Úvod > Aktuality > Na burčáku si o víkendu pochutnají návštěvníci Znojemska

Na burčáku si o víkendu pochutnají návštěvníci Znojemska

Vydáno 19. září 2017 Gurmánská turistika
V sobotu proběhne další cykloakce ze seriálu Krajem vína 2017. Pro cyklisty a pěší výletníky je tentokrát připraveno putování po vinařských stezkách na Znojemsku. Registrace bude probíhat v sobotu 23. září v Louckém klášteře ve Znojmě, kde bude i cíl výletu. Pro účastníky bude nachystáno několik zastávkových míst, kde můžou chutnat čerstvý burčák nebo jiné místní speciality.
Tour de burčák na Znojemsku láká výletníky nejen na výborný moravský burčák, ale i k seznámení se s místními zajímavostmi. Nejdelší trasa zavede cyklisty na ochutnávku až do rakouského města Unterretzbach.

V rámci startovního balíčku, který si účastníci v sobotu mezi 9. a 11. hodinou za 120 Kč zakoupí v areálu Louckého kláštera, obdrží přesnou mapu tras i rozpis zastávek, razítkovací kupon a degustační skleničku.

V rámci výletu okolím Znojma jsou pro účastníky připraveny různě dlouhé trasy. Výlet je možné si užít i pěšky, speciální trasa pro pěší má délku 15 km, je proto lepší vyrazit brzy po ránu nebo si cestu zkrátit hromadnou dopravou. Pro koho je trasa příliš náročná, může ji po předchozí domluvě projet na elektrokole.
Loucký klášter ve Znojmě

Loucký klášter ve Znojmě

Vřelého přijetí se vám dostane v premonstrátském klášteře v Louce u Znojma, který byl po staletí jedním z nejvýznamnějších klášterních komplexů ve střední Evropě. Současné dění v Louckém klášteře je úzce propojeno se jménem společnosti Znovín Znojmo.

Znojemský hrad

Znojemský hrad

Na západním okraji městského centra ve Znojmě se nachází Hradní ulice s hradním komplexem. Hrad samotný zaujímá ostrožnu nad soutokem Dyje a Gránického potoka ve Znojmě. Součástí hradního komplexu je také známá rotunda svaté Kateřiny.

Kostel sv. Mikuláše Znojmo

Kostel sv. Mikuláše Znojmo

Výrazná znojemská dominanta zasvěcena patronu kupců a hojnosti, vás štědře odmění nejen svou krásou, ale i půvabným výhledem na Znojemskou přehradu.

Další aktuality

23.11.
2017
Za mladým vínem do sklepů v Nechorách

Za mladým vínem do sklepů v Nechorách

Jižní Morava | Gurmánská turistika
23.11.
2017
Užijte si Den otevřených sklepů v Pavlově!

Užijte si Den otevřených sklepů v Pavlově!

Jižní Morava | Gurmánská turistika