Úvod > Aktuality > Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi se připravuje na Muzejní noc 2013

Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi se připravuje na Muzejní noc 2013

Vydáno 2. června 2013 Životní styl
Během muzejní noci ve čtvrtek 6. června budou všechny výstavy a expozice v zámku Vlašim otevřeny v době od 17.00 do 24.00 hodin.
Program muzejní noci:

- Prohlídka Podblanické galerie ČSOP ve Vlašimské bráně
- 17.00 hodin - vernisáž výstavy Josef Buršík - Obrazy
- 19.00 hodin - nádvoří zámku Vlašim nebo v zámku - koncert - CIMBALLICA

Cimballica je hudební seskupení, které spolu vystupuje od léta roku 2010. V repertoáru kapely jsou nejen písně různých folkových oblastí, ale především světově známé populární a filmové melodie. Hudební formaci tvoří bývalí i současní studenti brněnské konzervatoře a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně - Filip Prechtl, Alena Řeháková - housle, Jaroslav Vlasák – viola, Alena Tokarová - violoncello, Marek Osička - kontrabas, Barbora Jagošová - cimbál Skupina se velmi úspěšně prezentovala v soutěži Česko Slovensko má talent 2012.
Zámecký park Vlašim - čínský pavilon a další romantické stavby

Zámecký park Vlašim - čínský pavilon a další romantické stavby

Vlašimský zámecký park je klenotem mezi českými romantickými parky. Prohlídkový okruh parkem v sezóně nabízí prohlídku parku a romantických staveb s průvodcem, prodej vstupenek v informačním centru na nádvoří zámku.

Zámek Vlašim - Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi

Zámek Vlašim - Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi

Expozici o romantických parcích v Čechách i zahraničí doplňuje výstava věnovaná historii vlašimského zámku a další stálé expozice, zaměřené na vlastivědu, přírodu a historii Podblanicka.