Úvod > Aktuality > Navštivte zámecké sklepení v Bzenci s ochutnávkou vín

Navštivte zámecké sklepení v Bzenci s ochutnávkou vín

Vydáno 2. září 2012 Příroda
V Bzenci na Hodonínsku máte jedinečnou možnost navštívit opravené zámecké sklepy. Pro turisty je otevřených zhruba 3000 metrů čtverečních sklepních prostor. Návštěvníci mohou obdivovat například čtyři stolitrové sudy, které vyzdobil místní řezbář František Budař.
V Bzenci máte možnost si prohlédnout místní zámek, kde je i upravený park s tisíciletou lípou. Ve sklepech pak lze ochutnat i místní vinařskou produkci. Celou trasou provází Zámecký sklepiér, který rád zodpoví vaše všetečné otázky. Prohlídka trvá 90 minut a zahrnuje komentovanou prohlídku výroby a historických sklepních prostor, dále také degustaci 5 vzorků s degustačním soustem.
Zámecké sklepy v Bzenci na Hodonínsku - prohlídka sklepů i degustace

Zámecké sklepy v Bzenci na Hodonínsku - prohlídka sklepů i degustace

Při návštěvě Zámeckých sklepů Bzenec se seznámíte se s historií samotných sklepů, bzeneckého zámku i s výrobou vína, a také budete moci přímo ve sklepech vínko ochutnat a to, co vám zachutná poté zakoupit v podnikové prodejně.

Zámek Bzenec

Zámek Bzenec

Ve městě Bzenec na Hodonínsku v Jihomoravském kraji leží rozsáhlý pseudogotický zámek Bzenec. Zámek není veřejnosti přístupný, návštěvníci si však mohou prohlédnout přilehlý anglický park, ve kterém je velmi stará lípa, Bzenecká lípa, jejíž věk se odhaduje na více než 900 let.