Úvod > Aktuality > Na podzimní prázdniny i státní svátek zamiřte s dětmi do Mníšku pod Brdy

Na podzimní prázdniny i státní svátek zamiřte s dětmi do Mníšku pod Brdy

Vydáno 23. října 2017 Památky
Společně si můžete prohlédnou zámek tak, aby to všechny bavilo! V Mníšku pod Brdy si můžete užít Pohádkové prohlídky s královnou Elsou i hodinové věže! Mníšek bude otevřen po celou dobu podzimních prázdnin, a to od čtvrtka 26. do neděle 29. října.
Zámek Mníšek na podzimPo celé podzimní prázdniny od 26. do 29. října je na zámku v Mníšku pod Brdy otevřeno!

Zámek v Mníšku pod Brdy nabízí celoročně programy, které jsou určeny především dětem, ale nejenom jim. V předem určených dnech a hodinách si můžete společně s vašimi ratolestmi projít zámek tak, aby vás prohlídka bavila všechny, něco jste zažili a něco se také dozvěděli.

Na podzimní prázdniny od čtvrtka 26. až do neděle 29. 10. je na Mníšku připravena speciální prohlídka s královnou Elsou, při níž se děti projdou slavnostními sály a jídelnami a dozví se zajímavosti o životě na zámku. Jak těžké byly tácy, na kterých sloužící servírovali pečínku? Kolik piva se vešlo do velkých korbelů? Jak se svítilo a jak se zhasínalo v době rytířů? Čím se přivolávalo zámecké služebnictvo? To vše a mnohem více se na zámku dozvíte. Na dětské prohlídky se raději rezervujte na tel. 318 590 261 nebo 778 716 538.
Královna Elsa
No a pokud byste rádi zkusili další dobrodružství, vystoupejte po vřetenovém schodišti do zámecké hodinové věže a prohlédněte si krajinu z ptačí perspektivy. Jedná se o individuální prohlídku bez průvodce, vstup na věž je 5 Kč. Otevřeno bude jen během prázdnin od 10:45 do 15:15.
Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Děti, projděte se zámkem v Mníšku pod Brdy a bavte se u toho. Sáhněte si na krásně zdobená klasicistní kachlová kamna, na látky, ze kterých jsme ušili závěsy a potahy. Poslouchejte zvuky. Uslyšíte meluzínu? Zvoneček pro služebnou? Hrací skřínku? Bude vás to bavit!

Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.

Další aktuality