Úvod > Aktuality > Oprašte lyže a prkna - na Klínovci startuje zimní sezóna!

Oprašte lyže a prkna - na Klínovci startuje zimní sezóna!

Vydáno 7. prosince 2017 Zimní sporty
Ve čtvrtek 7. prosince 2017 zahajuje zimní sezonu 2017/2018 Skiareál Klínovec. V provozu je lanová dráha Dámská, otevřena byla sjezdovka Dámská a o víkendu budou v provozu lanovky Dámská a CineStar Express. Cena lyžování ve čtvrtek a v pátek je 390 korun za celodenní permanentku, o víkendu pak stojí 490 Kč. Areál je otevřen denně od 9:00 do 16:00 hodin.
Ski KlínovecSkiareál Klínovec zahajuje ve čtvrtek 7. 12. 2017 novou zimní sezónu. O víkendu budou v provozu lanovky Dámská a CineStar Express, upraveno bude bezmála 5 km sjezdovek, a to konkrétně modrá Dámská (1 400 m), červené Pařezovka (1 500 m), Přemostěná (1 650 m) a lyžařská cesta 3b z parkoviště k lanovce CineStar Express. Areál je lyžařům otevřen denně od 9:00 do 16:00 hodin.

Můžete se těšit na vynikající podmínky pro lyžování i snowboarding. Počasí nám v minulých dnech dovolilo intenzivně zasněžovat sjezdovky technickým sněhem, od neděle navíc připadlo zatím více než 20 cm sněhu přírodního. Na sjezdovkách leží v současné době vrstva 50 až 100 cm sněhu. Otevřeny jsou také restaurace, apres ski bary stejně tak jako půjčovna lyžařského vybavení a lyžařská škola. Připravena jsou samozřejmě i parkoviště pro 900 vozů zdarma.

Po víkendu bude v provozu lanovka CineStar Express a všechny výše zmíněné sjezdovky. Na ostatních sjezdovkách probíhá zasněžování technickým sněhem a budou uzavřeny.
Krušné hory - tajemné Rudohoří

Krušné hory - tajemné Rudohoří

Krušné hory nabízejí mnoho přírodních krás, zajímavých letních i zimních turistických cílů a památek. Vznikly kadomským vrásněním koncem starohor a počátkem prvohor. Pohoří se táhne v délce 130 km od Plesné až k Tisé na Děčínsku, nejvyšší horou je Klínovec (1244 m n. m).

Lanovka z Jáchymova na Klínovec

Lanovka z Jáchymova na Klínovec

Na vrchol nejvyšší hory Krušných hor vede sedačková lanová dráha a to z Jáchymova přímo na vrchol Klínovce (1244 m. n. m.). Dolní stanice lanovky je vzdálena cca 3 km od středu města Jáchymova, horní pak cca 3 km od nejvýše položeného města v České republice - Božího Daru.

Skiareál Klínovec - největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec - největší lyžařské středisko v Krušných horách

Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko Krušných hor. Spolu s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec který lyžařům nabízí víc než 30 km sjezdovek od jeden a půldenní permanentky. Nově došlo k propojení Klínovce s Neklidem a Božím Darem.

Czech Skipass 2018/2019

Czech Skipass 2018/2019

Úspěšný projekt Czech Skipass – lyžařská celosezónní permanentka, která umožňuje návštěvníkům užít si 215 km sjezdových tratí ve 23 předních domácích skiareálech – pokračuje i letos. Czech Skipass zahrnuje 40 lanovek a 135 vleků.

Další aktuality

31.10.
2018
Skiareál Klínovec se letos propojí se sousedním Neklidem

Skiareál Klínovec se letos propojí se sousedním Neklidem

Severozápadní Čechy | Zimní sporty
19.11.
2016
Ve Skiareálu Klíny dostanete ke skipasu pojištění zdarma

Ve Skiareálu Klíny dostanete ke skipasu pojištění zdarma

Severozápadní Čechy | Zimní sporty