Úvod > Aktuality > Nové Hrady zvou na velikonoční prohlídky

Nové Hrady zvou na velikonoční prohlídky

Vydáno 6. dubna 2017 Památky
Zvyky a tradice nejen na Novohradsku od masopustu do Velikonoc - to jsou speciální prohlídky zaměřené na trávení velikonočních svátků na přelomu 19. a 20. století na hradě, zámku i v chalupě, které pro vás připravil hrad Nové Hrady. Přijít se seznámit s jarními tradicemi můžete už od soboty 8. dubna.
Nové Hrady VelikonoceNových Hradech se během Velikonoc seznámíte se zvyky a tradicemi na Novohradsku a také bývalých majitelů hradu a panství Buquoyů. Zvláštní prohlídky s názvem Od Tří králů do Velikonoc budou na hradě probíhat od 8. do 17. dubna, na Velký pátek (14. dubna) budou prohlídky přizpůsobeny dětským návštěvníkům, na které čeká i tvůrčí dílna se zdobením velikonočních perníků a výrobou vystřihovánek s velikonočními náměty. Dílny budou otevřeny od 12 do 15 hodin.

Během dvou víkendů 8. až  9. 4. a 13. až 17. 4. 2017 bude pro návštěvníky připravena velikonočně vyzdobená II. prohlídková trasa "Za časů pana správce", a to v 10, 11, 13, 14 a 15 hodin a pátek 14.7. bude zasvěcen dětem. V 10 hodin provede děti hradem hraběnka Terezie a ve 13.30 a 14.30 ukáže paní správcová Agnes nejmenším návštěvníkům svůj velikonočně vyzdobený byt.
Hrad Nové Hrady - jihočeská perla

Hrad Nové Hrady - jihočeská perla

Historický hrad z 13. století vítá své návštěvníky v obci Nové Hrady u Českých Budějovic. Hrad nabízí tři prohlídkové trasy v ledním období a jednu v zimě.

Terčino údolí u Nových Hradů

Terčino údolí u Nových Hradů

Kdysi to bylo docela obyčejné údolí řeky Stropnice západně od Nových Hradů, než tu hrabě Buqoy na přání své manželky Terezie založil v polovině 18. století přírodní park s řadou okrasných stromů a keřů.