Úvod > Aktuality > Kašperské hory lákají na letní prohlídky města

Kašperské hory lákají na letní prohlídky města

Vydáno 4. srpna 2018 Zážitky
Pokud míříte na Šumavu, neměli byste si nechat ujít prohlídku města Kašperské Hory. Komentované prohlídky jsou k dispozici přes celé prázdniny. Každou neděli, úterý a čtvrtek vás v hlavní letní sezóně průvodci provedou po zdejších historických zajímavostech.

Kašperské HoryKašperské Hory jsou šumavským městem s bohatou historií. Toto horské středisko je centrem celoroční turistiky a rozkládá se v blízkosti horního toku zlatonosné řeky Otavy. Pestrá historie malého, avšak významného královského horního města a poutavá poloha představují nyní atraktivní turistický cíl.

O letních prázdninách si pro zvídavé turisty připravilo Městského kulturní a informační středisko každou neděli, v úterý a čtvrtek komentovanou prohlídku po Kašperských Horách.

V průběhu prohlídky vyslechnete i některou z pověstí z kašperskohorského okolí a po absolvování prohlídky pro vás nebude cizí ani významná zlatokopecká historie doby Jana Lucemburského. Prohlídka začíná v srpnu v 10:30 a 15:00 hodin, v neděli se koná pouze dopolední prohlídka v 10:30 hodin. V září pak budou prohlídky vycházet ve středu a v pátek od 15:00 hodin.

Kašperské horyObsahem prohlídky je historie vzniku města, prohlídka radničního podzemí, podíváte se také do 140 m2 dlouhé jeskyně bývalého pivovaru (v budově Parkhotelu Kašperské Hory) a dozvíte se spoustu dalších zajímavostí a historek z tohoto šumavského městečka. Jedná se o placenou prohlídku, základní vstupné činí 75 Kč, snížené pak 50 Kč.

Příjemnou procházku městem společně s průvodcem spojenou s návštěvou řady zajímavých budov se můžete dozvědět řadu zajímavých informací o historii Kašperských Hor. Vstupenky v předprodeji na Městském kulturním a informačním středisku v budově radnice, rezervace na tel. 376 503 413, e-mail: informace@kasphory.cz.

Komentované prohlídky Kašperských Hor s průvodcem

Komentované prohlídky Kašperských Hor s průvodcem

V turistické sezoně, od června do září, se konají pravidelné prohlídky města Kašperské Hory s průvodcem pro individuální návštěvníky.

Cestou zlatokopů - naučná stezka do Amálina údolí

Cestou zlatokopů - naučná stezka do Amálina údolí

Naučná stezka do Amálina údolí vás provede jádrem nejvýznamnějšího zlatonosného revíru předhusitských Čech s četnými památkami dolování od 14. do 20. století. Stezka je doplněna informačními cedulemi.

Muzeum Šumavy Kašperské Hory

Muzeum Šumavy Kašperské Hory

Navštívíte-li Kašperské Hory, Muzeum Šumavy si určitě nesmíte nechat ujít. Je to takové malé národní muzeum zdejšího kraje. K vidění je zde šumavské sklo, vycpaná zvířata anebo umrlčí prkna.

Naučná stezka strážců hranice okolím Kašperských Hor

Naučná stezka strážců hranice okolím Kašperských Hor

Projděte se po krásné šumavské krajině, místy kde se již od středověku pohybují obránci našich hranic. Okružní naučná stezka o cekové délce 19,5 km vede na trase Kašperské Hory, Amálino údolí, Řetenice, Ždánov, hrad Kašperk a zpět do Kašperských Hor.

Stezka lesních her v Kašperských horách - zábava i poučení na Šumavě

Stezka lesních her v Kašperských horách - zábava i poučení na Šumavě

Zábavu pro všechny věkové kategorie, ale také poučení a informace o přírodě Šumavy, nabízí zážitková stezka lesních her v rekonstruovaném venkovním přírodním areálu u střediska environmentální výchovy v Kašperských Horách.

Kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách

Kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách

Hřbitovní kostel z první poloviny 14. století je jedinečně zachovalou středověkou památkou. Vedle kostela se nachází kaple zasvěcená ochranitelce rodiny a horníků – svaté Anně. Obě stavby najdete uprostřed starého hřbitova, jenž je zdoben převážně litinovými kříži z přelomu 19. a 20. století.