Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít speciální nedělní vycházky francouzským parkem na zámku Dobříš

Nenechte si ujít speciální nedělní vycházky francouzským parkem na zámku Dobříš

Vydáno 30. června 2017 Příroda
Vycházky zámeckým parkem na Dobříši zahajují tuto neděli 2. července! Nedělní procházky se na Dobříši se budou konat pak pravidelně v červenci a srpnu každou neděli. Začátek prohlídek je vždy od 11:00, 13:00 a 15:00. Můžete se těšit na odborný výklad průvodce, s nímž také navštíví jindy uzavřené pivovarské sklepení z 18. století a oranžerii se zavlažovacím tunelem. Vzhledem k omezené kapacitě prohlídek doporučujeme rezervaci.
Prohlídky zámeckého parku v Dobříši budou probíhat každou prázdninovou neděli v červenci a srpnu, a to od 2. 7. do 27. 8. 2017. Součástí komentovaných vycházek bude i sokolník pan Řehka se svými miláčky dravci a v přilehlé oboře ve francouzském parku můžete zhlédnout jelence běloocasé. Začátek prohlídek je vždy v 11:00, 13:00 a 15:00, kapacita je však omezená, doporučujeme rezervaci. Jednotné vstupné je stanoveno na 80 Kč. V případě nepříznivého počasí se prohlídky konat nebudou.

Rokokový zámek s výraznou fasádou upoutá při příjezdu z Prahy do Dobříše každého návštěvníka. Současná podoba zámku Dobříš pochází z let 1745 - 1765, kdy přestavbu uskutečnil Jindřich Pavel Mansfeld. Jeho dcera Isabella byla provdána za Františka Gundakara Colloreda. Tímto vznikl šlechtický rod Colloredo - Mannsfeld, který zde pobýval až do roku 1942, kdy byl zámek vyvlastněn německou říší, a posléze roku 1945 konfiskován Československým státem a využíván jako Domov spisovatelů. Současným majitelem zámku je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld z Rakouska.
Francouzská zahrada a anglický park v Dobříši

Francouzská zahrada a anglický park v Dobříši

Francouzský park prochází v současné době revitalizací a otevře se až roku 2021. Celý zámecký park v Dobříši má rozlohu 65 hektarů, vedle rozlehlé anglické zahrady můžete hned u zámku navštívit velmi krásnou francouzskou zahradu.

Zámek Dobříš - na výlet po celý rok

Zámek Dobříš - na výlet po celý rok

Zámek Dobříš nedaleko od Prahy jehož současným majitelem je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld, je otevřen celoročně široké veřejnosti včetně zámecké expozice. Zámek nabízí také možnost ubytování a konání společenských akcí, např. svateb a rodinných oslav.

Další aktuality

19.6.
2018
Veltrusy provoní již tradiční výstava růží

Veltrusy provoní již tradiční výstava růží

Střední Čechy | Příroda
5.6.
2018
Kačina láká na otevřenou a oživenou zahradu

Kačina láká na otevřenou a oživenou zahradu

Střední Čechy | Příroda