Úvod > Aktuality > Nábřeží paromilů v Hradci Králové uvítá v sobotu milovníky páry

Nábřeží paromilů v Hradci Králové uvítá v sobotu milovníky páry

Vydáno 23. srpna 2017 Zážitky
Hradec Králové v sobotu 26. srpna ožije 15. jubilejnímu ročníkem ojedinělého setkání milovníků páry, lodí, lodních modelů, zahradních a modelových železnic, sběratelů a konstruktérů parních strojů, mechanizmů a historických vozidel. Připravena je prohlídka vystavené techniky, dále plavby na parníčcích po řece a jízdy na vláčcích naší i dalších zahradních železnic a jiné atrakce, ukázky parní techniky v pohybu a provozu.

Akce bude probíhat v Hradci Králové na Smetanově nábřeží, na náplavkách pravého a levého břehu Labe a v parčíku na náměstí 5. května. Akce se tradičné účastní přes třicet vystavovatelů.

Venkovní expozice budou rozčleněny na velké stroje, hasičské stříkačky, parkové železnice a modely. Přehlídka začíná v 10:00 hodin a končí v 16:00 hodin.

Na kolejišti Dětské železnice v sousedním parčíku na náměstí 5. května se představí veřejnosti kolem patnácti lokomotiv. Hladinu řeky Labe budou brázdit parníčky Královéhradecké paroplavební společnosti Hradec a Královna Eliška a také pirátská plachetnice.

Procházkové okruhy Hradcem Králové

Procházkové okruhy Hradcem Králové

Hradec Králové bývá nazýván "učebnicí architektury pod širým nebem". Procházkové okruhy jsou zaměřeny na jednotlivá období architektonického rozvoje města, na každé trase najdete informační stojany v uvedené barvě a první dvě trasy jsou doplněny ještě značkami na obrubnících chodníků.

Hradecká paroplavební společnost - romantický výlet po Labi v Hradci Králové

Hradecká paroplavební společnost - romantický výlet po Labi v Hradci Králové

Parníčky Královna Eliška a Primátor Ulrich připomínají lidský důmysl 19. století. Jde o unikáty, s nimiž se můžete projíždět díky Hradecké paroplavební společnosti po řece Labi a zažít pocity cestujících z dob, kdy tento pomalý způsob cestování byl běžný.

16. mezinárodní nábřeží paromilů Hradec Králové

16. mezinárodní nábřeží paromilů Hradec Králové

16. ročník ojedinělého setkání milovníků páry, lodí, lodních modelů, zahradních a modelových železnic, sběratelů a konstruktérů parních strojů, mechanizmů a historických vozidel.

Další aktuality