Úvod > Aktuality > Oslavy kávové kultury si můžete užít o víkendu na Prague Coffee Festival

Oslavy kávové kultury si můžete užít o víkendu na Prague Coffee Festival

Vydáno 13. října 2017 Gurmánská turistika
Polovina října přeje tradičně milovníkům dobrého jídla a pití. Tentokrát s námi například ochutnáte vynikající kávu. Kde? Na Prague Coffee Festivalu, který se o víkendu 14. a 15. října koná v Hybernské ulici v Praze. Na oslavy kávy vás zve portál Kudy z nudy.
Šestý ročník Prague Coffee Festivalu je oslavou kávy a všeho co s ní souvisí. Bohatý program vám představí kávu ve všech jejích chutích, vůních a podobách.

Stejně jako v uplynulých letech se návštěvníci mohou těšit na bohatý festivalový program plný výborné kávy z nejrůznějších koutů světa, prezentace celkem 42 tuzemských i zahraničních pražíren a 16 kaváren, profesionální degustace kávy, tzv. cuppingy, nebo oblíbený milk battle – soutěž v kreslení mléčnou pěnou do kávy.

Prague Coffee Festival 2017 nabídne také řadu workshopů, na kterých si zájemci procvičí například své senzorické dovednosti, vyzkouší různé metody přípravy kávy v domácích podmínkách nebo se naučí základy latte artu. Oba festivalové dny se mohou zúčastnit i přednášek českých kávových odborníků a zahraničních hostů.
 

Prague Coffee Festival v Kampusu Hybernská

Ani letos se přitom festival nebude konat na stejném místě, ale zavítá do nově otevřeného prostoru Kampus Hybernská (Hybernská ulice č. 4). Celý festival se odehraje v dlouhá léta opuštěnému bloku zajímavě členěných budov s jedinečným nádvořím v centru města, který před pár měsíci dostala do správy Karlova Univerzita, která z něj v úzké spolupráci se studenty vytváří multifunkční prostor nejen pro studentské aktivity.

A nebude se pouze pít káva, součástí festivalu bude i pestrá nabídka občerstvení sahající od sladkých pekárenských produktů a zákusků všech chutí přes domácí polévky až po burgery nebo speciality jako čínské knedlíčky dim sum. Správnou hudební kulisu během festivalu zajistí dvojice DJ Orisha & DJ Pocoloco z uskupení Cabaret Manana nebo DJ Idefix. V sobotu 14. října bude navíc pro všechny návštěvníky festivalu připraven večírek v Café Jedna ve Veletržním paláci.

Vstupenky na festival je možné z pohodlí domova zakoupit v elektronické podobě na webu coffeefest.cz. Cena jednodenní vstupenky je 290 Kč a zahrnuje „kolik kdo vypije“ kávy na festivalu a současně umožňuje zúčastnit se přednášek, workshopů i cuppingů. Na workshopy a cuppingy je třeba se předem zaregistrovat. Celkový počet vstupenek je z kapacitních důvodu omezen.
Café Jedna ve Veletržním paláci

Café Jedna ve Veletržním paláci

V Národní galerii v Praze ve Veletržním paláci najdete příjemnou kavárnu Café Jedna, kde ochutnáte dobrou kávu, kvalitní čaj a další nápoje. Pravidelně zde probíhají akce volně navazující na program a dramaturgii Sbírky moderního umění Národní galerie ve Veletržním paláci.