Úvod > Aktuality > Nové Strašecí zve na jubilejní Den s Kelty

Nové Strašecí zve na jubilejní Den s Kelty

Vydáno 14. května 2017 Kultura
Program nazvaný Den s Kelty připravilo na 19. května 2017 Muzeum Nové Strašecí na Rakovnicku. Letošní jubilejní 10. ročník bude ve stylu tzv. Keltských her, jež budou rozděleny na část vědomostní a pohybovou. Pro děti budou přichystány nejen praktické ukázky řemesel v dobovém keltském táboře před muzeem, ale i soutěže, kde si vyzkouší své dovednosti a znalosti. Je připravena také procházka po okolí, kde byly nalezeny keltské artefakty.

Výročí objevu světoznámé kamenné skulptury, hlavy keltského héroa, u nedalekých Mšeckých Žebrovic připomenou v novostrašeckém muzeu Dne s Kelty.

Nález památky v roce 1943 proslavil své naleziště i českou archeologii a dodnes patří k nejznámějším evropským archeologickým nálezům.

10. ročník tradičních oslav výročí nálezu opukové hlavy Kelta u Mšeckých Žehrovic se uskuteční v pátek 19. května 2017 od 9.00 do 16.00 hodin.

Muzeum Nové Strašecí

Muzeum Nové Strašecí

Muzeum města Nové Strašecí leží v okresu Rakovník asi 40 km západně od Prahy. Prohlédnout si zde můžete dvě stálé expozice, kterými jsou Keltové na Rakovnicku (se slavným nálezem Hlava Kelta) a Zemědělská usedlost na Novostrašecku.