Úvod > Aktuality > Nevíte kam na výlet? Na Rožmberku je otevřeno i v zimě

Nevíte kam na výlet? Na Rožmberku je otevřeno i v zimě

Vydáno 6. ledna 2018 Památky
Denně kromě pondělí až do konce března lze navštívit hrad Rožmberk na Českokrumlovsku. Ve všední dny začínají prohlídky v úterý a pátek v 11 a ve 13 hodin, o víkendech se konají od 10 do 15 hodin - vždy v celou. K vidění jsou vyhřívané Soukromé pokoje šlechtického rodu Buquoyů, přibližující období poloviny 19. století.
Prohlídková trasa je temperována a v chladných dnech jistě oceníte přívětivou a komorní atmosféru zimního hradu. V rámci zimní prohlídkové trasy nahlédnou do soukromí šlechtického rodu Buquoy. S průvodcem projdete několika místnostmi, které nechal k obytným účelům upravit Jiří Jan Jindřich Buquoy ve druhém patře hradu v době, kdy zde budoval rodové muzeum. Uvidíte tak jídelnu, salon, hernu a pracovnu. V případě příznivého počasí vystoupáte též na Anglickou věž, z níž se jim naskytne neopakovatelný výhled na město a okolní krajinu. 

Otevřeno je od listopadu 2017 do března 2018 v úterý až pátek vždy v 11 a ve 13 hodin, o víkendech v 10, 11, 12, 13, 14 a 15 hodin. Pro skupiny lze zajistit i jiný čas prohlídky na emailu rozmberk@npu.cz nebo na telefonu 380 749 838. Vstupné do hradu stojí 90 korun.
Zimní prohlídky hradu Rožmberk

Zimní prohlídky hradu Rožmberk

Již 8. zimní sezónu nabízí zimní prohlídkovou trasu také hrad Rožmberk. Návštěvníci mohou nahlédnout do soukromí šlechtického rodu Buquoy.

Hrad Rožmberk - prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

Hrad Rožmberk - prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

Prohlídková trasa hradu Rožmberk přivádí návštěvníky nejen do doby posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka, ale od sezóny 2010 představuje také slavný rod Buquoy, který držel hrad od roku 1620 až do konce druhé světové války.