Úvod > Aktuality > Mauerův výběr 2018: letošním vítězem je olomoucká restaurace Entrée

Mauerův výběr 2018: letošním vítězem je olomoucká restaurace Entrée

Vydáno 1. prosince 2017 Gurmánská turistika
Vítězem letošní ankety Maurerův výběr Grand Restaurant se stala olomoucká restaurace Entrée s šéfkuchařem Přemkem Forejtem. V minulosti vařil například v londýnské michelinské restauraci L'Autre Pied a dva roky v brněnské Koishi fish & sushi. Ve výběru, který hodnotí zejména kvalitu jídla, obsadily přední příčky žebříčku restaurace Radisson Blu Alcron a Terasa U Zlaté studně z Prahy.
JídloI když první desítce nejlepších restaurací vévodí především pražské restaurace, na příčku nejvyšší letos dosáhla restaurace Entrée z Olomouce. Na stříbrnou příčku se z loňského prvního místa posunula jedna ze tří restaurací s michelinskou hvězdou v Česku - Radisson Blu Alcron hotel v čele s šéfkuchařem Romanem Paulusem. Třetí příčku obsadila Terasa U Zlaté studně s kuchařem Pavlem Sapíkem, která loni obsadila druhé místo.

Z mimopražských se podařilo prosadit restauraci v Miura Hotelu z Čeladné, která se umístila na čtvrtém místě, na šestém místě se drží brněnský Pavillon a osmou příčku obsadila restaurace Piano Nobile, která je součástí Chateau Mcely.

JídloŽebříček TOP 10 představuje deset nejlepších restaurací podle jednotlivých kategorií. Hodnotí se především jídlo, které má v konečném hodnocení dvě známky. Další známka se uděluje za obsluhu a další za interiér. Z těchto kategorií pak vzniká absolutní vítěz tak, že jsou sečteny dvě známky za jídlo, jedna za obsluhu a jedna za interiér - vše se pak vydělí čtyřmi. My vám přinášíme přehled deseti absolutně nejlepších restaurací roku:

1. Entrée (Olomouc)
2. Radisson Blu Alcron (Praha)
3. Terasa U Zlaté studně (Praha)
4. Radisson Blu La Rotonde (Praha)
5. Miura Hotel (Čeladná)
6. Pavillon (Brno)
7. Four Seasons hotel, CottoCrudo (Praha)
8. Chateau Mcely, Piano Nobile (Mcely)
9. Bellevue (Praha)
10. Grand Cru (Praha)


Vydavatel gastronomického průvodce Grand Restaurant Pavel Mauer tradičně pořádá také gurmánský festival. Sedmý ročník Grand Restaurant Festival 2018 probíhá od 15. ledna do 28. února 2018 a je do něj zapojeno téměř 100 restaurací ze všech krajů České republiky. Ty si připravily shodně tři různá degustační menu, které si můžete předem objednat a zaplatit – ceny se pohybují od 250 Kč (jednochodové menu) do 600 Kč (tříchodové menu).
Restaurace Entrée Olomouc

Restaurace Entrée Olomouc

Pro jedinečného hosta jedinečnou nabídku, to je poselství restaurantu Entrée. Nechejte se unést unikátním konceptem inspirovaným přírodou. Ve spojení s neotřelým interiérem a profesionálním servisem si každý host naplno vychutná nezapomenutelné gastronomické zážitky.

Hotel Golden Well s restaurací Terasa U Zlaté studně

Hotel Golden Well s restaurací Terasa U Zlaté studně

Hotel U Zlaté Studně je původní residence slavného astronoma Tychona Brahe situována do inspirativního prostředí Malé Strany. Nabízí 17 luxusně vybavených pokojů a 2 nádherné apartmány odrážející historii doby císaře Rudolfa II. Hotel okouzlí nejen nádhernými výhledy, ale také vyjímečným servisem.

Restaurant Pavillon v replice Zemanovy kavárny v Brně

Restaurant Pavillon v replice Zemanovy kavárny v Brně

Francouzský gurmán J. A. Brillat-Savarin řekl: „Objevení nového jídla znamená pro lidské štěstí víc než objevení nové hvězdy.“ V restaurantu Pavillon zakusíte originální pokrmy, kombinace, vůně a prožijete své nové objevy.

Špičková gastronomie v restauraci Bellevue

Špičková gastronomie v restauraci Bellevue

Špičková gastronomie v moderních designových prostorech se skleněnými prvky od Ronyho Plesla. Díky poloze na nábřeží Vltavy se nabízí neopakovatelný výhled na Pražský hrad a Karlův most.

Radisson Blu Alcron Hotel

Radisson Blu Alcron Hotel

Hotel nabízí ubytování ve 204 pokojích ve stylu Art Deco. K dispozici jsou i pokoje pro tělesně postižené, všechny pokoje jsou zcela nekuřácké. Možnost stravování v michelinské restauraci Alcron a La Rotonde. Hosté mohou využít také fitness a wellness služby.

Zámecká restaurace Piano Nobile

Zámecká restaurace Piano Nobile

Restaurace Piano Nobile Chateau Mcely je otevřena sedm dní v týdnu se sezónním à la carte menu. Menu je postaveno na kvalitních surovinách tak, aby gastronomický zážitek pomohl hostům dosáhnout rovnováhy těla a duše.

Art & Design Hotel Miura - nová dimenze architektury

Art & Design Hotel Miura - nová dimenze architektury

Architektonická lahůdka pochází z dílny LABOR13 a má znázorňovat kosmickou loď, kterou obývá rodinka Krychloidů od Davida Černého. V hotelu najdete také špičková díla světových i českých umělců, jako jsou mimo jiné Andy Warhol, Damien Hirst, Henry Moore, Tony Cragg či Petr Pastrňák.

Restaurace a bar Grand Cru

Restaurace a bar Grand Cru

Restaurace Grand Cru sídlí v barokním domečku s dvorem jen pár kroků od pražského Petrského náměstí. Díky pestrosti menu, za kterým stojí šéfkuchař Jan Punčochář, se Grand Cru řadí mezi restaurace s mezinárodní kuchyní.

CottoCrudo živá italská restaurace v Praze

CottoCrudo živá italská restaurace v Praze

Luxusní a stylová restaurace Allegro v hotelu Four Seasons v Praze ukončila své působení. Nahradila ji CottoCrudo. Živá italská restaurace, bar a lounge předvádí tradiční, autentické italské pokrmy v moderním pojetí.

Restaurant Alcron v Praze - nejlepší v republice

Restaurant Alcron v Praze - nejlepší v republice

Svou labužnickou kuchyní, nádherným prostředím a zdvořilou obsluhou je restaurace Alcron příslibem skutečně nezapomenutelného večera.