Úvod > Aktuality > Ochutnejte ladovské zabijačkové hody ve Velkých Popovicích

Ochutnejte ladovské zabijačkové hody ve Velkých Popovicích

Vydáno 24. února 2016 Gurmánská turistika
Chcete zažít atmosféru tradiční vesnické zabijačky, která neodmyslitelně patří k zimě na vsi? Ochutnat čerstvý ovar, zabijačkovou polévku, guláš, jitrnice, jelita a podívat se pod ruce řeznického mistra, to vše spolu s dobrým pivem, nebo sladkostmi zdejších pekařů? Pak se v sobotu 27. února 2016 vydejte do Velkých Popovic.
Ladovské vepřové hody ve Velkých PopovicíchV rámci Ladovských hodů se můžete těšit na jelítka, jitrnice, zabijačkovou polévku a guláš, tlačenku, světlý i tmavý prejt, škvarky, sulc, ovarová kolena a šunku od kosti na grilu. Kdo bude mít již dost zabijačkových dobrot, ten může ochutnat čerstvě napečené domácí štrůdly a koláče. A protože se akce koná přímo v areálu pivovaru, nemůže chybět ani velkopopovický Kozel i něco na zahřátí.

Po celý den se budete moci vydat na prohlídky pivovaru, které budou speciálně rozšířeny o školu čepování piva. Na prohlídkách se bude degustovat novinka velkopopovického pivovaru - Kozel Černý nefiltrovaný a ve škole čepování, která je součástí rozšířené prohlídky pivovaru si návštěvníci mohou, pod dohledem pivovarského odborníka, sami načepovat nefiltrovaného světlého Kozla. Prohlídky pivovaru začínají každou půlhodinu od 10:30 do 15 hodin. Ten kdo se prohlídky nezůčastní se může osvěžit ve stáncích, kde poteče proudem Kozel 11° - vítěz soutěže Zlatý pohár Pivex – Pivo 2016 v kategorii Nejlepší „jedenáctka“, Kozel Černý a pro řidiče bude k dispozici nealkoholický Birell.
 
Ladovské vepřové hody oživí také tradiční česká řemesla. Své umění představí kováři s ohnivou výhní, košíkáři a výrobci keramiky. Po poledni předvedou řezničtí mistři Tomáš Hudera a Petr Vítek ukázku bourání masa. Výtvarník Jan Komárek, vytvoří nejrůznější sněhové sochy z ledové tříště, kterou poskytne místní zimní stadion a po celou dobu akce budou vystavena díla výtvarného kroužku na téma Zabíjačka. Během dopoledne vystoupí místní umělecké školy a odpoledne zahraje na klávesy a saxofon skupina Carols.
 
Návštěvníci budou mít možnost si vybrat i z mnoha regionálních výrobků, své zboží nabídnou výrobci perníku, koblih, sýrových placek, štrůdlů a dalších dobrot. Z Kozlího obchodu si návštěníci mohou na památku odnést trkací půllitr, rohaté čepice a další originální suvenýry. Obchod bude otevřený od 10 do 16 hodin.
Kozlí výprava do pivovaru za nevšedním zážitkem - škola čepování piva

Kozlí výprava do pivovaru za nevšedním zážitkem - škola čepování piva

Uspořádejte pro své kamarády a známé netradiční prohlídku pivovaru se školou čepování piva vedenou pivovarským odborníkem. Vyzkoušejte si, jak se pivo správně čepuje a získejte výuční list od Velkopopovického Kozla!

Pivovar Velké Popovice - prohlídky s ochutnávkou

Pivovar Velké Popovice - prohlídky s ochutnávkou

Seznamte se na vlastní oči s Pivovarem Velké Popovice. Nahlédněte pod pokličku velkopopovických sládků při výrobě piva Velkopopovický Kozel. Zúčastněte se exkurze do pivovaru spojené s ochutnávkou piva na původní varně z roku 1928.

Další aktuality

23.5.
2016
Pivovar Ferdinand otevře v pátek své brány

Pivovar Ferdinand otevře v pátek své brány

Střední Čechy | Gurmánská turistika
18.5.
2016
Hrabalovo Kersko vás okouzlí opět tento víkend

Hrabalovo Kersko vás okouzlí opět tento víkend

Střední Čechy | Gurmánská turistika
11.4.
2016
Zámecká pouť na Kačině otevře letošní sezónu

Zámecká pouť na Kačině otevře letošní sezónu

Střední Čechy | Gurmánská turistika