Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít noční prohlídky zámku Žleby

Nenechte si ujít noční prohlídky zámku Žleby

Vydáno 6. července 2018 Památky
Noční prohlídky zámku Žleby začínají už v pátek 6. a pokračují i v sobotu 7. července! Letos s podtitulem "Osmičky mocné i nemocné". Osazenstvo zámku vás zve na netradiční procházku několika staletími – začíná ve čtrnáctém století a končí v naší bezprostřední současnosti. Průvodcem vám tentokrát budou příslušníci převážně vymyšleného rodu, řekněme třeba Podolských, jimž osudové osmičky vstoupily do života natolik, že se rozhodli vám o tom vyprávět.
Žleby nočníŽlebské noční prohlídky se uskuteční v pátek 6. a v sobotu 7. července tentokrát na téma historických "osmiček". O osmičce říkají numerologové, že je nejmocnějším a naprosto nekompromisním číslem. Podíváme-li se zpět do naší historie, mnohé letopočty končící osmičkou jakoby tomu samy nasvědčovaly.
 
A tak vás zámek Žleby zve na netradiční procházku několika staletími – začíná ve čtrnáctém století a končí v naší bezprostřední současnosti. Nemějte však obavy, žádnou vysokou politiku ani její hlavní představitele neuvidíte. Odkryjí se vám totiž příběhy obyčejných lidí, jako jsme my… Rezervace na prohlídky je nutná, a to na čísle 327 398 121.
 
Večerní a noční prohlídky budou odcházet ve 20minutových intervalech v pátek od 20:00 hodin, v sobotu už od 19:00 hodin). Délka prohlídky je cca 75 minut, max. počet osob ve skupině je 25 osob. Pro děti do 12 let není prohlídka vhodná. Jednotné vstupné vyjde na 290 Kč.
Zámek Žleby - kouzlo staré Anglie

Zámek Žleby - kouzlo staré Anglie

K návštěvě láká romantický zámek vybavený jedinečnou sbírkou zbraní, historickým divadelním sálem či vzácně dochovanou zámeckou kuchyní. Úžasná je i procházka zámeckým parkem, kterým protéká řeka Doubrava.

Obora Žleby - bílí jeleni a dravci

Obora Žleby - bílí jeleni a dravci

Obora Žleby nedaleko Kutné Hory je proslulá unikátním chovem bílých jelenů. Obora o rozloze cca 121 ha navazuje na park státního zámku Žleby. Její součástí je tzv. ukázková obůrka s prezentací chovů bílých jelenů, expozicí dravců a sov. Dále jsou zde k vidění mufloni, vodní ptáci a další zvířata.