Úvod > Aktuality > Letecká show CIAF nabídne atraktivní podívanou

Letecká show CIAF nabídne atraktivní podívanou

Vydáno 29. srpna 2017 Zážitky
Ve dnech 2. a 3. 9. 2017 se na letišti v Hradci Králové uskuteční již čtyřiadvacátý ročník leteckého festivalu Czech International Air Fest – CIAF, kde se představí kolem 90 letadel a vrtulníků. Žádný opravdový fanda letectví by si neměl nechat ujít tuto největší prezentaci letecké techniky v České republice. Akce se zúčastní letectva z různých koutů světa. Vrcholem letošního ročníku bude bombardér Su 24M, byl který v celé historii na CIAFu jenom jednou, a to v 90. letech, a od té doby se v České republice už neobjevil.

CiafCIAF je největší letecká přehlídka a zároveň soutěž špičkových vojenských bojových letounů v České republice. Na letišti v Hradci Králové si můžete každý rok začátkem září prohlédnout proudová i vrtulová letadla a vrtulníky, stíhačky a bojové letouny z řady zemí.

Své letecké umění tu předvádějí vojenští i civilní piloti, vojenská letectva i akrobatické skupiny. Ze zahraničí letos přiletí například dvojice letounů Eurofighter typhoon z Velké Británie či ukrajinský bombardér Su 24M nebo vyspělý stíhací letoun Su 27 rovněž v barvách Vojenského letectva Ukrajiny, který doprovodí transportní letoun IL-76. Belgické letectvo představí na festivalu vrtulník A-109, který bude doprovázen letounem středního doletu C-130J Hercules.

CifLetiště bude pro veřejnost otevřené po oba dva dny od 8:00, letové ukázky začnou od 11:00 a předpoklad je, že budou končit před pátou hodinou. Na hradeckém nebi se představí v letových ukázkách vojenské proudové stroje, vrtulníky, vidět budou také solová vystoupení či akrobatické skupiny. Těšit se můžete také na letouny: CASA-295 + L-159 + JAS-39, Mi-24, E-114 Air Baby, Flying Bulls, JAS-39 Gripen, Mi-171, JAS-39 Gripen, L-39C Albatros LAT, Vírník Cavalon, Pilatus P-3 Flyers, Zlin Z-50LS, JAS-39 Gripen, Fl. Cirkus - Fokker Dr.1 a další.

Vstupné pro dospělé je 300 Kč, děti do patnácti let platit nemusí. Dopravní obslužnost zajistí autobusová doprava z Terminálu hromadné dopravy (stanoviště F3), autobus zastavuje například na Hlavním nádraží (stanoviště F), u Tesca nebo u Muzea. Jízdenka stojí 25 Kč. Diváci, kteří přijedou autem jej mohou za 100 Kč zanechat na parkovišti uvnitř areálu letiště.

CIAF - Czech International Air Fest 2018 v Hradci Králové

CIAF - Czech International Air Fest 2018 v Hradci Králové

CIAF je největší leteckou přehlídkou a soutěží špičkových vojenských bojových letounů v České republice. Královéhradecké letiště bude začátkem září centrem umění vojenských letectev mnoha zemí světa a cílem tisíců fanoušků letectví z celé Evropy.

Další aktuality