Úvod > Aktuality > Lázeňská sezona začíná: 13 pozvánek do českých a moravských lázní

Lázeňská sezona začíná: 13 pozvánek do českých a moravských lázní

Vydáno 5. května 2017 Lázně a wellness
Historické průvody, svěcení pramenů, jarmarky, koncerty, slavnostní mše i světelné show si užijí všichni, kteří se v následujících týdnech vydají na slavnostní zahájení lázeňské sezony. Vybrat si město či lázně, které poctíte svou návštěvou, je snadné, portál Kudy z nudy nabízí celou řadu tipů.

Karlovy Vary slaví 660. výročí

Letos se o víkendu 5. - 7. května bude v Karlových Varech zahajovat již 660. lázeňská sezóna. Můžete se těšit na bohatý kulturně společenský program. Sezónu oficiálně přijíždí zahájit sám zakladatel města Karel IV. se svou družinou (v sobotu 6. května) v takzvaném průvodu Karla IV., který je tradiční součástí Zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech.
 
Slavnosti probíhají na mnoha místech lázeňského města: třídě T. G. M., prostranství před hlavní poštou a hotelem Thermal, na Mlýnské kolonádě, v parku Malé Versailles, Grand hotelu Pupp apod.

Kromě toho provází slavnostní zahájení karlovarské lázeňské sezony také Food Festival (koná se v neděli 7. května) a během celého víkendu můžete navštívit Jarní porcelánové slavnosti.
 

Pozvánka do Poděbrad a Luhačovic

Jsou pro vás Karlovy Vary daleko? Pak vám možná přijde, o týden později, vhod slavnostní zahájení lázeňské sezony v Poděbradech anebo akce, která se koná téměř na opačném konci Česka, na východní Moravě. Tři dny od pátku 12. do neděle 14. května totiž budou velkým svátkem také pro lázně Luhačovice, kde zahájení lázeňské sezony mívá atmosféru počátku minulého století; krojovaný průvod obchází jednotlivé prameny v neděli po slavnostní mši svaté.
 

Víkend v Mariánských Lázních

Lázeňská sezona v Mariánských Lázních tradičně začíná také druhý květnový víkend, letos tedy od pátku 12. do neděle 14. května.

Hlavním dějištěm akce se stane opět mariánskolázeňská kolonáda a  její blízké okolí. Hlavní částí oslav bude mše svatá a slavnostní akt - žehnání pramenům. V rámci slavnostního aktu bude odhalena busta Petra Hapky, autora první skladby mariánskolázeňské fontány.

Organizátoři připravili opět bohatý program i tradiční jarmark. Programová nabídka pamatuje také na děti a chybět nebude ani ohňostroj či historické osobnosti. Již nyní se můžete těšit na Vladimíra Hrona, kapelu Sto zvířat, The Backwards Beatles Revival, kapelu Jelen a mnoho dalších účinkujících.

Ve stejné době jako v Mariánkách se na slavnostní zahájení lázeňské sezony chystají také Priessnitzovy léčebné lázněJeseníku a sezona začíná i v Lázních Bělohrad nebo Libverda.
 

Akce na konci května

Zahájení lázeňské sezony se odehraje ve Františkových Lázních třetí květnový víkend, v sobotu 20. května. V sobotu 20. května bude po celý den na Národní třídě ve Františkových Lázních probíhat bohatý program.

Další lázně oslaví svůj velký den v sobotu 27. května. Tradiční městská slavnost spojená se svěcením pramenů, průvody v historických kostýmech, jarmarky a koncerty otevře novou sezonu v Lázních Jáchymov.
Ve stejné dny (nebo o víkendu) zahájí slavnostmi u Prusíkova pramene a v lázeňském parku novou sezonu také Konstantinovy Lázně a Lázně Bohdaneč.

TřeboňTřeboňskou lázeňskou sezónu uvede 27. května program na Masarykově náměstí budou již od 9:00 probíhat třeboňské trhy. Lázeňská sezóna bude zahájena v 10:30 a o několik minut později vyjde z náměstí průvod, který dojde k Lázním Aurora. Během dne bude pro návštěvníky připraven také doprovodný program, který nabídne průvodcovské prohlídky Lázní Aurora a Bertiných lázní, různé soutěže pro děti, jízda vláčkem Třeboňáčkem a další.

Od 26. do 28. května budou probíhat oslavy nové sezóny také v lázních Teplice. Dílčími akcemi nabitý víkendový program zahrnuje rozmanitá hudební vystoupení, divadelní představení, řemeslné trhy, ochutnávky regionálních specialit, sportovní zápolení, pouťové atrakce, studentské mítinky, kadeřnické show, multikulturně zaměřené akce, výstavy fotografií, kulinářské speciality a mnoho dalších zajímavostí.
Slavnostní zahájení lázeňské sezóny 2018 v Mariánských Lázních - oslava 200.výročí lázeňství ve měst

Slavnostní zahájení lázeňské sezóny 2018 v Mariánských Lázních - oslava 200.výročí lázeňství ve měst

Město Mariánské Lázně chystá otevření další lázeňské sezóny. Tradičně to bude druhý květnový víkend (11.–13. května 2018). Víkend naplněný příjemnou atmosféru a bohatým programem a tentokrát více než slavnostní atmosférou!

Zahájení lázeňské sezóny 2018 v Karlových Varech

Zahájení lázeňské sezóny 2018 v Karlových Varech

Zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech je tradiční kulturně-společenskou akcí, která je spojena s oslavami jara a nové sezóny v Karlových Varech. Nechybí průvod městem v čele se zakladatelem města, králem Karlem IV. na koni, a svěcení minerálních pramenů.

Slavnostní zahájení 110. lázeňské sezony v Poděbradech

Slavnostní zahájení 110. lázeňské sezony v Poděbradech

O květnovém víkendu proběhne v Poděbradech slavnostní zahájení 110. lázeňské sezony se zajímavým kulturním a společenským programem.