Úvod > Aktuality > Parní stroje i historické automobily opět zaplní továrnu v Žamberku

Parní stroje i historické automobily opět zaplní továrnu v Žamberku

Vydáno 13. září 2018 Památky
Muzeum starých strojů v Žamberku otevře již podeváté své brány veřejnosti. Třetí zářijovou sobotu se bývalý rozlehlý areál textilní továrny Vonwiller a spol., kde muzeum sídlí, tradičně připojí ke Dnům evropského kulturního dědictví. A předvede mnoho svých exponátu v provozu!
Muzeum starých strojů v Žamberku je aktivitou milovníků staré techniky a jeho expozice jsou neustále budovány a vylepšovány. I to je důvodem, proč je zdejší muzeum otevřeno jen příležitostně, třeba jako během Dnů evropského kulturního dědictví, které si kladou za cíl zpřístupnit veřejnosti co nejvíce památek včetně těch běžně nedostupných.

Už od roku 2012, kdy Martin Holota společně s kolegy otevřel továrnu v Žamberku pro veřejnost poprvé, mohou návštěvníci exponáty nejen obdivovat v expozicích, ale i je vidět v provozu a dokonce se v nich i projet.

Podzimní tematická výstava v sobotu 15. 9. 2018 v areálu muzea bude tantokrát zaměřena na parní lokomobily. V rámci výstavy budou prezentovány nově zprovozněné exponáty, funkční parní stroje ze sbírek. Přijít sem bude možné od 10 do 17 hodin, pro děti i dospělé bude připraven i doprovodný program. Vše je za dobrovolné vstupné.
Muzeum starých strojů a technologií, Žamberk

Muzeum starých strojů a technologií, Žamberk

Muzeum starých strojů a technologií vzniká v Žamberku v areálu původní textilní továrny Vonwiller. Můžete si zde prohlédnout desítky historických parních strojů, stabilních motorů, automobilových veteránů i obráběcích zařízení.