelná atmosféra, vůně svařáku a obrovský vánoční strom. Přijďte si vychutnat poslední letošní trhy a nakoupit originální vánoční dárky pro své blízké.

Další aktuality

23.4.
2018
Kalendář leteckých přehlídek v roce 2018

Kalendář leteckých přehlídek v roce 2018

Plzeňsko a Český les | Zážitky
27.6.
2018
Zelená Hora mimořádně otevře brány zámku

Zelená Hora mimořádně otevře brány zámku

Plzeňsko a Český les | Zážitky
15.6.
2018
Nenechte si ujít Jízdu Saši Kolowrata - spanilou cestu veteránů

Nenechte si ujít Jízdu Saši Kolowrata - spanilou cestu veteránů

Plzeňsko a Český les | Zážitky