Úvod > Aktuality > Karlovy Vary rozzáří festival světla

Karlovy Vary rozzáří festival světla

Vydáno 28. srpna 2017 Zážitky
Karlovy Vary se o prvním zářijovém víkendu opět rozzáří, jelikož je čeká druhý ročník festivalu světla, letos pod novým „nezaměnitelným“ názvem VARY°září. Hlavním letošním tématem bude pohyb, který je symbolicky spojen s rozvojem města a prouděním léčivých vod. Téma ale souvisí i se Světovým pohárem v triatlonu, který se v Karlových Varech koná ve stejném termínu.

Září ve světelném pohybu

festival světla varyPrvní zářijový víkend bude ve Varech ve znamení pohybu. Kromě Světového poháru v triatlonu se uskuteční i druhý ročník festivalu světlaVARY°září. V loňském roce byl festival světla součástí oslav výročí narození Karla IV. a původně plánovaný jako jednorázová akce. Nakonec se však stal jedním z vrcholů sezóny, svou návštěvností předčil všechna očekávání, a tak na základě odezvy občanů a návštěvníků města bylo rozhodnuto, že se z této události stane nová tradiční akce, která přinese do lázeňského centra novodobou show.

Letošní hlavní motiv vychází z celoročního tématu města Karlovy Vary, tedy „VARY° v pohybu“. Karlovy Vary nabízí krásnou historickou lázeňskou architekturu, která spolu s nejmodernějšími světelnými technologiemi vytváří dokonalý a skvěle se doplňující kontrast. Festival je dramaturgicky postaven tak, aby každé stanoviště představovalo jinou technologii.
 

Zábava v pátek i v sobotu

festival světla VaryNávštěvníci akce se letos mohou těšit na dva rozdílné večery. Páteční večer (1. 9. od 21:30 do cca 23:30) bude věnován videomappingové soutěži studentů. Na budovy Alžbětiných Lázní bude promítáno 6 rozdílných videomappingů, přičemž porotou budou samotní návštěvníci akce prostřednictvím hlasování pomocí mobilního zařízení.

Sobotní večer (2. 9. od 21:00 do 24:00) již zavede návštěvníky do celého lázeňského území. Na trase od Alžbětiných Lázní po Grandhotel Pupp čeká na návštěvníky osm zastávek, na kterých budou moci zhlédnout rozličné multimediální prezentace. Samostatnou položkou je nasvícení hotelu Imperial, který se jako jeden z partnerů festivalu připojil k vytvoření pulzující světelné fasády hotelu. Loňský ročník nastavil svou úrovní laťku hodně vysoko, ale návštěvníkům se budou určitě líbit i letošní představení. Mohou se těšit například na projekci do mlžné stěny (fog screen), ve které se jim ukáže Duch pramenůTržní kolonádě. Chybět nebudou ani oblíbené videomappingy i tzv. laserový mapping na Mlýnské kolonádě.

Zapište si tedy do diářů termín 1. a 2. 9. 2017 – VARY°září a nenechte si noční Vary ujít.
Alžbětiny lázně v Karlových Varech

Alžbětiny lázně v Karlových Varech

Přijďte se odreagovat a udělat něco pro své zdraví do Alžbětiných lázních, jedné z nejkrásnějších architektonických dominant Karlových Varů. Lázně byly založeny roku 1906 a pojmenovány po císařovně Elizabetě - Sissi.

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Kolonády v Karlových Varech byly budovány za účelem spojení pití vody přímo u pramene s klidnými procházkami. Slouží také jako ochrana před nepříznivým počasím. Největší kolonáda Karlových Varů v sobě ukrývá pět minerálních pramenů. Nově zd ebyla otevřena také horní terasa.

Grandhotel Pupp - komfort, který si zasloužíte!

Grandhotel Pupp - komfort, který si zasloužíte!

Exkluzivní pobyt dle vašich představ v srdci Karlových Varů, v klidném lázeňském městě s unikátní atmosférou v té nejvyšší kvalitě. Každý pokoj si díky unikátní architektuře hotelu zachovává svůj osobitý vzhled.

Tržní kolonáda v Karlových Varech

Tržní kolonáda v Karlových Varech

Bohatě vyřezávaná, dřevěná kolonáda ve švýcarském stylu byla postavena v letech 1882 – 1883 podle projektu slavných vídeňských architektů Fellnera a Helmera. V interiéru kolonády naleznete tři minerální prameny - Pramen Karla IV., Dolní zámecký pramen a Tržní pramen.

Hotel Imperial Karlovy Vary

Hotel Imperial Karlovy Vary

Pětihvězdičkový hotel Imperial nabízí svým hostům vysoký standard služeb. Nově zrekonstruované prostory hotelu uspokojí i tu nejnáročnější klientelu. Ne nadarmo získal hotel Imperial prestižní ocenění Czech Republic’s Leading Spa Resort.

Festival světla v Karlových Varech 2018

Festival světla v Karlových Varech 2018

První dva ročníky se setkaly s nebývalým zájem občanů i návštěvníků města Karlovy Vary a letos tomu, doufejme, nebude jinak! Rok 2018 bude spojen s připomenutím významných osmiček v historii města.

Další aktuality

1.6.
2018
Karnevalový rej zaplní o víkendu Karlovy Vary

Karnevalový rej zaplní o víkendu Karlovy Vary

Západočeské lázně | Zážitky
15.3.
2018
Proměňte se v obry a projděte se miniaturními světy!

Proměňte se v obry a projděte se miniaturními světy!

Západočeské lázně | Zážitky