Úvod > Aktuality > Oslavte konec roku v muzeu pro kluky a technické snílky

Oslavte konec roku v muzeu pro kluky a technické snílky

Vydáno 29. prosince 2015 Kultura
Národní technické muzeum v Praze na Letné přivítá 31. prosince poslední návštěvníky roku 2015 od 9:00 do 14:00 hodin. Také na Nový rok bude přístupné, a to od 13.00 až do 18:00 hodin. Kromě obnovené dopravní haly s historickými exponáty automobilové, motocyklové, cyklistické, letecké, lodní a železniční dopravy si zájemci mohou prohlédnout i Fotografický ateliér a expozice Tiskařství, Astronomie a Architektury, stavitelství a designu.
Můžete vidět i zajímavou výstavu. Národní technické muzeum do konce března 2016 vzdává hold  mladoboleslavské automobilce. Významné jubileum založení mladoboleslavské automobilky, jejíž historie se začala psát v prosinci 1895, kdy knihkupec Václav Klement a mechanik Václav Laurin založili společnou firmu a v malé pronajaté dílně v Mladé Boleslavi, připomíná výstavou v dopravní expozici. Pětice unikátních automobilů v náznaku představí dějiny produkce továrny, jejíž brány do dnešního dne opustilo téměř 18 milionů vozů, drtivá většina z nich již se značkou ŠKODA, pod kterou jsou vozy z továrny založené pány Laurinem a Klementem vyráběny od roku 1925.
Výstava Civitas Carolina aneb stavitelství doby Karla IV. v Národním technickém muzeu v Praze

Výstava Civitas Carolina aneb stavitelství doby Karla IV. v Národním technickém muzeu v Praze

700. výročí narození význačné postavy českých a evropských dějin, císaře Karla IV., které bylo zařazeno mezi světová výročí UNESCO, připomene Národní technické muzeum hlavním výstavním projektem roku 2016, který bude umístěn ve velkém výstavním sále muzea.

Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha - ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou. Nechybí zde ani expozice televizního studia.