Úvod > Aktuality > Nevíte kam na výlet? Na Rožmberku je otevřeno i v zimě

Nevíte kam na výlet? Na Rožmberku je otevřeno i v zimě

Vydáno 6. ledna 2018 Památky
Denně kromě pondělí až do konce března lze navštívit hrad Rožmberk na Českokrumlovsku. Ve všední dny začínají prohlídky v úterý a pátek v 11 a ve 13 hodin, o víkendech se konají od 10 do 15 hodin - vždy v celou. K vidění jsou vyhřívané Soukromé pokoje šlechtického rodu Buquoyů, přibližující období poloviny 19. století.
Prohlídková trasa je temperována a v chladných dnech jistě oceníte přívětivou a komorní atmosféru zimního hradu. V rámci zimní prohlídkové trasy nahlédnou do soukromí šlechtického rodu Buquoy. S průvodcem projdete několika místnostmi, které nechal k obytným účelům upravit Jiří Jan Jindřich Buquoy ve druhém patře hradu v době, kdy zde budoval rodové muzeum. Uvidíte tak jídelnu, salon, hernu a pracovnu. V případě příznivého počasí vystoupáte též na Anglickou věž, z níž se jim naskytne neopakovatelný výhled na město a okolní krajinu. 

Otevřeno je od listopadu 2017 do března 2018 v úterý až pátek vždy v 11 a ve 13 hodin, o víkendech v 10, 11, 12, 13, 14 a 15 hodin. Pro skupiny lze zajistit i jiný čas prohlídky na emailu rozmberk@npu.cz nebo na telefonu 380 749 838. Vstupné do hradu stojí 90 korun.
Hrad Rožmberk - prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

Hrad Rožmberk - prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

Prohlídková trasa hradu Rožmberk přivádí návštěvníky nejen do doby posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka, ale od sezóny 2010 představuje také slavný rod Buquoy, který držel hrad od roku 1620 až do konce druhé světové války.