Úvod > Aktuality > Oživené noční prohlídky hradu Švihov vyprávějí o Půtovi z Rýzmberka

Oživené noční prohlídky hradu Švihov vyprávějí o Půtovi z Rýzmberka

Vydáno 17. srpna 2017 Památky
Milovníci dobré zábavy a nezaměnitelné atmosféry hradu Švihov mají konec prázdnin neodmyslitelně spjatý s oživenými prohlídkami pozdně středověkého klenotu, které odemykají poetická zákoutí unikátní stavby a nabízejí osvědčenou směsici divadla, tance i šermu. Letošní noční prohlídky budou probíhat v pátek a sobotu v termínech 18. a 19., 25. a 26. srpna a 1. a 2. září 2017 od 19.00.

Při oživlých prohlídkách se návštěvníci setkají s nejslavnějšími hradními legendami, které se vyprávějí o proslulém majiteli Švihova, Půtovi z Rýzmberka. V nezaměnitelném setkání dramatu a frašky se spolu s herci vypravíte do pohnutého období, kdy spolu svádí boj o dědictví synové Půty Švihovského Jindřich a Václav.

I letos tak návštěvníky čekají známé legendy i postavy z hradní historie v novém podání.  Představení potrvá zhruba 60 minut, koná se v každém počasí a je vhodné pro návštěvníky jakéhokoli věku i vyznání. Děti jsou u nás vždy vítány. Rezervace je nutná!

Vodní hrad Švihov - skvost, který stojí za to vidět zblízka

Vodní hrad Švihov - skvost, který stojí za to vidět zblízka

Jednou z nejmohutnějších fortifikačních staveb v Čechách je vodní hrad Švihov nedaleko Klatov. Po celou turistickou sezónu hrad žije nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.

Ráj skřítků v Železné Rudě

Ráj skřítků v Železné Rudě

Vstupte do říše pohádkových skřítků a užijte si nádhernou atmosféru jejich šumavského obydlí - jste srdečně vítáni!

Naučná stezka Švihov a okolí

Naučná stezka Švihov a okolí

Tato vycházková trasa zavede návštěvníky do míst šerého dávnověku, bohaté historie středověku a vzácných přírodních památek na švihovsku.

Prohlídky adventně a vánočně vyzdobeného hradu Švihov

Prohlídky adventně a vánočně vyzdobeného hradu Švihov

Všechno co jste kdy na Švihově za ta léta viděli, uvidíte ve večeru jediném... a ještě něco navíc! Alias průlet staletími...