Úvod > Aktuality > Mimořádný festival Krásný Ztráty Live míří o víkendu na Konopiště

Mimořádný festival Krásný Ztráty Live míří o víkendu na Konopiště

Vydáno 12. července 2017 Kultura
Akce Krásný Ztráty Live, jejímž dějištěm bude amfiteátr na Konopišti, začne v pátek 14. července a potrvá do pozdních nočních hodin soboty 15. července. Padesát let existence zde oslaví kapela Framus Five, hostitelem bude stejně jako vloni zpěvák Michal Prokop, a společnost jim bude dělat řada vzácných hudebních hostů. Vstupenky jsou k dostání v běžných předprodejích a budou k dispozici i na místě.
Zámek KonopištěKromě slavícího Framusu Five na Konopišti vystoupí se svými koncerty v pátek 14. července Michal Pavlíček s Monikou Načevou a Mňága a Žďorp. Několik programových bloků bude patřit také kapelám, v jejichž sestavách figurují členové Framusu Five, tedy Kukulín Jana Hrubého, Luboš Andršt Blues Band a Yo Yo Band.

Sobota 15. července bude patřit pódium nejprve mladým kapelám Gingerhead (kterou vede syn Prokopova generačního souputníka Vladimíra Mišíka Maťo) a Sunflower Caravan. Pak konopišťský amfiteátr obsadí kapely hudebníků, jejichž počátky jsou spojeny s osmdesátými lety, tedy Blanka Šrůmová s Janem Saharou Hedlem, Kamil Střihavka s kapelou Leaders!, Precedens, Michal Ambrož & Hudba Praha a Visací zámek. Zahrají ale i obnovení minus123minut a hostitel festivalu Michal Prokop, který se tentokrát představí v triu s Lubošem Andrštěm a Janem Hrubým.

Michal ProkopPro návštěvníky se ale chystají i překvapení. Hostitel festivalu Michal Prokop má totiž v plánu se k některým z účinkujících připojit. Vedle hudebního programu je připravené i kvalitní zázemí: k dispozici bude stanové městečko společně s parkovištěm a okolí Konopiště a města Benešov nabízí i několik možností ubytování. Návštěvníky jistě potěší i možnost využití pláže na Konopišťském rybníku, či samotný zámek Konopiště na kterém se konají pravidelné prohlídky.

Framus Five svoji typickou podobu s Michalem Prokopem u mikrofonu získal v roce 1967. Ještě téhož roku se stal senzací 1. československého beatového festivalu, kde byl Michal Prokop vyhlášen nejlepším zpěvákem. Se zaměřením na černé hudební žánry soul a rhythm and blues neměl na české scéně Framus Five ani jeho leader konkurenci. Kapela byla o tři roky později také průkopníkem českého art rocku, když přišla s rozsáhlým hudebním celkem Město Er na sova básníka Josefa Kainara. V osmdesátých letech přišel Michal Prokop ve spolupráci se skladateli Petrem Skoumalem a Janem Hrubým a s texty básníka Pavla Šruta s originální podobou rockového písničkářství, tedy parketou, která je mu po řadě alb a stovkách koncertů blízká dodnes.
Zámek Konopiště - za Františkem Ferdinandem na zámek

Zámek Konopiště - za Františkem Ferdinandem na zámek

Současnou podobu dostal zámek na přelomu 19. a 20. století, kdy zámek vlastnil František Ferdinand d'Este, následník rakouského trůnu. Vypravte se na půvabné místo nedaleko Prahy, kde žil tento vášnivý lovec.