Úvod > Aktuality > Nové aktivity na Kudy z nudy za 36. týden roku 2011

Nové aktivity na Kudy z nudy za 36. týden roku 2011

Vydáno 11. září 2011 Zážitky
Jezdíte rádi na výlety? Hledáte zajímavé tipy pro své cesty a dovolenou v Česku? Informace co je kde zajímavého, tipy co se kde děje, kde lze trávit v Čechách aktivně volný čas najdete na portálu www.kudyznudy.cz, pomocí kterého si rychle a snadno naplánujete výlet či třeba celou dovolenou v České republice. Využijte naše tipy na výlety a cestovatelská doporučení a poznávejte krásy Česka. Abychom usnadnili hledání těm z vás, které zajímají právě tyto novinky, přinášíme jejich přehled za poslední týden (od 5. do 11. září 2011). Užijte si výlety v Česku!

Rekreace na hájovně s jízdou na koni

Rekreace na hájovně s jízdou na koni

Hájovna Vilémka u Kardašovy Řečice nabízí rekreaci na samotě u lesa v krásné přírodě CHKO Třeboňsko v Jižních Čechách. U hájovny se nachází koňský výběh a dančí obora. Využít můžete možnosti jízdy na koni, keramickou dílnu, cykloturistiku, sportovní rybolov, v blízkosti pak např. lázně Třeboň.

Hotel Continental - moderní wellness v Marianských Lázních

Hotel Continental - moderní wellness v Marianských Lázních

Wellness Alexandria v hotelu Continental v Mariánských Lázních je moderní centrum, které nabízí široké spektrum služeb v oblasti wellness a lázeňských procedur. Hlavně pro ženy je zde také kosmetika a pedikúra. Hotelovým hostům je k dispozici sauna a bazén s protiproudem a dalšími efekty.

Wellness na zámku

Wellness na zámku

Síť relaxačních center Infinit otevřela na Praze 4 v hotelu Chateau St. Havel nové Wellness na zámku. Infinit zde nabízí prostory pro privátní relaxaci.

Thajské masáže v Brně

Thajské masáže v Brně

Thajská masáž patří mezi nejlepší přírodní metody s celkovým pozitivním vlivem na organismus. Přijďte si k nám odpočinout a načerpat novou energii. Přivítáme vás v autentickém prostředí s profesionálními masérkami.

Bezbariérové trasy v lesích u Hradce Králové

Bezbariérové trasy v lesích u Hradce Králové

V lesích u Hradce Králové se nachází dvě bezbariérové trasy přístupné všem handikepovaným turistům. Trasy celkem měří 14 kilometrů - jedna vede od lesního hřbitova k rybníku Výskyt a druhá z Nového Hradce Králové lesními cestami také k rybníku.

Brusírna kamenů Gema

Brusírna kamenů Gema

Prodej ručně broušených kamenů s ukázkou brusičské práce. Na exkurzi je třeba se předem přihlásit v minimálním počtu pěti osob.

Hrad Lanšperk - ojedinělý plášťový hrad v Čechách

Hrad Lanšperk - ojedinělý plášťový hrad v Čechách

Hrad Lanšperk se nachází nedaleko města Žamberka ve Východních Čechách. Byl postaven na vysokém ostrohu nad levým břehem Divoké Orlice ve druhé polovině 13. století. Stavba je v Čechách ojedinělým typem tzv. plášťového hradu.

Zajímavé večery s Divadlem Kámen

Zajímavé večery s Divadlem Kámen

Divadlo Kámen je malá divadelní skupina s dvanáctiletou tradicí. Její repertoár se skládá výhradně z vlastních autorských her s nezaměnitelnou poetikou. Ochutnáte tak svěží koktejl namíchaný z minimalismu, experimentu, mystifikace a prvků fyzického divadla. Navíc kořeněný živou hudbou.

Lov muflonů pro náročné lovce

Lov muflonů pro náročné lovce

Lesy města Náchoda nabízejí lov mufloní zvěře ve volné honitbě, který probíhá v nádherné přírodě podhůří Orlických hor. Tato honitba poskytuje díky svému kopcovitému terénu dostatečný úkryt a klid zvěři, jejíž trofejová kvalita je u mufloní zvěře velice ceněna.

Kidplace v Pardubicích

Kidplace v Pardubicích

Kidplace je dětské interierové hřiště pro děti od 0 do 10 let v obchodním centru Pyramida v Pardubicích. Jedná se o koutek plný zábavy pro děti.

Dětské studio divadla Ponec

Dětské studio divadla Ponec

Přemýšlíte, jak uplatnit pohybový talent svého dítěte, aniž byste ho směřovali ke konkrétnímu tanečnímu stylu? Vyzkoušejte Dětské studio divadla Ponec, kde se děti formou nejrůznějších pohybových her naučí, jak správně držet své tělo, pohybovat se v prostoru a spolupracovat s ostatními na jevišti.

Skalní hrad Jestřebí

Skalní hrad Jestřebí

Malebná zřícenina kdysi mohutného hradu Jestřebí stojí na vysoké pískovcové skále nedaleko Máchova jezera. Hrad nechal vybudovat Jindřich Berka z Dubé ve 13. století. Ze skály se otevírá nádherný výhled do kraje.

Výletní vláček Kokořík

Výletní vláček Kokořík

Turistický vláček Kokořík křižuje po Kokořínsku a nabízí netradiční projížďku neuvěřitelně krásnou krajinou. Individduální jízdy vyhlídkového vláčku Kokořík je možno objednat na telefonním čísle 602 244 850.V sezóně 2017 vláček pravidelně nejezdí!

Ekocentrum Zahrada s unikátní expozicí Vodní svět v Mladé Boleslavi

Ekocentrum Zahrada s unikátní expozicí Vodní svět v Mladé Boleslavi

Ekocentrum Zahrada v Mladé Boleslavi je oázou botaniků a zoologů uprostřed průmyslového města. Dětským oblíbencem je kobylka šetlendského poníka, dalšími zvířaty, které zde můžete vidět jsou krkavci, želvy, morčata, králíci, hadi, plazi, veverky, koza, velké množství ptactva a dravců.