Úvod > Aktuality > Na zámku Hluboká poznáte sladký život v salónech a kuchyni

Na zámku Hluboká poznáte sladký život v salónech a kuchyni

Vydáno 25. srpna 2017 Památky
Jednu z posledních letošních příležitostí prožít nevšední nevšední oživenou prohlídku na zámku Hluboká mají zájemci v sobotu 26. srpna 2017. Večerní komentované návštěvy zámku Hluboká s názvem Sladký život v salónech a kuchyni přiblíží životní styl posledních majitelů zámku, zaměřený nejen na všední život, ale také na přípravu a úpravu pokrmů.

V jakých pokojích žily poslední čtyři generace knížecích majitelů romantického zámku Hluboká? Návštěva soukromých apartmá posledních majitelů přiblíží jejich životní styl, zázemí pro služebnictvo a také vaření pokrmů nejen v kuchyni, ale i jeho úpravu pro servírování v tzv. Přípravně. To vše včetně sladkého překvapení můžete prožít v slavnostně osvětleném a nazdobeném zámku ve výjimečné atmosféře Hradozámecké noci.

Prohlídka interiéru zámku Hluboká trvá hodinu a k ní je nutné připočíst výstup na věž. Příjemně strávený zámecký večer mohou lidé zakončit romantickou procházkou v zahradách osvětleného zámku. Program probíhá v sobotu 26. srpna od 19 do 23 hodin (poslední vstup na prohlídku), nutná je však rezervace na telefonu 387 843 911 či  na emailu hluboka@npu.cz.

Zámecký park a naučná stezka Hluboká

Zámecký park a naučná stezka Hluboká

Od poloviny dubna 2013 je v zámeckém parku v Hluboké nad Vltavou otevřena nová naučná stezka. Stezka má deset zastavení, na kterých se návštěvníci dozvědí zajímavosti z historie a současnosti krajinářského parku i kulturní krajiny Hlubocka.

Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a mnohdy bývá označován jako nejhezčí zámek České republiky.

Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká

Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká

Alšova jihočeská galerie je uměleckohistorické muzeum Jihočeského kraje, které patří do pětice největších institucí svého druhu v České republice. V galerii, která je umístěna u zámku Hluboká, se představuje nabídka stálých expozicí gotického umění jižních Čech a nizozemského malířství 16.-18. stol.