Úvod > Aktuality > Objevte svou ameriku aneb kalendář akcí, kde si prohlédnete nejkrásnější americké automobilové veter

Objevte svou ameriku aneb kalendář akcí, kde si prohlédnete nejkrásnější americké automobilové veterány

Vydáno 31. března 2017 Zážitky
Co měli kromě celosvětové popularity společného Elvis Presley, Marilyn Monroeová, Elizabeth Taylorová nebo Salvador Dalí? Všichni milovali ikonická americká auta. Na naleštěné legendy se můžete přijít podívat do muzea anebo na některou z akcí. Poradíme vám, kam a kdy se vydat!
Expozici několika desítek amerických veteránů objevíte v Lužné u Rakovníka. Jmenuje se Muzeum JK Classics a letos tu přivítají první návštěvníky v sobotu 1. dubna.
 

Duben: akce v Lužné, Brně a na zámku Sychrov

Kromě sbírky vzácných veteránů Muzeum JK Classics nabízí stylovou restauraci BAR 59, lákavý dětský koutek v podobě starého amerického autobusu a spousty odrážedel pro jízdy na zdejších highway. Otevřeno je od začátku dubna do konce října během víkendů, během letních prázdnin denně kromě pondělí. Děti do 4 let se do muzea podívají zdarma, starší a senioři za 80 Kč, lístek pro studenty od 15 let a pro dospělé vyjde na 140 Kč.

Chcete vidět víc než jindy a jinde a užít si den s pořádnými bouráky? Pak se do Lužné vydejte v sobotu 29. dubna na tradiční Opening Party a sraz veteránů. Akci bude provázet dobré jídlo, hudba, pin-up girls a spousta dalších pohodových aktivit. Týž den se také letos poprvé otevře Železniční muzeum ČD, takže k výletu do Lužné máte rázem další pádný důvod.

Jenže v dubnu se akcí s americkými veterány chystá víc. Začíná to jarní Motortechnou, což je burza, trh a výstava historických automobilů, motocyklů a náhradních dílů, kterou pořádá Veteran Automoto Club Brno na brněnském výstavišti. Chcete-li být u toho, přijďte v sobotu 15. dubna do areálu BVV, kde akce zaplní jak pavilony, tak volnou plochu. O týden později v sobotu 22. dubna se nablýskané automobily představí při Setkání amerických automobilových veteránů na zámku Sychrov. Představení a prohlídky vozů začnou v 11 hodin, v brzkém odpoledni bude vyhlášen vítěz soutěže elegance a poté automobily odjedou na spanilou jízdu, zakončenou na hlavním náměstí v Turnově.
 

Červen: ameriky na Konopáči a v Praze

Jedním z největších srazů amerických vozidel v Česku je Lucky cruisers weekend v Heřmanově Městci. V příjemném autokempu Konopáč s přírodním koupalištěm se každý rok setkávají jak příznivci americké klasiky, tak novějších vozů. V pátek a sobotu 2. a 3. června vás jako obvykle čeká pestrý program s vystoupením rockabilly & rock´n´rollových kapel, spousta soutěží a bohatý catering.
Historie vonící benzínem a burácející silnými motory vás okouzlí také ve čtvrtek a pátek 10. a 11. června na výstavě Legendy motor show v Praze. Park v areálu Psychiatrické nemocnice v Bohnicích zaplaví vozidla všech typů a kategorií: oldtimery, youngtimery, ameriky, supersporty, motocykly, závodní auta, motokáry i off-roady. K vidění bývají i nejnovější modely řady světových značek a tematické výstavy.
 

Léto s amerikami v Ostravě a v Nové Bystřici

Téměř celé léto od 21. června do 3. září bude v Ostravě na Výstavišti Černá louka k vidění American Classic Cars, kolekce několika desítek originálních amerických veteránů, historických motocyklů a sportovních vozů. Uvidíte třeba Buick z roku 1954, který jel slavný závod Nascar v Jižní Americe nebo Cadillac z roku 1938, pro děti je připravena soutěž o nejhezčí Lego model amerického veterána a soutěž v kreslení. A nezapomeňte se zajít podívat do areálu miniatur Miniuni, kde ameriky s obrovskými motory a prostornými sedadly mají kuriózní protějšek: výstavu malých modelů autíček amerických značek.  

Radost budou mít i ti, kdo na jaře, v létě a začátkem podzimu zamíří do jižních Čech: v Nové Bystřici totiž můžete navštívit největší muzeum amerických předválečných automobilů v Čechách. Otevřeno tu bude během květnových víkendů a pak od června až do konce října denně mimo pondělí. Děti do 6 let neplatí nic, studenti a senioři 80 Kč a dospělí 130 Kč.
 

Srpen a říjen: Hradecká V8 a podzimní Motortechna

V mapě oblíbených míst nadšenců amerického železa na čtyřech kolech je pevně zapsaná Hradecká Vosmička, akce v příjemném areálu kempu Stříbrný rybník poblíž Hradce Králové. Stojí za návštěvu nejen díky zajímavým automobilům (loni se jich tu sjelo více než 600!), ale také kvůli kvalitnímu zázemí a poutavému doprovodnému programu. V programu se dokonce objevují takové rarity jako opékání špekáčků na plamenech šlehajících z výfuků! Letošní ročník proběhne od pátku 18. do neděle 20. srpna.

O definitivní tečku za letošními akcemi pro příznivce klasických amerických automobilů a jejich rodiny se postará podzimní Motortechna. Podobně jako jarní etapa se koná v areálu BVV v Brně, a to v sobotu 21. října. Veteran Automoto Club Brno se se sezonou loučí výstavou amerických korábů i automobilových a motocyklových veteránů všeho druhu, burzou dílů a veteše, přehlídkou krásných dam a stylovou muzikou.
Muzeum historických vozidel a staré zemědělské techniky

Muzeum historických vozidel a staré zemědělské techniky

Muzeum se nachází v soukromých prostorách obce Pořežany u Týna nad Vltavou. V muzeu jsou ke zhlédnutí nákladní a osobní automobily, koňské kočáry, bryčky, sáně, motocykly, jízdní kola, stará zemědělská technika, nářadí, selská jizba, modely vláčků, automobilů a letadel.

Muzeum amerických historických automobilů JK Classics v Lužné u Rakovníka

Muzeum amerických historických automobilů JK Classics v Lužné u Rakovníka

Muzeum amerických historických automobilů vzniklo v obci Lužná u Rakovníka, pouhých 30 minut jízdy z Prahy. Přijeďte se podívat na desítky legend z řad amerických veteránů.

Muzeum veteránů v Radovesnicích

Muzeum veteránů v Radovesnicích

V Muzeu Veteránů v Radovesnicích II naleznete přes 400 exponátů, hlavně pak historických motocyklů a traktorů. Dále pak uvidíte nákladní automobily, vestavby dílen, stabilní motory a mnoho dalšího.

Muzeum amerických veteránů Nová Bystřice

Muzeum amerických veteránů Nová Bystřice

Muzeum v Nové Bystřici je prvním a největším muzeem amerických předválečných automobilů v Čechách. Málokteré prostory se hodí k procházce historií tak, jako stará industriální textilka.

Slavnosti svobody 2018 v Plzni - velkolepé oslavy osvobození

Slavnosti svobody 2018 v Plzni - velkolepé oslavy osvobození

Plzeň si jako jediné z velkých měst v Česku každoročně připomíná osvobození americkou armádou v květnu 1945. Několikadenní oslavy zahrnují bohatý kulturní program a letos i novinku - Ride of Freedom - jízdu historické vojenské techniky a veteránů. 73. výročí osvobození Plzně americkou armádou.

Oldtimer Bohemia Rally 2018 v Mladé Boleslavi

Oldtimer Bohemia Rally 2018 v Mladé Boleslavi

9. ročník setkání automobilových veteránů bude přehlídkou technické dovednosti našich předků, řemeslné zručnosti a láskyplnosti současných majitelů starých vozidel, sportovním soupeřením i společenskou událostí s doprovodným kulturním programem.

Setkání amerických automobilových veteránů na Sychrově

Setkání amerických automobilových veteránů na Sychrově

Sotěž elegance - setkání fanoušků a členů klubu 1st Veteran US Car Praha.

Další aktuality

21.3.
2018
Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmi

Střední Čechy | Zážitky
3.3.
2018
Ve Vlašimi od března opět otevřelo paraZOO

Ve Vlašimi od března opět otevřelo paraZOO

Střední Čechy | Zážitky