Úvod > Aktuality > Oslavte příchod jara v Česku!

Oslavte příchod jara v Česku!

Vydáno 7. dubna 2011 Zážitky
Rozlučte se se zimou a přivítejte jaro v České republice. Bohatý program velikonočních svátků vám pomůže zahnat jarní únavu. Tradiční jarmarky na hradech a zámcích vás přenesou o několik století zpět. Speciální pobytové velikonoční balíčky v českých lázních vám dodají energii na celý rok. Sváteční velikonoční pokrmy rozšíří vaše gastronomické obzory.
Tradiční velikonoční jarmarky v českých, moravských a slezských městech
Nezbytnou součástí českých Velikonoc jsou tradiční jarmarky a trhy na náměstích velkých měst i městeček v Čechách, na Moravě i ve Slezsku. Od 9. dubna až do prvního května můžete ochutnat velikonoční pochoutky na Staroměstském náměstí v Praze. K vidění i ke koupi tu budou malovaná vejce, řehtačky, pomlázky a piškotoví beránci. Závan jara pocítíte i na velikonočním jarmarku v jihomoravském městečku Znojmo (17.4. – 27.4.). V této vinařské oblasti budete moci koštovat i víno a vinné pochoutky. Na dvoutýdenní trhy s ukázkou starobylých řemesel můžete zavítat také do slezské Opavy (12.4. – 27.4.), chybět tu nebude doprovodný program. Přehlídku tradičních řemesel, včetně zdobení kraslic, pletení pomlázek a košíků přichystalo také regionální muzeum Mělník. Velikonoční atmosféru pocítíte i 16. dubna na Vítání svátků jara v Telči,malebném městečku zařazeného na listinu památek UNESCO. Další města, kde se ponoříte do velikonoční nálady: Zlín (21. -24.4.), Plzeň (17.4. – 25.4.)
Velikonoce v zámeckém a hradním stylu Svátky jara se slaví také na hradech a zámcích. Zábavný program vás často přenese do časů dávno minulých. Na hradě Křivoklátu se budou od 23. do 25. dubna slavit Knížecí Velikonoce. Slavnosti tu totiž zahájí knížecí rodina. Těšit se můžete na kejklíře, koncerty a divadelní představení. Jarmark a bohatý doprovodný program s divadlem a hudbou pro vás připravili také na středočeském zámku Veltrusy. Slavit se tu bude 16. dubna. Zkrátka nepřijdete ani 16. a 17. dubna na Slezskoostravském hradě v Ostravě. Tradiční dvoudenní lidový jarmark s ukázkami řemesel, doplňují ukázky lidových tanců a hudby. Chybět nebude ani soutěž o nejhezčí velikonoční vajíčko nebo pravé zabijačkové pochoutky.

Velikonoce v EDENU
Velikonoční trhy probíhají každoročně také na jednom z nejpůsobivějších českých hradů - Pernštejně nad Bystřicí. Právě Bystřicko loni získalo prestižní titul Evropské komise EDEN (European Destination of Excellence). Letošní kandidáti, kteří se do soutěže EDEN zapojili, nabízí řadu netradičních nápadů, jak trávit Velikonoce. Jindřichohradecké úzkokolejky vypravují 23. dubna speciální velikonoční vlak, veselý jarní parní vláček s doprovodným programem, spoustou soutěží a velikonočním zajíčkem. Malebná krajina České Kanady bezpochyby zaujme i dospělé. V Březových Horách  na Příbramsku vám pro změnu ukáží, jak slavili Velikonoce horníci.  V nově zrekonstruovaném Chrámu Chmele a Piva Žatci na vás čekají kromě velikonočních trhů i jarní gastronomické speciality.  

Velikonoční lázeňské hýčkání
Po dlouhé zimě je třeba nabrat energii a svěžest. Nejlepším řešením je navštívit některé ze 37 lázeňských míst, které se v Česku nacházejí. Speciální velikonoční balíček pro vás přichystaly například Termální lázně Velké Losiny. Po lázeňských procedurách si pochutnáte na velikonočním menu, večer je naplánovaná i velikonoční zábava s živou hudbou. Středočeské Lázně Poděbrady nabízejí svým návštěvníkům relaxační a velikonoční kulturní program a samozřejmě také lázeňské procedury. Velikonoční pobyty připravily pro své klienty také například západočeské Mariánské Lázně, Františkovy Lázně nebo Lázně Libverda v Jizerských horách.
Prohlídka města Znojma s průvodcem

Prohlídka města Znojma s průvodcem

Bezplatné pravidelné prohlídky města Znojma s průvodcem. Nabízíme také tématické procházky po našem krásném městě Znojmě. Plánujete výlet do našeho kraje? Pak nás ale určitě kontaktujte.

Město Opava -  historické hlavní město Českého Slezska

Město Opava - historické hlavní město Českého Slezska

Nad soutokem hlavních řek Opavska - Opavy a Moravice se rozkládá město Opava. Město je historickým, společenským i obchodním centrem regionu. Důkazem toho je množství historických památek a atraktivit, které se na území města nacházejí.

Jindřichohradecká úzkokolejka - úzkorozchodné tratě z Jindřichova Hradce

Jindřichohradecká úzkokolejka - úzkorozchodné tratě z Jindřichova Hradce

Jeli jste někdy parním vlakem? Pokud ne, můžete se svézt některým z jindřichohradeckých pravidelných parních vlaků, které se vypravují na cestu během letní sezóny. Projeďte se po poslední úzkorozchodné železnici v Čechách.

Zámek Veltrusy - barokní sídlo rodu Chotků

Zámek Veltrusy - barokní sídlo rodu Chotků

Barokní zámek rodiny Chotků z první poloviny 18. století, který byl později klasicistně upraven, stojí uprostřed krajinářského parku s romantickými stavbami.

Slezskoostravský hrad - kulturní stánek pro každého

Slezskoostravský hrad - kulturní stánek pro každého

Vydejte se poznat Slezskoostravský hrad, kde se pořádají různé koncerty, jarmarky, divadelní představení a jiné kulturní akce.

Regionální muzeum Mělník - historické kočárky, vláčky a regionální historie

Regionální muzeum Mělník - historické kočárky, vláčky a regionální historie

Expozice mělnického muzea se snaží zachytit široké spektrum života v mělnickém regionu jak v minulosti, tak i v současnosti. Muzeum se specializuje na historii výroby kočárků v Čechách a dokumentaci českého vinařství. Regionální muzeum v Mělníku je otevřeno celoročně.

Chrám chmele a piva s chmelovým orlojem v Žatci

Chrám chmele a piva s chmelovým orlojem v Žatci

Město Žatec, ležící na severu Čech na řece Ohři, má tisíciletou historii. V ní důležitou roli hraje prvotřídní chmel, který se na Žatecku pěstuje. Více než 700 let pěstování vynikajícího aromatického chmele a výroba piva vedly ke vzniku zábavného a poučného komplexu s názvem Chrám Chmele a Piva.

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát - královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.

Hornické muzeum v Příbrami - fárání do podzemí a cesta důlním vláčkem

Hornické muzeum v Příbrami - fárání do podzemí a cesta důlním vláčkem

Hornické muzeum Příbram založené v roce 1886 je největším hornickým muzeem v České republice. Nabízí ke shlédnutí více než 40 stálých expozic situovaných v historických, památkově chráněných objektech Ševčinského, Vojtěšského, Anenského a Drkolnovského dolu a v hornické chalupě na Březových Horách.

Den Policie 2018 v Ostravě

Den Policie 2018 v Ostravě

Výjimečná prezentace práce policistů, hasičů, záchranářů, vojáků i dalších složek, čeká návštěvníky již tradičního Dne Policie 2018 v prostorách Slezskoostravského hradu v Ostravě dne 16. 6. 2018 od 10 hodin.