Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít večerní prohlídky zámku Žleby

Nenechte si ujít večerní prohlídky zámku Žleby

Vydáno 4. července 2016 Památky
Začínají už tento pátek a pokračují i v sobotu! Letos s podtitulem Není pán jako Pán aneb Naši milí příbuzní… Netradiční oživené noční prohlídky vás přenesou na začátek 20. století a vy poznáte, co se tedy stane, když se na jednom šlechtickém sídle sejdou příslušníci dvou rodinných větví.
Žlebské večerní a noční prohlídky se uskuteční v pátek 8. a v sobotu 9. července tentokrát na téma – naši milí příbuzní… Na jednu stranu sice platí, že „krev není voda“, ale často se také říká „po přízni řízni“.

Co se tedy stane, když se na jednom šlechtickém sídle sejdou příslušníci dvou rodinných větví, kteří se zrovna nemají v lásce a na vše podstatné v životě mají zcela odlišné názory? A ještě něco je na té návštěvě pikantní - je vyvolána zvláštními okolnostmi a nikdo netuší, jak dlouho vlastně potrvá… Inu, ne nadarmo platí, že host i ryba třetí den přeci jen začne smrdět a že něco pravdy bude i na přísloví „host do domu – hůl do ruky“! Vydejte se tedy společně na vtipnou a zábavnou cestu, tentokrát do roku 1910, do časů nádherné secese.
 
Večerní a noční prohlídky budou odcházet ve 20minutových intervalech v pátek od 20:00 hodin, v sobotu už od 19:00 hodin).  Délka prohlídky je cca 75 minut, max. počet osob ve skupině je 25. Doporučujeme proto včasnou předchozí rezervaci na e-mailu zleby@npu.cz nebo na telefonu +420 327 398 121. Jednotné vstupné vyjde na 250 Kč.
Obora Žleby - bílí jeleni a dravci

Obora Žleby - bílí jeleni a dravci

Obora Žleby nedaleko Kutné Hory je proslulá unikátním chovem bílých jelenů. Obora o rozloze cca 121 ha navazuje na park státního zámku Žleby. Její součástí je tzv. ukázková obůrka s prezentací chovů bílých jelenů, expozicí dravců a sov. Dále jsou zde k vidění mufloni, vodní ptáci a další zvířata.

Zámek Žleby - kouzlo staré Anglie

Zámek Žleby - kouzlo staré Anglie

K návštěvě láká romantický zámek vybavený jedinečnou sbírkou zbraní, historickým divadelním sálem či vzácně dochovanou zámeckou kuchyní. Úžasná je i procházka zámeckým parkem, kterým protéká řeka Doubrava.