Úvod > Aktuality > Ostravští divadelníci opět míří do Prahy

Ostravští divadelníci opět míří do Prahy

Vydáno 30. října 2017 Zážitky
Divadelní přehlídka Ostrava v Praze proběhne od 4. do 8. listopadu a nabídne osm inscenací od divadla pro děti přes nejlepší činohry, opery i muzikál. Diváci se mohou těšit například na Spalovače mrtvol podle známého příběhu Ladislava Fukse nebo na drama Slyšení, ve kterém stane před Božím soudem nacistický zločinec Adolf Eichmannn. Silným zážitkem bude určitě také strhující hudební drama Edith a Marlene o životech dvou velkých osobností 20. století.

DášeňkaZačátek podzimu přináší pro milovníky divadla nejenom odstartování nové sezony, ale i řadu festivalů, mezi nimiž nesmí chybět ani Ostrava v Praze. Ta již sedmým rokem představuje na pražských divadelních prknech to nejlepší z produkce ostravských souborů.

Nejen děti potěší pohádkové divadlo Divadla loutek Ostrava "Dášeňka". Ve svérázné adaptaci známé knížky Karla Čapka nahradili Karel Tománek a Marek Zákostelecký psí mámu Iris hned trojicí maminek. Totiž… ony to nejsou tak úplně psí maminky. Oni to jsou spíš tři pánové. Tři kamarádi, vášniví hráči kuželek, kteří se zrovna chystají na turnaj, když tu najednou, kde se vzala, tu se vzala, za dveřmi se objevila krabice. V té krabici takové malé, bílé nic. A tak naše tři přátele čeká místo turnaje v kuželkách mnohem náročnější úkol: vychovat ze štěňátka šikovnou a slušnou psí slečnu. Kabaret na téma „tři muži a štěně“ může začít! Přijít na představení můžete v sobotu 4. listopadu 2017 ve 14 hodin do Divadla v Celetné.

SlyšeníV sobotu 4. listopadu 2017 v 19.30 hodin uvede La Fabrika představení "Slyšení" Komorní scény Aréna. Hlavní postavou Slyšení je bývalý nacistický pohlavár Adolf Eichmann, úřednický perfekcionista, který své schopnosti věnoval úkolu, který mu jeho nadřízení vybrali: „konečnému řešení židovské otázky“. Eichmann se ve hře snaží obhájit a dožaduje se slyšení před Bohem, který však stále nepřichází. Adolfa Eichmanna skvěle ztvárnil Marek Cisovský, pro nějž byla role přímo napsána.
Inscenaci režíroval umělecký šéf Arény Ivan Krejčí (stejně jako další díly této trilogie) a Slyšení bylo posléze vyhlášeno Inscenací roku 2015 v anketě Divadelních novin, v rámci udílení cen Divadelní kritiky 2015 se stalo Nejlepší poprvé uvedenou českou hrou, Inscenací roku a Marek Cisovský za roli Adolfa Eichmanna získal Cenu za mužský herecký výkon.

Spalovač mrtvolJedním z diváky i kritiky nejlépe ceněným představením je "Spalovač mrtvol" Ladislava Fukse, které se odehraje 7. listopadu od 19.30 hodin v Divadle v Celetné. Účinkovat bude soubor Divadla Petra Bezruče. Norbert Lichý byl za svůj mimořádný jevištní výkon v roli Romana Kopfrkingla nominován na Cenu divadelní kritiky v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon roku 2016, za stejnou roli získal také širší nominaci na Cenu Thálie 2016.

 

Do Ostravy!

OstravaPokud se vám ostravské divadlo zalíbí, vydejte se na výlet do moravskoslezské metropole. Poznat zde můžete unikátní industriální architekturu v Dolních Vítkovicích, průmyslovém areálu z první poloviny 19. století.

Z bývalého plynojemu se stalo multifunkční centrum Gong a v prostorách se nachází i interaktivní technické muzeum či Landek Park.

Pro milovníky zvířat a přírody doporučujeme návštěvu zoologické zahrady a malé architekty potěší Svět miniatur Miniuni.

Národní divadlo moravskoslezské - jediné moravské divadlo se čtyřmi soubory

Národní divadlo moravskoslezské - jediné moravské divadlo se čtyřmi soubory

Národní divadlo moravskoslezské se sídlem v Ostravě je největším a nejstarším profesionálním divadlem v Moravskoslezském kraji a zároveň největší kulturní institucí zřizovanou statutárním městem Ostrava. Založeno bylo v roce 1919.

Divadlo Petra Bezruče

Divadlo Petra Bezruče

Divadlo Petra Bezruče je ostravské komorní divadlo, které svůj dramaturgický plán směřuje zejména k mladým diváků a všem, kteří se nebojí aktuálních témat a netradičních zpracování. "Bezruči" často hostují v mnoha městech České republiky i v zahraničí.

La Fabrika - kulturní prostor v Praze Holešovicích

La Fabrika - kulturní prostor v Praze Holešovicích

La Fabrika je kulturní centrum v pražských Holešovicích. Již od počátku byla koncipována jako víceúčelový prostor, vhodný pro vznik a prezentaci audiovizuálních projektů, divadleních a tanečních forem vyžadujích netradiční prostorové řešení, multimediální expozice a performance.

Stavovské divadlo v Praze

Stavovské divadlo v Praze

Stavovské divadlo je jednou z nejkrásnějších historických divadelních staveb v Evropě. Jeho historie je nerozlučně spjata s postavou geniálního hudebního skladatele W. A. Mozarta, který zde osobně zažil úspěch svojí Figarovy svatby a pod tímto dojmem napsal pro Prahu operu oper, Dona Giovanniho.

Divadlo loutek Ostrava - zábava nejen pro nejmladší návštěvníky

Divadlo loutek Ostrava - zábava nejen pro nejmladší návštěvníky

Divadlo loutek Ostrava hraje denně dvě představení pro žáky mateřských a základních škol, některé tituly uvádí i pro studenty středních škol a pro dospělé diváky (tradiční pondělní podvečery).

Další aktuality

17.8.
2018
Ostravská zoo zpřístupňuje každý víkend tropické skleníky

Ostravská zoo zpřístupňuje každý víkend tropické skleníky

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
15.8.
2018
Sovinec žije v srpnu gotikou a středověkými trhy

Sovinec žije v srpnu gotikou a středověkými trhy

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
20.7.
2018
Užijte si prázdniny pod Pradědem

Užijte si prázdniny pod Pradědem

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
16.7.
2018
Hrad Hukvaldy se vrátí zpět v čase

Hrad Hukvaldy se vrátí zpět v čase

Severní Morava a Slezsko | Zážitky