Úvod > Aktuality > Objevte Strašidelné sklepení zlínského zámku

Objevte Strašidelné sklepení zlínského zámku

Vydáno 11. února 2018 Zážitky
Přijďte se bát do sklepení zlínského zámku! Dozvíte se o tajemných postavách zlínských pověstí, rytíři Milošovi, zlínském vodníkovi, upírech, vampýrech, vlkodlacích, Drákulovi, Čachtické paní a o dalších záhadných bytostech. Strašidelné sklepení je otevřeno do 31. března.
Upír ve zlíněVýstava "Strašidelné sklepení zlínského zámku" vás zve do tajemného podzemí pod zámeckou budovou, které je jinak veřejnosti přístupné jen zřídka. Sklepení je rozděleno do několika tematických míst. Dozvíte se vše o tajemných postavách zlínských pověstí, o rytíři Milošovi nebo zlínském vodníkovi, ale nejen o nich. V dalších místnostech místní pověsti opustíte a poodkryjete oblíbená témata zastřená tajemstvím - dozvíte se o upírech, vampýrech, vlkodlacích, Drákulovi, Čachtické paní a dalších záhadných bytostech.

Kromě poutavých textů a vampýrských legend (audio smyčka) jsou strašidelné bytosti prezentovány ve stylizovaných scénách. Výstava je vhodná pro rodiny s nebojácnými dětmi, dospělé návštěvníky a také seniory. Jednotné vstupné je 50 Kč, rodinné 150 Kč. Otevřeno je na zámku denně od 10:00 do 17:00 hodin.
Zámek Zlín

Zámek Zlín

Zlín je vlastně stále z historického hlediska nový a mladý. Více jak 95% má své předky jen ve třetí či čtvrté generaci a město má jen pár domů starších sta let, které zůstaly zachovány v původní podobě. Budova zámku se zdmi starými 500 let je jedinou hmotnou spojkou s dávnou minulostí.