Úvod > Aktuality > Náměstí v Plzni žije adventem, dětem se v sobotu otevře Ježíškova pošta
Zážitky

Náměstí v Plzni žije adventem, dětem se v sobotu otevře Ježíškova pošta

  • Vydáno15. prosince 2020
Vánoce už jsou za dveřmi, a tak si čekání na příchod Ježíška můžete zpestřit výletem do Plzně. Klasické vánoční trhy se na náměstí Republiky se konají až do 23. 12. 2020. Nejkrásnější jsou v podvečer, kdy se tu potkávají známí, mezi dřevěnými stánky se line vůně svařáku a opékaných klobásek, a děti zvoní na dřevěné zvoničce. Na plzeňské radnici začala navíc v sobotu 12. prosince úřadovat i vánoční pošta.
Vánoční trh PlzeňOblíbené adventní trhy v Plzni se letos konají od 5. až do 23. 12. 2020. Náměstí obklopuje vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků. A nechybí ani kolotoč!

Až do předvečera Štědrého dne na trzích můžete v bezpečných rozestupech obdivovat řemeslné výrobky a čerpat inspiraci na ručně dělané vánoční dárky a dekorace. Okoukněte dřevěné jesličky a kupte si něco dobrého na zub s sebou. Nezapomeňte si něco přát u andělíčka a pokud budete procházet prostorem U branky, projděte si menší adventní trhy také tam.

plzeňský betlémSpecialitou Plzeňských vánočních trhů je ponocný, který chodí ohlašovat večer. Ale protože jsou letošní Vánoce přeci trochu jiné a není radno se shromažďovat, troubí letos ponocný tak trochu osaměle a bez předchozích ohlášek. I tak se jedná o milou tradici, která dává trhům atmosféru a člověka jakoby skoro vrací do časů Josefa Lady. Vánoční trhy Plzeň mají zkrátka své kouzlo.

Jako každý rok nechybí betlém v mázhausu radnice, který potěší zejména ty nejmenší návštěvníky. Další betlém pak bude naprostý unikát a celosvětová rarita – je to obří betlém vyrobený z jednoho kusu dřeva se sedmdesáti dvěma sochami.


Na plzeňské radnici úřaduje vánoční pošta

Ježíškova pošta PlzeňJak bývá v Plzni tradicí v mázhausu plzeňské radnice každoročně před vánocemi úřaduje vánoční pošťák. Letos začal nabízet své služby od soboty 12. prosince a bude pracovat až do 22. prosince 2020. Na poště bude k dispozici speciální vánoční razítko, kterým bude možné opatřit nejen vánoční pozdravy, ale také dopisy určené přímo Ježíškovi. Děti je mohou zanechat v pošťákově vánoční schránce.

Vánoční pošťák navíc prodává vánoční pohledy opatřené originálním Ježíškovým razítkem. Denně je k dispozici od 10:00 do 16:00 hodin.
Vánoční trhy Plzeň 2024

22. 11.23. 12.
Vánoční trhy Plzeň 2024

Každým rokem se na náměstí Republiky konají Adventní trhy. Náměstí obklopí vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků.

Další aktuality

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Plzeňském kraji

Patříte k milovníkům volného pohybu v přírodě, ke kterému patří i kempování? Naplánujte si dovolenou v těch nejlepších kempech Plzeňského kraje. Ve výběru portálu Kudy z nudy najdete útulné chatky, luxusní apartmány, vodáckou klasiku na Berounce i rodinné kempy u rybníků a koupališť. Letošní léto v kempu bude nezapomenutelné!
Plzeňský kraj | Ubytování

Tipy na výlety za Černíny: poznejte rod pánů z Chudenic!

Černínové z Chudenic patří mezi nejstarší šlechtické rody. První historicky doložený člen rodu se v písemných pramenech objevuje ve 12. století a jeho potomci nesou jméno Černínů dodnes. Ačkoliv do 16. století nebyl rod nijak bohatý ani významný, v pozdějších generacích zbohatl a stal se velmi vlivným. Objevte stopy tohoto šlechtického rodu výletem na nějaké zajímavé místo – hrad, zámek nebo park.
Plzeňský kraj | Památky

Hrad Kašperk je v dubnu přístupný každý víkend

Hrad Kašperk na Šumavě se od dubna opět otevřel turistům. Zatím pouze o sobotách a nedělích, od května pak bude přístupný téměř po celý týden. Prohlídky probíhají v dubnu samostatně, bez průvodce. I tak ale zjistíte, jak se v 14. a 15. století na hradech žilo nebo jak se ve středověku hrady stavěly.
Plzeňský kraj | Památky

Proslulý Loosův interiér bytu Huga Semlera můžete navštívit naposledy před rekonstrukcí

Světoznámý architekt Adolf Loos navrhl počátkem 20. století v Plzni několik bytových interiérů. Dnes jsou návštěvníkům pravidelně zpřístupněny čtyři z nich na třech prohlídkových trasách Adolf Loos Plzeň. O víkendu 20. a 21. dubna budete moci zavítat naposledy do doposud nerekonstruovaného interiéru v bývalém domě Huga Semlera na Klatovské 19.
Plzeňský kraj | Památky

50 tipů, kam na výlet v okolí Plzně

Trávíte svůj volný čas v Plzni či v jejím okolí a rádi byste si udělali pěkný výlet k památkám či do přírody, ale nevíte přesně kam? Pak je tu portál Kudy z nudy, který vám vždy rád poradí. Inspiraci najdete v našich tipech pro volný čas v západočeské metropoli i v její bezprostřední blízkosti. Vydat se můžete například na zámky Kozel, Manětín nebo Poběžovice, k návštěvě lákají také majestátní kláštery Plasy a Kladruby. Z přírodních památek byste neměli minout Hromnické jezírko, rezervaci divokých koní u Nýřan anebo údolí Radbuzy. Do tajemného podzemí se dostanete přímo v Plzni a jak vypadá kaolinový důl zjistíte v Nevřeni. S dětmi určitě nevynechejte Zoo Plzeň, sochy zvířat u Blovic nebo kuličkovou dráhu u Čertova kamene.
Plzeňský kraj | Zážitky

Kde najdete pohádková pekla? Poznejte kaolinové doly v Nevřeni, Pekelné doly a Pusté kostely

Znáte naše filmová pekla? V Nevřeni na Plzeňsku je otevřena bránu do pekla, kterou poznají ti z vás, kteří viděli pohádku Čertí brko. Navíc se můžete podívat i do dalších pekelných tlam, a to na Českolipsko, do podzemních prostor v údolí Svitávky, které proslavila pohádka S čerty nejsou žerty.
Plzeňský kraj | Památky

Zelený mok v městě piva, aneb tipy, kde ochutnáte v Plzni velikonoční speciály 2024

Kraslice, mazanec, pomlázka, čokoládový beránek… Do výčtu tradičních atributů, které neodmyslitelně patří k Velikonocům, v posledních letech přibyla také velikonoční piva. Podívejte se na tipy portálu Kudy z nudy, kde ochutnáte zelená piva v Plzni.
Plzeňský kraj | Gurmánská turistika

Unikátní světecká jízdárna se po 23 letech rekonstrukcí otevřela turistům

Týden před začátkem nové turistické sezóny 2024 se slavnostně otevřela tachovská národní kulturní památka – jízdárna Světce, která bude sloužit jako turistický cíl i dějiště kulturních a společenských akcí. Její záchrana stála přibližně 100 milionů korun a trvala celkem 23 let. Jízdárna je po vídeňské jízdárně druhou největší v Evropě. Turisté si ji budou moci prohlédnout v rámci pravidelných, komentovaných prohlídek.
Plzeňský kraj | Kultura