Úvod > Aktuality > Na Markoušovickém hřebni na Trutnovsku stojí nová rozhledna

Na Markoušovickém hřebni na Trutnovsku stojí nová rozhledna

Vydáno 1. října 2014 Příroda
Lesy České republiky otevřely na Markoušovickém hřebeni v Královéhradeckém kraji zcela novou rozhlednu. Z rozhledny se otevírají jedinečné výhledy například na Krkonoše, Rýchory, Vraní hory, Orlické hory nebo Českoskalicko. U rozhledny se navíc nachází nový dřevěný odpočinkový altán a dřevěný panel se zajímavými informacemi o místě.

Výhled z rozhlednyNa nejvyšším místě Markoušovického hřebene u Velkých Svatoňovic, jež je součástí Jestřebích hor slouží turistům nová rozhledna. Lokalita se nachází na pomezí katastrů čtyř obcí - Chvaleč, Radvanice, Trutnov a Velké Svatoňovice.

Z celoročně volně přístupné rozhledny je výhled do všech světových stran. Spatřit je možné Krkonoše, Rýchory, Vraní hory, Kladské pomezí, Javoří hory, Českoskalicko (vodní nádrž Rozkoš), Trutnov a další velmi zajímavá místa.

Jestřebí hory, součást Žacléřské vrchoviny, jsou převážně zalesněný, asi 19 km dlouhý hřeben, probíhající ve směru od východu k západu mezi údolím Metuje u Hronova a údolím Petříkovického potoka.

 

Rozhledna na Markoušovickém hřebeni v Jestřebích horách

Rozhledna na Markoušovickém hřebeni v Jestřebích horách

Na Markoušovickém hřebeni (708 m n. m.) na Trutnovsku najdete 22 metrů vysokou rozhlednu. Z rozhledny se otevírají jedinečné výhledy například na Krkonoše, Rýchory, Vraní hory, Orlické hory nebo Českoskalicko.

Další aktuality

8.9.
2016
Po Jiráskově hřebenovce se putuje již celých 95 let

Po Jiráskově hřebenovce se putuje již celých 95 let

Královéhradecko | Příroda
17.7.
2016
Už jste byli na výletě v Pekle?

Už jste byli na výletě v Pekle?

Královéhradecko | Příroda