Úvod > Aktuality > Litomyšl láká na Mezinárodní festival outdoorových filmů do Kotelny

Litomyšl láká na Mezinárodní festival outdoorových filmů do Kotelny

Vydáno 4. listopadu 2017 Zážitky
Od neděle 5. do úterý 7. listopadu bude Music Club Kotelna v Litomyšli patřit outdoroovým filmům. První blok filmů začíná vždy v 16 hodin, další potom v 18 a 20 hodin. Litomyšl se tak zařadí mezi asi 50 míst v České republice a na Slovenku, kde se další ročník tohoto festivalu koná.
Festival Outdoorových filmůFilmaři z třicetisedmi zemí světa přihlásili do letošní 15. soutěžní přehlídky celkem 137 filmů a spotů. Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné. Z exotičtějších míst se můžete těšit na filmy z Jemenu, Mexika, nebo Jordánska.

Dobrá zpráva přichází i z domácí produkce outdoorových filmů. Letos jsou pro návštěvníky připraveno dvanáct filmů od českých filmařů. Jedním z nich je film Utečenci do Afriky o partičce nadšenců, která odjela do Maroka s 16 koly na zahrádce, aby je tam rozdala dětem. Přitom sami přejedou na kolech kus Atlasu a udělají pár lezeckých prvovýstupů.

Festival Outdoorových filmůMichal Hubert a Alžběta Nedvědová zachytili ve snímku 5 měsíců na Islandu pětiměsíční pobyt v zemi ohně a ledu dvou studentů Bětky a Michala. Spojili příjemné s užitečným, Bětka si na léto našla práci a Michal absolvoval pracovní stáž v cestovní agentuře. Oba rádi cestují a tak se rozhodli této příležitosti využít na plno. Na ostrov si dovezli vlastní expediční vůz 4x4 a navštívili spousty úžasných míst na celém Islandu.

Velmi zajímavý bude také pouze 8 minutový film Expedice Čo Oju - 8201 m: první osmitisícovka nevidomého horolezce Honzy Říhy.

Kavkaz Gruzie ArménieFilm Kavkaz Gruzie Arménie líčí dobrodružství šestičlenné skupinky studentů vysoké školy, která se během léta vydala na třítýdenní putování do Arménie a Gruzie. Během cestování zvládli vystoupat na třetí nejvyšší horu Arménie - Aždahak (3597 m), sedmou nejvyšší horu pohoří Kavkaz - Kazbek (5033 m). Poznali země, které ukrývají neskonalé přírodní bohatství.

Filmy z českých luhů a hájů představuje Great Walks: Krajinou zaniklých obcí Petra Mikšíčka - uvidíte nejhezčí trasy, které vedou přes Krušné hory. Jejich součástí jsou přírodní, kulturní a industriální poklady, které si nelze nechat ujít. Jirka Kratochvíl vás pozve ve svém filmu Smím prosit? na putování pohádkově krásnou Českou kotlinou, kde jsou skryty tisíce skalních věží bizarních tvarů, od těch barokních až po gotické krásky. Naše vnitřní dítě, které je v každém z nás, v nich může vidět zkamenělé víly, lákající k tanci.

Vstupenky za 50 Kč pořídíte před zahájením projekcí přímo na místě
Mezinárodní festival outdoorových filmů v Litomyšli

Mezinárodní festival outdoorových filmů v Litomyšli

V letošním roce od 4. do 6. listopadu do Litomyšle opět zavítá soutěžní putovní přehlídka Mezinárodní festival outdoorových filmů. Město se tak zařadí mezi padesát míst České republiky a Slovenska, kde se festival odehraje.