Úvod > Aktuality > Monínec bude pro veřejnost jezdit od pátku každý den

Monínec bude pro veřejnost jezdit od pátku každý den

Vydáno 8. prosince 2016 Zimní sporty
Hlavní sjezdovka Areálu Monínec bude od pátku 9. prosince zasněžena v celé své šířce. Sjezdovka od tohoto dne zároveň spustí provoz tak, že bude pro veřejnost k dispozici každý den. Doposud se zde lyžovalo od pátku do neděle a v rámci večerního lyžování od úterý do soboty.
Technologie zasněžování Snowfactory na Monínci umožnila, že se v areálu mohli první lyžaři svézt již od středy 26. října, kdy byla spuštěna Hotelová sjezdovka. Od čtvrtka 17. listopadu pak byla spuštěna i hlavní lanovka a horní kotva s tím, že lyžaři doposud využívali především horní část sjezdovky a ve spodní se jezdilo na sněhovém pruhu, jenž ústí u restaurace M2 a dolní stanice lanovky. Hlavní sjezdovka má na Monínci celkovou délkou 1200 metrů. Její provoz obsluhuje čtyřsedačková lanovka s přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu, která je v provozu nejen v zimě, ale i v létě. Dále je zde Hotelová sjezdovka, snowpark a Funline trať. Denní lyžování je v areálu od 9.00 do 16.00 hodin a večerní od 18.00 do 21.00 hodin.

Nová technologie zasněžování Snowfactory, kterou je Areál Monínec od letošního roku vybaven, je založena na klasickém chladícím principu. Celý proces výroby sněhu se odehrává v uzavřeném okruhu. Sníh, který uvedená technologie vyrábí, je proto také bez jakýchkoliv chemických přísad a je založený pouze na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu. Sníh tvoří malé ledové šupinky s teplotou -5 °C. Vzhledem k této nízké teplotě vytváří vlastní chlazení a taje velmi pomalu. Výsledný sníh se řadí do kvality firn: sníh, jehož vločky již prošly kompletní krystalickou přeměnou v drobná ledové zrna.
Česká Sibiř - drsný kraj v jižní části Miličínské vrchoviny

Česká Sibiř - drsný kraj v jižní části Miličínské vrchoviny

Česká Sibiř je oblast na rozhraní středních a jižních Čech umístěná zhruba mezi Voticemi, Sedlcem-Prčicí a Táborem, která dosahuje nadmořské výšky i přes 700 metrů. Své pojmenování získala oblast díky drsným klimatickým podmínkám, protože je zde zima delší a tužší než jinde ve vnitrozemí.

Zážitková karta Toulavka

Zážitková karta Toulavka

Prožijte řadu nezapomenutelných chvil s rodinou, přáteli i single, v létě, v zimě, pěšky, autem, na kole, na lodi i na lyžích. Stačí vytáhnout z kapsy Toulavku a na více než 50 místech získáte zajímavý bonus nebo slevu.

Areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů. Nabízí svým návštěvníkům dvě červeno modré sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů.V létě se nabízí mnoho aktivit: lanový park, tubing, golf, koupaliště a další.

Hotel Monínec

Hotel Monínec

Areál Monínec leží na Javorové skále (723 m n.m.) necelých 70 km jižně od okraje Prahy. Nabízí ubytování v Hotelu Monínec*** s wellness a restaurací a dále v penzionech a artmánech. Z letních aktivit se nabízí například golf, tubing, naučná stezka, lanové parky, koupaliště, cyklotrasy a další.