Úvod > Aktuality > Oživené noční prohlídky hradu Švihov vyprávějí o Půtovi z Rýzmberka

Oživené noční prohlídky hradu Švihov vyprávějí o Půtovi z Rýzmberka

Vydáno 17. srpna 2017 Památky
Milovníci dobré zábavy a nezaměnitelné atmosféry hradu Švihov mají konec prázdnin neodmyslitelně spjatý s oživenými prohlídkami pozdně středověkého klenotu, které odemykají poetická zákoutí unikátní stavby a nabízejí osvědčenou směsici divadla, tance i šermu. Letošní noční prohlídky budou probíhat v pátek a sobotu v termínech 18. a 19., 25. a 26. srpna a 1. a 2. září 2017 od 19.00.

Při oživlých prohlídkách se návštěvníci setkají s nejslavnějšími hradními legendami, které se vyprávějí o proslulém majiteli Švihova, Půtovi z Rýzmberka. V nezaměnitelném setkání dramatu a frašky se spolu s herci vypravíte do pohnutého období, kdy spolu svádí boj o dědictví synové Půty Švihovského Jindřich a Václav.

I letos tak návštěvníky čekají známé legendy i postavy z hradní historie v novém podání.  Představení potrvá zhruba 60 minut, koná se v každém počasí a je vhodné pro návštěvníky jakéhokoli věku i vyznání. Děti jsou u nás vždy vítány. Rezervace je nutná!

Noční oživená prohlídka hradu Švihov

Noční oživená prohlídka hradu Švihov

Čeho se Držkraj nenadál aneb podivná kniha! Všechno co jste kdy na Švihově za ta léta viděli, uvidíte ve večeru jediném... a ještě něco navíc! Alias průlet staletími...

Vodní hrad Švihov - skvost, který stojí za to vidět zblízka

Vodní hrad Švihov - skvost, který stojí za to vidět zblízka

Jednou z nejmohutnějších fortifikačních staveb v Čechách je vodní hrad Švihov nedaleko Klatov. Po celou turistickou sezónu hrad žije nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.

Ráj skřítků v Železné Rudě

Ráj skřítků v Železné Rudě

Vstupte do říše pohádkových skřítků a užijte si nádhernou atmosféru jejich šumavského obydlí - jste srdečně vítáni!

Naučná stezka Švihov a okolí

Naučná stezka Švihov a okolí

Tato vycházková trasa zavede návštěvníky do míst šerého dávnověku, bohaté historie středověku a vzácných přírodních památek na švihovsku.