Úvod > Aktuality > Nechte se okouzlit Vánocemi na zámku v Dačicích, poprvé otevírá během adventu

Nechte se okouzlit Vánocemi na zámku v Dačicích, poprvé otevírá během adventu

Vydáno 25. listopadu 2016 Památky
Vůbec poprvé bude zámek Dačice otevřen veřejnosti v prosinci o adventu. Návštěvníci se mohou těšit na dvě netradiční akce, při kterých bude zámek vánočně vyzdoben.

První akcí na zámku Dačice budou Vánoční prohlídky s průvodcem, které nastiňují historii zámku a rodu Dalberg a předně to, jak šlechta slavila Vánoce. Druhou akcí jsou divadelní procházky zámkem Dědictví barona Dalberga, při kterých se návštěvníci přenesou do roku 1908, procházejí jednotlivé místnosti zámku a sledují hraný příběh o tom, co všechno se může stát rodině Dalbergů o Vánocích. Tato výpravná divadelní procházka je volným pokračováním úspěšných letních hraných prohlídek Ptačí říše barona Dalberga.

V případě zájmu je možné si Vánoční prohlídky zarezervovat. U divadelních procházek zámkem Dědictví barona Dalberga rezervaci doporučujeme. Učinit tak můžete na číslech 773 771 819 a 724 566 392 nebo na e-mailech: demeter.peter@npu.cz a dvorakova.kristyna@npu.cz.

 

Termíny adventních akcí

Vánoční prohlídky s průvodcem:
10. a 11. prosince, vždy v 11:00, 13:00 a 15:00

Divadelní procházka zámkem - Dědictví barona Dalberga:
16. prosince - od 19:30
17. prosince - od 16:00, 17:00 a 18:00
18. prosince - od 14:00, 15:00 a 16:00

Starý zámek v Dačicích se sgrafitovou výzdobou

Starý zámek v Dačicích se sgrafitovou výzdobou

Na severním konci Palackého náměstí se nachází krásný městský renesanční palác který je zdobený sgrafitovým kvádrováním. Dříve byl nazývaný „panské obydlí", první ze dvou dačických zámků.

Zámecká kavárna Café Dalberg v Dačicích

Zámecká kavárna Café Dalberg v Dačicích

V Novém zámku v Dačicích najdete zámeckou kavárnu kde lze ochutnat unikátní zákusky. Jedná se o dalberské dezerty, pečené podle receptů z kuchařek dochovaných v zámecké knihovně. Mimo to si zce vychutnáte vynikající kávu a další nápoje.

Zámecký park v Dačicích

Zámecký park v Dačicích

Zámecký přírodně - krajinářský park v Dačicích je bohatý množstvím stromů, keřů a bylin, zastoupených v mnoha druzích a kultivarech. Zahradně-architektonický záměr plně využívá členitého terénu, svažujícího se od budovy zámku k jihozápadu, a zahrnuje také plochu rybníka s ostrůvkem.

Nový zámek v Dačicích - zámek s muzeem a galerií

Nový zámek v Dačicích - zámek s muzeem a galerií

Město Dačice leží na cestě mezi Telčí a Slavonicemi, pokud pojedete kolem, nezapomeňte navštívit zdejší "Nový zámek". Nenápadná klasicistní fasáda ukrývá nádherně zdobené interiéry, zařízené do podoby, jakou měly na počátku 20. století. V zámku sídlí také Městské muzeum a galerie.