Úvod > Aktuality > Jak si užít výlet do Plzně mimo hlavní turistickou sezonu

Jak si užít výlet do Plzně mimo hlavní turistickou sezonu

Vydáno 6. listopadu 2017 Zážitky
S koncem října skončla v Plzni hlavní turistická sezona. Počasí už je častěji zamračené a dnů, kdy si můžete posedět venku, už je opravdu pomálu. Rozhodně to však neznamená, že by v této době Plzeň nestála za návštěvu. Naopak. Nicméně při přípravě vašeho výletu je dobré s tím dopředu počítat. Připravili jsme pro vás několik změn, na které si dát mimo sezonu v Plzni pozor, a zároveň i pár tipů na to, jak si výlet maximálně užít i za špatného počasí.
Techmania PlzeňOd 1. listopadu až do konce března je uzavřený DinoPark. Zkrácenou provozní dobu má také zoologická zahrada, které má otevřeno pouze od 9 do 17 hodin. Pokud se do Plzně vydáte s dětmi a nevyjde vám počasí, vezměte je do science centra Techmania. Najdou zde celou řadu zajímavých exponátů, které jim pomohou proniknout do tajemného světa vědy a techniky. Všichni se skvěle pobavíte a možná se i poučíte.

Na zimní sezonu zavírá také Muzeum církevního umění, které sídlí v původní budově bývalého františkánského kláštera. Studené měsíce a zima nesvědčí ani exponátům, ani návštěvníkům. Vydat se však můžete na některou ze zajímavých dočasných výstav do Západočeské galerie či Západočeského muzea. V Západočeském muzeu můžete navštívit středověkou městskou zbrojnici, stálé expozice historie a archeologie nebo zbrusu novou expozici užitého umění.

Pivovarské muzeumNa zimu se zavírají také VelkáStará synagoga. O hodinu dříve, tedy v 18 hodin, zavírá věž katedrály sv. Bartoloměje. Pokud byste se do Plzně dostali za deště a přeci jen stáli o to prohlédnout si historické centrum z výšky, využijte k výhledu kavárnu Cross Cafe v nejvyšším patře místního „mrakodrapu“ na Anglickém nábřeží 1. Sice přes sklo, ale pěkně v teple a s šálkem dobré kávy se vám Plzeň bude líbit i ve sněhové vánici.

Počty prohlídek v zimních měsících omezuje na svých návštěvnických trasách i Plzeňský Prazdroj, proto doporučujeme si prohlídku pivovaru objednat dopředu na webu prazdrojvisit.cz. A historií piva vás provede také Pivovarské muzeum. To je otevřeno je každý den od 10 do 17 hodin. Na pokladně si můžete zapůjčit audioprůvodce nebo si do mobilu stáhnout speciální prohlídkovou aplikaci.
Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí ZOO je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný Dinopark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Západočeská galerie v Plzni - výtvarné umění od gotiky po současnost

Západočeská galerie v Plzni - výtvarné umění od gotiky po současnost

Západočeská galerie v Plzni patří k významným galerijním institucím. Její sbírky pokrývají období od 14. století po současnost a vedle jednotlivých špičkových děl obsahují kvalitní soubory umění 19. století, umění přelomu století a české moderny, zahrnující zvláště hodnotnou sbírku kubismu.

Kostel sv. Bartoloměje v Plzni

Kostel sv. Bartoloměje v Plzni

Dominantou náměstí Republiky v Plzni je zcela určitě kostel sv. Bartoloměje. Arciděkanský kostel je zřetelný již z dály se svou téměř 103 m vysokou věží. Klenotem chrámu je Šternberská kaple z první poloviny 16. století, která sloužila jako rodinná hrobka.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.

Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni patří k předním muzejním institucím v České republice s více než dvěma miliony sbírkových předmětů ze všech oblastí vývoje přírody a společnosti.

Jediné české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Jediné české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, jediného svého druhu v České republice, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů nebo hmyzu.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i jediné 3D planetárium v České republice.

Další aktuality

20.10.
2017
Treffpunkt přiváží Bavorsko do Plzně!

Treffpunkt přiváží Bavorsko do Plzně!

Plzeňsko a Český les | Zážitky
13.9.
2018
Dny vědy a techniky opět zaplní centrum Plzně

Dny vědy a techniky opět zaplní centrum Plzně

Plzeňsko a Český les | Zážitky