Úvod > Aktuality > Oslavte konec roku v muzeu pro kluky a technické snílky

Oslavte konec roku v muzeu pro kluky a technické snílky

Vydáno 29. prosince 2015 Kultura
Národní technické muzeum v Praze na Letné přivítá 31. prosince poslední návštěvníky roku 2015 od 9:00 do 14:00 hodin. Také na Nový rok bude přístupné, a to od 13.00 až do 18:00 hodin. Kromě obnovené dopravní haly s historickými exponáty automobilové, motocyklové, cyklistické, letecké, lodní a železniční dopravy si zájemci mohou prohlédnout i Fotografický ateliér a expozice Tiskařství, Astronomie a Architektury, stavitelství a designu.
Můžete vidět i zajímavou výstavu. Národní technické muzeum do konce března 2016 vzdává hold  mladoboleslavské automobilce. Významné jubileum založení mladoboleslavské automobilky, jejíž historie se začala psát v prosinci 1895, kdy knihkupec Václav Klement a mechanik Václav Laurin založili společnou firmu a v malé pronajaté dílně v Mladé Boleslavi, připomíná výstavou v dopravní expozici. Pětice unikátních automobilů v náznaku představí dějiny produkce továrny, jejíž brány do dnešního dne opustilo téměř 18 milionů vozů, drtivá většina z nich již se značkou ŠKODA, pod kterou jsou vozy z továrny založené pány Laurinem a Klementem vyráběny od roku 1925.
Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expoozice kontaktních čoček.