Úvod > Aktuality > Svatomartinská světýlka zažehnou opět na zámku v Hořovicích

Svatomartinská světýlka zažehnou opět na zámku v Hořovicích

Vydáno 7. listopadu 2016 Zážitky
Jestli letos sv. Martin přijede na bílém koni zatím není jisté, ale 11. listopadu na hořovickém zámku jistě nebude sám. Koná se zde další ročník populárních Svatomartinských světýlek - tradiční procházky s lampiony zámeckým parkem k jeskyni se Svatým Martinem.
Dobrodružná pouť romantickým zámeckým parkem loni přilákala několik stovek dětí s rodiči ze širokého okolí. Odměnou jim byl nejen krásný zážitek, ale i sladké potěšení v podobě Svatomartinských rohlíčků. Děti si v doprovodu rodičů prohlédnou, za účasti pohádkové bytosti, nejkrásnější prostory zámku a prostřednictvím vědomostní soutěže, se pokusí o její vysvobození.

Svatomartinská světýlka začínají  na hořovickém zámku 11. 11. od 17:00 hod. Vstupné: dospělí 50 Kč děti 30 Kč.

Zámek Hořovice vás zve také na ostatní zimní akce na zámku. Tradiční adventní prohlídky o druhém, třetím a čtvrtém adventním víkendu ukáží slavnostně vyzdobený zámekm s výkladem zaměřeným na prožívání adventních a vánočních tradic. Prohlídky pro veřejnost začínají v 11:00, 12:00, 13:00 a 14:00 hodin. Po dobu adventních prohlídek bude v provozu také zámecká kavárna Café Hanau.
Hořovice - zámecký park se sochami M. B. Brauna

Hořovice - zámecký park se sochami M. B. Brauna

Prohlídku zámku Hořovice zcela jistě obohatí procházka parkem se sochami z dílny M. B. Brauna a pozoruhodnou sochařsky vyzdobenou Sluneční bránou. Park v přírodně krajinářském stylu má bohatou kolekci domácích i zahraničních dřevin.

Zámek Hořovice - půvabný zámek za Sluneční branou

Zámek Hořovice - půvabný zámek za Sluneční branou

Raně barokní nový zámek v Hořovicích vybudoval zřejmě Ignác Bořita z Martinic jako náhradu starého zámku v r. 1652. Postupně byl klasicistně rozšiřován. Pilíře plotu dělící čestný dvůr od parku a Sluneční bránu zdobí sochy z dílny Matyáše Brauna.