Úvod > Aktuality > Objevte na advetních prohlídkách kouzlo vánočních zvyků a tradic

Objevte na advetních prohlídkách kouzlo vánočních zvyků a tradic

Vydáno 20. listopadu 2017 Zážitky
Vychutnejte si kouzelnou atmosféru adventně vyzdobené Plzně a nechte se provést historií Vánoc a vánočních zvyků a tradic. Na speciálních tematických prohlídkách budete mít během adventních víkendů příležitost seznámit se s vánočními zvyky a tradicemi z plzeňského regionu. Letošní adventní prohlídky začínají již v sobotu 2. prosince 2017.
Adventní prohlídky PlzněAdventní Plzeň dokáže být opravdu kouzelná. Příjemnou náladu na vánočních trzích doplňuje světelná výzdoba v ulicích historického centra, živý betlém s překrásným vánočním stromem, který spolu s katedrálou sv. Bartoloměje dominuje náměstí Republiky. Vychutnat si tuto jedinečnou atmosféru a poodhalit příběh vánočních svátků a tradic můžete letos také díky adventním prohlídkám historického centra Plzně.

Společně s průvodcem v kostýmu se od plzeňské radnice vydáte na procházku vánočně vyzdobeným historickým centrem Plzně. Dozvíte se zajímavosti o plzeňských betlémech i pověrách spojených se štědrovečerní večeří a dalšími událostmi z období adventu. Zjistíte, co znamenají jednotlivé svíčky na adventním věnci, proč bylo důležité mít na štědrovečerním stole co nejvíce chodů a při hodování nekýchnout nebo to, že kromě Mikuláše i Lucie a Barborky svým způsobem hlídaly, jestli děti i dospělí v době adventu nezlobí.

Každou z prohlídek zakončíte příjemným povídáním nad šálkem horkého nápoje a ochutnávkou vánočního cukroví ve sklepení Národopisného muzea. Tam na vás bude čekat malé překvapení. Prohlídka se bude bezpochyby líbit i dětem od 6 let. Vstupenky na prohlídky je možné zakoupit od 15. listopaduTuristickým informačním centrem nebo online na plzenskavstupenka.cz. Sraz účastníků je vždy před infocentrem na náměstí Republiky 41 vedle radnice. Vstupné stojí 100 korun.
Kostel sv. Bartoloměje v Plzni

Kostel sv. Bartoloměje v Plzni

Dominantou náměstí Republiky v Plzni je zcela určitě kostel sv. Bartoloměje. Arciděkanský kostel je zřetelný již z dály se svou téměř 103 m vysokou věží. Klenotem chrámu je Šternberská kaple z první poloviny 16. století, která sloužila jako rodinná hrobka.

Národopisné muzeum Plzeňska

Národopisné muzeum Plzeňska

Stálá expozice Národopisného muzea Plzeňska sídlí na náměstí Republiky v renesančním domě bývalého Chotěšovského kláštera. K vidění jsou zde zajímavé expozice plzeňských bytových interiérů od gotiky do první třetiny 20. století.

Radnice na náměstí Republiky v Plzni

Radnice na náměstí Republiky v Plzni

Renesanční radnice postavená podle plánů italského stavitele Giovanniho de Statia je jedním z klenotů města Plzně. Budova, která patří mezi dominanty plzeňského náměstí Republiky, byla postavena v letech 1554–1559.

Další aktuality

20.10.
2017
Treffpunkt přiváží Bavorsko do Plzně!

Treffpunkt přiváží Bavorsko do Plzně!

Plzeňsko a Český les | Zážitky
13.9.
2018
Dny vědy a techniky opět zaplní centrum Plzně

Dny vědy a techniky opět zaplní centrum Plzně

Plzeňsko a Český les | Zážitky